Najlepšie zubné kefky 2024 – recenzie, test, porovnanie

Viete, ako si vybrať elektrickú zubnú kefku? V texte sa dozviete, aké máte možnosti a podľa čoho presne si vyberať. V tabuľkách nájdete výsledky testu elektrických zubných kefiek.

Elektrická zubná kefka

Zozbierali sme výsledky domácich a zahraničných odborných porovnaní, testov, hodnotení a recenzií a vytvorili sme pre vás tabuľku tých najlepších zubných kefiek. Ak máte otázku, návrh alebo pripomienku, zapojte sa do diskusie v spodnej časti stránky.

Najlepšie sonické kefky

Názov Hodnotenie Detail
Philips Sonicare HX6859   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Philips HX9914/54   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Sencor SOC 4011GD   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Philips HX3675/13   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Oral-B Pulsonic   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt

Najlepšie rotačné kefky

Názov Hodnotenie Detail
Oral-B Vitality Pro   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Oral-B iO 9   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Oral-B iO 6   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Oral-B Genius 10000   ✔   VÝPREDAJZobraziť produkt
Dr. Mayer GTS1050   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt

Najlepšie elektrické kefky pre deti

Názov Hodnotenie Detail
Philips Sonicare for Kids   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
ETA Sonetic Kids 0706 90000   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
ETA 1294.90070   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
TrueLife SonicBrush Baby G   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Oral-B Vitality Kids StarWars   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt

Elektrické zubné kefky – recenzie

Čistenie zubov patrí ku každodennej rutine. Ráno i večer siahnete po zubnej kefke a očistíte svoje zuby i ústnu dutinu. Čistenie klasickou zubnou kefkou je, samozrejme, dobrou voľbou, čo tak však vyskúšať elektrickú zubnú kefku? Sonickú alebo rotačnú? Xiaomi, ETA, Philips alebo Oral-B? Áno, výber je veľmi bohatý a vyskúšať všetky kefky určite nie je vo vašich silách. Aby sme vám s výberom čo najviac pomohli, pozreli sme sa na obľúbené modely elektrických zubných kefiek a pripravili pre vás recenzie. Dúfame, že vám budú nápomocné pri voľbe najlepšieho modelu. Budeme radi, ak sa o svoje osobné skúsenosti s elektrickými kefkami podelíte v komentároch a pomožete tak ďalším záujemcom.

Ako si vybrať elektrickú zubnú kefku?

Elektrické zubné kefky sú v starostlivosti o váš chrup účinnejšie ako bežné kefky. Chcete vedieť, ako elektrická zubná kefka funguje a prečo by ste ju mali mať doma aj vy?
Nielenže si elektrické zubné kefky lepšie poradia s nečistotami vo vašich ústach, navyše je čistenie s nimi pohodlnejšie a ušetrí vám množstvo času. Elektrické zubné kefky sú vhodné na umývanie citlivých zubov a zbavenie skloviny baktérií, ktoré spôsobujú citlivosť zubov či bolesti ďasien. Špeciálne funkcie vám umožnia masáž ďasien, ale napríklad vám dokážu tiež vybieliľ zubnú sklovinu.

Zdroj kefky

Čo sa najlacnejších elektrických kefiek týka, ich zdrojom sú vstavené hlavice, ktoré sa nedajú meniť a vydržia približne 3 mesiace. Populárne sú batériové kefky, ktoré sú poháňané buď jednorazovými AAA batériami, alebo dobíjacími batériami.

Kvalitná elektrická zubná kefka

Najpreferovanejšie sú kefky poháňané akumulátorom. Tie disponujú elektrickou základňou, do ktorej stačí zubnú kefku posadiť a za niekoľko hodín sa nabije. Elektrická zubná kefka vydrž podľa typu akumulátora a záťaže 2 až 10 dní. Mnohé takéto kefky majú zabudovaný indikátor vybitia, ktorý vám signalizuje stav batérie.

