Najlepšie zubné kefky 2019 – Veľký test a porovnanie

Viete, ako si vybrať elektrickú zubnú kefku? V texte sa dozviete, aké máte možnosti a podľa čoho presne si vyberať. V tabuľkách nájdete výsledky testu elektrických zubných kefiek.

Elektrická zubná kefka

Zozbierali sme výsledky domácich a zahraničných odborných porovnaní, testov, hodnotení a recenzií a vytvorili sme pre vás tabuľku tých najlepších zubných kefiek. Ak máte otázku, návrh alebo pripomienku, zapojte sa do diskusie v spodnej časti stránky.

Najlepšie sonické kefky

Najlepšie rotačné kefky

Ako si vybrať elektrickú zubnú kefku?

Elektrické zubné kefky sú v starostlivosti o váš chrup účinnejšie ako bežné kefky. Chcete vedieť, ako elektrická zubná kefka funguje a prečo by ste ju mali mať doma aj vy?
Nielenže si elektrické zubné kefky lepšie poradia s nečistotami vo vašich ústach, navyše je čistenie s nimi pohodlnejšie a ušetrí vám množstvo času. Elektrické zubné kefky sú vhodné na umývanie citlivých zubov a zbavenie skloviny baktérií, ktoré spôsobujú citlivosť zubov či bolesti ďasien. Špeciálne funkcie vám umožnia masáž ďasien, ale napríklad vám dokážu tiež vybieliľ zubnú sklovinu.

Zdroj kefky

Čo sa najlacnejších elektrických kefiek týcka, ich zdrojom sú vstavené hlavice, ktoré sa nedajú meniť a vydržia približne 3 mesiace. Populárne sú batériové kefky, ktoré sú poháňané buď jednorázovými AAA batériami, alebo dobíjacími batériami.

Kvalitná elektrická zubná kefka

Najpreferovanejšie sú kefky poháňané akumulátorom. Tie disponujú elektrickou základňou, do ktorej stačí zubnú kefku posadiť a za niekoľko hodín sa nabije. Elektrická zubná kefka vydrž podľa typu akumulátora a záťaže 2 až 10 dní. Mnohé takéto kefky majú zabudovaný indikátor vybitia, ktorý vám signalizuje stav batérie.

Ďalšie dôležité parametre výberu

Pri výbere zubnej kefky treba sledovať okrem typu a zdroja kefky aj rôzne doplnkové parametre. Napríklad to, či má kefky displej, senzor tlaku či časovač.

  • Časovač: Praktický ukazovateľ, ktorý informuje užívateľa o dobe umývania zubov. Kefky majú zvyčajne prednastavené 2- až 3-minútové intervaly.
  • Displej: Disponujú ním zvyčajne len drahšie modely, ktoré obsahujú špecifické režimy pre umývanie zubov.
  • Užívateľské programy: Mód pre bežnú ústnu hygienu, režim Sensitive, bielenie zubov, masáž ďasien a pod., čiže možnosť nastavenia rôznych programov či režimov majú inteligentné elektrické kefky. Prednastavený režim ukazuje displej/LED indikátor.
  • UV žiarič: Niektoré elektrické zubné kefky sú vybavené UV žiaričom, ktorý ničí škodlivé baktérie na samotnej kefke.
  • Senzor tlaku: Táto funkcia rozpoznáva, kedy zubnou kefkou tlačíte príliš na zuby. Snímač na to upozorní spomalením rotácie či vibrácie.
  • Výmena hlavíc: Výmena náhradnej hlavice je možná len v prípade rovnakej značky, prípadne rovnakého modelu.

Druhy elektrických kefiek

Elektrické zubné kefky sa delia na niekoľko typov. Využívajú rôzne technológie a princípy čistenia. Každý z nich sa teda vyznačuje istými pozitívami.

Sonická elektrická zubná kefka

Je to najnovšia technológia v oblasti čistenia zubov elektrickou kefkou, kde sa hlavica kefky mierne, ale rýchlo kýve do strán. Nečistoty a povlak sa odstraňujú nie štetinami, ale zmesou zubnej pasty, vody a slín, ktoré sa rozvibrujú veľkou rýchlosťou, vďaka ktorej sa nečistoty odstránia. Výhodou je, že tieto kefky viac simulujú pohyby klasickej zubnej kefky. Oveľa účinnejšie odstraňujú povlak a nečistoty od kávy a pod. Sú šetrnejšie k ďasnám. Nevýhodou je menší výber hlavíc a vyššia cena.

Rotačná elektrická zubná kefka

Tieto zubné kefky majú okrúhlu hlavicu, otáčajú sa, ale nie úplne, ako sa často mnohí domnievajú. Ide iba o mierne pootočenie hlavice z jednej do druhej strany, ale nepretáča sa úplne do celokruhového pohybu. Sú na trhu už dostatočne dlho a užívatelia majú s nimi bohaté skúsenosti.

Rotačná zubná kefka

Medzi výhody patrí, že pre tieto kefky existuje množstvo rôznych nadstavcov a vysoká intenzita pohybov pri čistení. Sú lacnejšie a vo výborných cenách sú aj náhradne nadstavce. Nevýhodou je, že práve vysoká intenzita nemusí vyhovovať užívateľom s väčšou citlivosťou ďasien.

Vibračná elektrická zubná kefka

Čistenie funguje na princípe vytvárania vibrácií. Pri čistení zubov kefka rozkmitá zmes vody a zubnej pasty a dostane sa aj na tie najmenej dostupné miesta. Pri čistení zubov stačí kefkou stačí pohybovať vpred a vzad, vibračná funkcia sa postará o zvyšok.

3D elektrická zubná kefka

Tzv. oscilačno-rotačné kefky spôsobujú pri čistení zubov pulzovanie a zároveň otáčanie vlákien. 3D hlavica je kombináciou vibračnej a rotačnej hlavice. Tento typ kefky vytvára okolo 40 000 kmitov za minútu a účinne stiera zubný povlak.

Elektrická zubná kefka

Čistene je jednoduché - kefku stačí priložiť na zub a hýbať ňou len po ploche skloviny, ktorú chcete čistiť. Pritláčať ani drhnúť nemusíte.

Elektrické kefky podľa určenia

Vrámci samostatného delenia sa elektrické zubné kefky rozlišujú aj podľa toho, kto ich bude využívať. Kefky sa podľa určenia delia na tie pre dospelých a tie pre deti.
Zubné kefky pre dospelých rozpoznáte jednoducho, pri detských elektrických zubných kefkách sú však určité odlišnosti. Elektrické Veľkosť zubnej kefky je prispôsobená deťom - hlavica je väčšinou omnoho menšia a dizajnové prevedenie býva hravejšie.

Krátke recenzie

Zoznam článkov

Ako vybrať elektrickú zubnú kefku. Sonickú alebo rotačnú?

Ako vybrať elektrickú zubnú kefku. Sonickú alebo rotačnú?

Klasické (mechanické) zubné kefky, ktoré všetci dobre poznáme pomaly, ale isto nahrádzajú elektrické zubné kefky. Nie, zuby za vás samé neumyjú, ale ich umývanie je intenzívnejšie a efektívnejšie. Zuby ako z reklamy môžete mať aj vy. Viete, ako si elektrickú kefku správne vybrať a s... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(86.2%)

Pridať komentár