Ďalšie dôležité parametre výberu

Pri výbere zubnej kefky treba sledovať okrem typu a zdroja kefky aj rôzne doplnkové parametre. Napríklad to, či má kefky displej, senzor tlaku či časovač.

  • Časovač: Praktický ukazovateľ, ktorý informuje používateľa o dobe umývania zubov. Kefky majú zvyčajne prednastavené 2- až 3-minútové intervaly.
  • Displej: Disponujú ním zvyčajne len drahšie modely, ktoré obsahujú špecifické režimy pre umývanie zubov.
  • Užívateľské programy: Mód pre bežnú ústnu hygienu, režim Sensitive, bielenie zubov, masáž ďasien a pod., čiže možnosť nastavenia rôznych programov či režimov majú inteligentné elektrické kefky. Prednastavený režim ukazuje displej/LED indikátor.
  • UV žiarič: Niektoré elektrické zubné kefky sú vybavené UV žiaričom, ktorý ničí škodlivé baktérie na samotnej kefke.
  • Senzor tlaku: Táto funkcia rozpoznáva, kedy zubnou kefkou tlačíte príliš na zuby. Snímač na to upozorní spomalením rotácie či vibrácie.
  • Výmena hlavíc: Výmena náhradnej hlavice je možná len v prípade rovnakej značky, prípadne rovnakého modelu.

Druhy elektrických kefiek

Elektrické zubné kefky sa delia na niekoľko typov. Využívajú rôzne technológie a princípy čistenia. Každý z nich sa teda vyznačuje istými pozitívami.

Sonická elektrická zubná kefka

Je to najnovšia technológia v oblasti čistenia zubov elektrickou kefkou, kde sa hlavica kefky mierne, ale rýchlo kýve do strán. Nečistoty a povlak sa odstraňujú nie štetinami, ale zmesou zubnej pasty, vody a slín, ktoré sa rozvibrujú veľkou rýchlosťou, vďaka ktorej sa nečistoty odstránia. Výhodou je, že tieto kefky viac simulujú pohyby klasickej zubnej kefky. Oveľa účinnejšie odstraňujú povlak a nečistoty od kávy a pod. Sú šetrnejšie k ďasnám. Nevýhodou je menší výber hlavíc a vyššia cena.

Rotačná elektrická zubná kefka

Tieto zubné kefky majú okrúhlu hlavicu, otáčajú sa, ale nie úplne, ako sa často mnohí domnievajú. Ide iba o mierne pootočenie hlavice z jednej do druhej strany, ale nepretáča sa úplne do celokruhového pohybu. Sú na trhu už dostatočne dlho a používatelia majú s nimi bohaté skúsenosti.

Rotačná zubná kefka

Medzi výhody patrí, že pre tieto kefky existuje množstvo rôznych nadstavcov a vysoká intenzita pohybov pri čistení. Sú lacnejšie a vo výborných cenách sú aj náhradne nadstavce. Nevýhodou je, že práve vysoká intenzita nemusí vyhovovať používateľom s väčšou citlivosťou ďasien.

Vibračná elektrická zubná kefka

Čistenie funguje na princípe vytvárania vibrácií. Pri čistení zubov kefka rozkmitá zmes vody a zubnej pasty a dostane sa aj na tie najmenej dostupné miesta. Pri čistení zubov stačí kefkou pohybovať vpred a vzad, vibračná funkcia sa postará o zvyšok.

3D elektrická zubná kefka

Tzv. oscilačno-rotačné kefky spôsobujú pri čistení zubov pulzovanie a zároveň otáčanie vlákien. 3D hlavica je kombináciou vibračnej a rotačnej hlavice. Tento typ kefky vytvára okolo 40 000 kmitov za minútu a účinne stiera zubný povlak.

Elektrická zubná kefka

Čistene je jednoduché – kefku stačí priložiť na zub a hýbať ňou len po ploche skloviny, ktorú chcete čistiť. Pritláčať ani drhnúť nemusíte.

Elektrické kefky podľa určenia

V rámci samostatného delenia sa elektrické zubné kefky rozlišujú aj podľa toho, kto ich bude využívať. Kefky sa podľa určenia delia na tie pre dospelých a tie pre deti.

Zubné kefky pre dospelých rozpoznáte jednoducho, pri detských elektrických zubných kefkách sú však určité odlišnosti. Veľkosť elektrickej zubnej kefky je prispôsobená deťom – hlavica je väčšinou omnoho menšia a dizajnové prevedenie býva hravejšie.

Akú elektrickú kefku pre deti?

Detskému chrupu by ste mali venovať pozornosť už od prvých zúbkov. Pri malých deťoch treba najprv začať s klasickou kefkou a postupne, vo veku 3 rokov môžete prejsť na elektrickú zubnú kefku. Pre deti od 3 rokov by ste mali vyberať spomedzi kefiek, ktoré disponujú jemným režimom čistenia a ktoré sú veľkosťou prispôsobené detským ústam. Okolo 10 – 12 rokov môžu deti prejsť od detskej elektrickej zubnej kefky ku kefkám pre dospelých, stále je však potrebné, aby k nim boli dostupné detské alebo veľmi jemné hlavice, ktoré sú k detskej ústnej dutine šetrnejšie. Vhodné sú sonické aj rotačné zubné kefky, avšak ak má vaše dieťa citlivé zuby, rotačnej kefke sa vyhnite.

Čistenie zubov s elektrickou zubnou kefkou

Pri výbere elektrickej zubnej kefky pre deti by ste mali myslieť aj na vlastnosti, ktorými by mala kefka oplývať. V prvom rade je to časovač, ktorý odmeriava odporúčanú dobu čistenia. Myslieť treba i na čistiace režimy. Pre menšie deti je potrebný jemný čistiaci režim, ktorý je postačujúci pre každodenné čistenie zubov. Ak si vyberiete kefku s 2 čistiacimi režimami – jemným a intenzívnejším, ktorý je vhodný pre deti od 7 rokov, bude kefka rásť s vaším dieťaťom.

Treťou podstatnou vecou pri výbere je dostupnosť náhradných hlavíc. Aby mohla kefka vášmu dieťaťu vydržať do vyššieho veku, musí byť kompatibilná nielen s hlavicami pre deti, ale aj s tými pre dospelých.

Sonické kefky ponúka Lidl aj DM

O tom, že sonické zubné kefky sú obľúbené, svedčí aj fakt, že ich zoženiete nielen v špecializovaných e-shopoch a predajniach, ale aj v klasickej drogérii, ako je DM, či v Lidli. Nájdete tam kefky známych značiek, ale aj také, ktoré sú produktom daného obchodu. Zvyčajne bývajú lacnejšie, preto im ľudia často dávajú prednosť pred známymi, ale drahšími značkami. O kvalite kefky nerozhoduje cena, ale jej parametre a dostupnosť náhradných hlavíc. Pokiaľ viete, čo od elektrickej zubnej kefky očakávate a koľko do nej chcete investovať, môžete si pokojne vyberať aj z tých, ktoré ponúka drogéria DM či Lidl.

Sonické zubné kefky pre celú rodinu

Elektrické kefky Philips

Čo sa výroby sonických elektrických kefiek týka, priekopníkom v tomto segmente je firma Philips. Jej sonické zubné kefky Sonicare sa radia k najkvalitnejším a najpredávanejším. Spoločnosť vyrába kefky pre deti i dospelých, akumulátorové i batériové, takže výber je natoľko bohatý, že si vhodnú kefku nájde každý. Sonická zubná kefka je cenovo náročnejšia, dostane sa však napr. aj do medzizubných priestorov.

Elektrické kefky Oral B

Firma Oral-B je zas priekopníkom výroby rotačných zubných kefiek. Jej kefky sú najrozšírenejšie, disponujú rotačnými hlavicami so špeciálnym usporiadaním štetín. Kefky značky Braun Oral-B sa radia medzi špičku. Vyššie rady kefiek tejto značky nemajú len rotačný pohyb, ale aj pulzujú, niektoré sa môžu pochváliť aj senzorom tlaku na zuby.

Najčastejšie otázky a odpovede – FAQ

Zubnú kefku, aspoň tú klasickú, má doma každý. Čistenie s elektrickou zubnou kefkou je účinnejšie a aj jednoduchšie. Ak nad ňou uvažujete, určite sa vám v hlave rojí množstvo otázok, na ktoré by ste chceli vedieť odpovede. Do redakcie nám prišlo na túto tému niekoľko otázok, ktoré sme sa rozhodli zodpovedať. Chcete sa aj vy niečo opýtať? Napíšte nám do komentárov a my vám otázky čo najskôr zodpovieme.

Je lepšia sonická alebo rotačná kefka?

Každá z nich má svoje výhody aj nevýhody. Vo všeobecnosti sa za účinnejšie považujú sonické zubné kefky, ktoré vytvárajú stieravý pohyb a dokonale napodobňujú techniku manuálneho čistenia. Sú šetrnejšie k ďasnám, preto sú vhodnou voľbou pre osoby s citlivými ďasnami a problematickými zubami. Sonické kefky čistia aj medzizubné priestory a veľmi dobre odstraňujú povlak. Ich nevýhodou je vyššia cena a menší výber hlavíc. Ľudia s pevnými ďasnami a zdravými zubami môžu siahnuť po rotačnej kefky. Intenzita čistenia je vyššia, náhradné hlavice sú lacnejšie a obstarávacia cena kefky je nižšia. Mínusom je, že rotačné kefky namáhajú ďasná a nečistia priestor krčkov.

Ako často treba meniť hlavicu kefky?

Životnosť hlavice elektrickej zubnej kefky je porovnateľná s klasickými zubnými kefkami, cca 2 – 3 mesiace. Ceny hlavíc sa pohybujú od 4 eur vyššie. Odporúčame vám preto si kúpiť väčšie balenie naraz, aby ste ušetrili.

Kde kúpiť elektrickú kefku?

Máte viacero možností, zvoliť si kamennú predajňu alebo kefku kúpiť cez internet. Nákup cez internet je o niečo pohodlnejší a umožní vám porovnať parametre i ceny kefiek. Predajom zubných kefiek a produktov na čistenie zubov sa zaoberá napr. web Nazuby.eu. Elektrické zubné kefky však nájdete aj v e-shopoch ako sú Hej.sk, Alza.sk či Tpd.sk.

Je elektrická kefka vhodná aj pre deti?

Áno, avšak až od 3 rokov. Detské elektrické zubné kefky disponujú režimom jemného čistenia, čiže sú citlivé k vyvíjajúcemu sa chrupu. Zuby čistia rýchlo, jemne a spoľahlivo. Často majú veselý, detský dizajn, aby deti čistenie zubov bavilo.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Zoznam článkov

Ako vybrať elektrickú zubnú kefku. Sonickú alebo rotačnú?

Ako vybrať elektrickú zubnú kefku. Sonickú alebo rotačnú?

Klasické (mechanické) zubné kefky, ktoré všetci dobre poznáme pomaly, ale isto nahrádzajú elektrické zubné kefky. Nie, zuby za vás samé neumyjú, ale ich umývanie je intenzívnejšie a efektívnejšie. Zuby ako z reklamy môžete mať aj vy. Viete, ako si elektrickú kefku správne vybrať a s... Prečítať článok

Klasické vs elektrické zubné kefky: Je elektrická zubná kefka lepšia ako klasická?

Klasické vs elektrické zubné kefky: Je elektrická zubná kefka lepšia ako klasická?

Základom zdravého chrupu je pravidelná a dôkladná zubná hygiena. Na trhu je preto množstvo druhov zubných kefiek a ďalších pomôcok, ktoré sľubujú najlepšie výsledky. Roky sa však vedie debata nielen o tom, akým spôsobom si zuby umývať, ale najmä pomocou akej zubnej kefky. Kým dlhú dobu... Prečítať článok

Ako na čistenie zubov elektrickou a klasickou kefkou – ako dlho a ako si správne čistiť zuby

Ako na čistenie zubov elektrickou a klasickou kefkou – ako dlho a ako si správne čistiť zuby

Čistenie zubov je základnou prevenciou vzniku zubného kazu, zubného kameňa a ochorení ďasien. Síce sa tejto činnosti učíme už od ranného veku a je pre nás samozrejmá, nie každý si vie zuby očistiť správne. Práve vhodne zvolená technika je potrebná pre zachovanie zdravého a krásneho úsmevu.... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(85.8%)
Dátum publikovania: 07.07.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

12/08/2022 15:36
Veronika

Kefku Oral-B Vitality Kids Star Wars sme kupovali nášmu synovi. Je dostatočne jemná k detským zúbkom a má okrúhlu hlavicu, ktorá sa dostane aj do zadných priestorov. Kefka sa hodí pre deti od 3 rokov. Náš syn má 6 a umývanie zúbkov s ňou zvláda v pohode. Kefku je možné prepojiť s aplikáciou a kefka podporuje deti k čisteniu zubov po dobu 2 minút. Nabitá vydrží niekoľko dní, čo je super. V balení boli aj štyri samolepky, z ktorých sa syn teší.

25/05/2022 10:06
Marika

Sonickú kefku CONCEPT ZK4000 PERFECT SMILE by som si druhýkrát už nekúpila, má veľmi zlú ergonómiu tlačidla pre zapnutie a vypnutie. Je tu tenký bajonet, hádam jeden z najtenších na trhu a jednotlivé hlavice sa dávajú dole naozaj katastrofálne. Zrejme sa vrátim ku klasickej kefke, škoda, že toto boli za mňa vyhodené peniaze.

03/12/2021 20:15
Gabo

Oral-B Genius má viac programov čistenia a zuby vyčistí kvalitne. V balení sú až dve telá, čiže jedno môžem používať doma a druhá napríklad na chalupe alebo počas cestovania. K produktu nemám žiadne výhrady, skôr by som ocenil, keby výrobca ku kefke pribalí nejakú cestovnú nabíjačku.

03/12/2021 19:20
René

Oral-B Genius je už moja druhá kefka tejto značky. Oproti starému modelu je tento výrazný posun vpred. Kefka je citlivá k zubom aj ďasnám. Používam aj mobilnú aplikáciu a som s ňou spokojný. Stráži tlak na zuby a ukazuje jednotlivé vyčistené zuby, respektíve na koľko som si ich vyčistil. Sleduje tiež čas čistenia... Maličkým mínusom je vyššia hlučnosť, inak nič.

03/12/2021 08:52
Alena

Vyhovuje mi, že kefka Philips Sonicare ProtectiveClean Gum Health má tri režimy a zuby sú už po pár použitiach viditeľne čistejšie a belšie. Kefky som kupovala vo výhodnom balení. Za dve minúty mám zuby krásne čisté. Super je aj cestovné puzdro, ktoré bolo v balení. Jediným mínusom je troška vyššia hlučnosť, než som očakávala.

01/10/2021 18:39
Editka

Pre mňa je elektrická kefka oveľa lepším riešením než klasická. Mám lacnejší variant od Sencoru, no zuby mám vďaka kefke belšie. Skvelá je výdrž batérie a pomer ceny a kvality je výborný.

05/01/2020 17:11
Iveta Buckova

Je vhodná električka zubná kefka aj na zubné náhrady,korunky.?

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok