Samsung Galaxy S22 mobilný telefón – recenzia, skúsenosti

Krásny displej
Kompaktnosť a dizajn
Vylepšený fotoaparát

Hodnotenie:
(80%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Samsung Galaxy S22 ponúka AMOLED displej s rozlíšením 2 400 x 1 080 px a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Operačná pamäť je 8 GB, na výber sú modely s internou pamäťou 128 a 256 GB. Mobilný telefón zaujme kvalitným spracovaním a slušným výkonom. Kvalitné fotografie zabezpečuje trojica fotaparátov. Hlavný snímač má 50 Mpx, teleobjektív má 10 Mpx a širokouhlý snímač 12 Mpx. Batéria je slabšia, telefón vydrží v prevádzke len jeden deň.

Veľkosť uhlopriečky: 6,1“● Rozlíšenie displeja: Dynamic AMOLED / Quad HD+ / 2 400 x 1 080 px / 120 Hz ● Operačný systém: Android 12 ● Typ procesora: Exynos 2200 ● Operačná pamäť (RAM): 8 GB ● Interná pamäť: 128/256 GB ● Hlavný fotoaparát: 50 + 12 + 10 Mpx ● Predný fotoaparát: 10 Mpx ● Kapacita batérie: 3 700 mAh ● Hmotnosť: 168 g

Prémiový mobilný telefón z dielne juhokórejského Samsungu. Model Samsung Galaxy S22 je obľúbeným a predávaným modelom. Spotrebiteľom ponúka kvalitný fotoaparát, upgrade výkonu vďaka novému procesoru a nádherne vyzerajúci AMOLED displej. Telefón sa zmestí do vrecka, no na nabíjačke strávi času viac, ako sa čakalo.

Obľúbený model a krásny AMOLED

Model Samsung Galaxy S22 sa teší veľkej popularite. Hoci nejde vôbec o lacný telefón, ak požadujete prémiovú kvalitu a top parametre, Galaxy S22 vás určite zaujme. Nepochybne upúta aj 6,1“ veľký AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Samsung v tomto smere nesklamal a opäť latku udržal poriadne vysoko. Nádherný jas, farby, kontrast a taktiež reakcie displeja. Vynikajúco funguje aj biometria v podobe čítačky odtlačkov prstov. Displej je chránený Gorilla Glass Victus+.

Samsung Galaxy S22 recenzia

Procesor Exynos 2200 a AMD spolupráca

S22 dostala nový procesor Exynos 2200 s ôsmimi jadrami a poriadnym výkonom, ktorého má možno aj viac, ako by potreboval. Hardvér je doplnený o 8 GB operačnú pamäť a taktiež kvalitnú grafickú kartu z dielne AMD – AMD Xclipse 920. Systém pracuje spoľahlivo, no pri dlhšej výdatnej záťaži budete vnímať, že zadná strana telefónu sa prehrieva. Nie keď pozeráte videá, ale pri hraní graficky náročnejšej hry sa tento efekt sálajúceho tepla objaviť môže. Interné úložisko má buď 128 GB, alebo siahnete po drahšej verzii s 256 GB. Výkon však pri tomto telefóne nie je prekážkou.

Fotoaparát, ktorý nesklame

Vynikajúce snímky počas dňa i noci. Samsung je vybavený trojicou fotoaparátov. Hlavný snímač má 50 Mpx a doplnený je 10 Mpx teleobjektívom a 12 Mpx širokouhlým snímačom. Ich spolupráca je veľmi vydarená. Samsung Galaxy S22 vyhotovuje naozaj perfektné snímky. Nejde o najlepší fotomobil na trhu, no rozhodne sa v konkurencii nestratí. Dokazuje to skvelou ostrosťou snímkou a dobrou vyváženosťou farieb. Pri šere sa šum začína zvyšovať a taktiež badať vyššiu zrnitosť pri zoome. Selfie kamera (10 Mpx) je na fotenie seba postačujúca a kvalita záberom nechýba. Video zo Samsungu pôsobí štandardne veľmi pokojne a obraz nijak neskáče. Navyše je k dispozícii aj 8K rozlíšenie.

Batéria pod priemerom

Podpriemerným artiklom ja batéria. Kapacita 3 700 mAh je nedostačujúca, čo dokazuje testovanie. Samsung zvládol pri bežnej záťaži len jeden deň. Na druhý by ste sa už nedostali ani do polovice a aj počas jedného dňa je vhodnejšie, ak ho občas pichnete na nabíjačku. Alebo ho nabijete bezdrôtovoMaximálny výkon nabíjačky je 25 W. Takže ani rýchlosť nabíjania neohúri. Pri bežnom používaní bez hrania hier sa jednoducho cez jeden deň dostanete len veľmi ťažko. Drahší model Samsung Galaxy S22 Ultra je na tom s výdržou lepšie a taktiež sa rýchlejšie nabíja. Telefón je v tomto smere miernym sklamaním.

Kompaktný rozmer a prémiový vzhľad

Výhodou mobilného telefónu a 6,1-palcového displeja je, že je vhodný do jednej ruky. Dobre sa drží, má skvelú ergonómiu, čo sa týka odomykania i transportu. Bez problémov ho vložíte do vrecka. Navyše je pomerne ľahký. Váži 168 g a pritom sú použité naozaj kvalitné materiály. Aj vďaka tomu telefón pôsobí naozaj luxusne. K záveru recenzie nesmieme opomenúť, že mobil podporuje 5G i DEX počítačové rozhranie, vďaka ktorému môžete k telefónu pripojiť aj bezdrôtovú počítačovú techniku.

Mobil Samsung Galaxy S22

Skúsenosti a recenzie

Zo skúseností zákazníkov možno konštatovať, že telefón ponúka požadované parametre. Jedným z nich je výkon zariadenia vďaka procesoru Exynos 2200 a 8GB RAM. Zabúdať netreba ani na novú grafiku od AMD. Zákazníkov však určite teší aj kvalitný AMOLED displej so 120 Hz frekvenciu a nepochybne i zvýšená odolnosť IP68. Telefón navyše pôsobí veľmi prémiovo a je kvalitne spracovaný.

Recenzie a skúsenosti s mobilným telefónom Samsung Galaxy S22
Zdroj: Heureka.sk

Nejde už o štandardný Dual SIM, podporuje jednu eSIM a fyzickú SIM kartu. Pamäťové karty nepodporuje. Kritikou je to, že sa mobil pri dlhšej vysokej záťaži prehrieva. Pri bežnom používaní však takýto faktor nepostrehnete. Tri objektívy robia exkluzívne snímky a Samsung Galaxy S22 možno radiť medzi fotomobily. Sklamaním je výdrž batérie, ktorá sa oproti predchodcovi dokonca skrátila. Oceniť treba, že telefón našťastie príliš nenarástol a pohodlne sa zmestí do vrecka na nohaviciach.

Pozitíva

Krásny displej
Kompaktnosť a dizajn
Vylepšený fotoaparát

Negatíva

Výdrž batérie
Občasné prehrievanie
Nepodporuje SD karty


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 08.09.2022
Najlepšie telefóny 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie telefóny 2022 – recenzie, test, porovnanie

Trh s mobilnými telefónmi je najviac rozpínajúci sa trh. Vďaka vývoju stále novších technológii pre mobilné zariadenia výrobcovia chŕlia na trh stále novšie modely. Žiaden z výrobcov nechce zaostávať za konkurenciou. Aj nároky používateľov sa za posledné roky rapídne zvýšili. Dnes už pristupujeme k nákupu mobilného telefónu inak ako pred pár rokmi. Zvažujeme výkon, výdrž, technologické... Prečítať článok

3 najlepšie dual SIM telefóny na trhu

3 najlepšie dual SIM telefóny na trhu

Telefóny, ktoré umožňujú používanie dvoch SIM kariet súčasne, sú medzi niektorými používateľmi veľmi obľúbené. V súčasnosti je už týchto telefónov na trhu dostatok a v ponuke najznámejších, či menej známych čínskych výrobcov tieto Dual SIM modely nájdeme pravidelne každý rok. Medzi hlavné... Prečítať článok

Najlepšie vodotesné mobily má Samsung a Huawei

Najlepšie vodotesné mobily má Samsung a Huawei

Vodoodolné alebo ak chcete vodotesné smartfóny sú veľmi populárne medzi ľuďmi, ktorí prichádzajú do styku s vodou pomerne často. V letnom období a období dovoleniek, kedy trávi väčšina z nás čas pri vode, by sme takýto telefón ocenili asi všetci. Vodoodolnosť telefónu však neznamená, že si ho... Prečítať článok

Kedy je čas na výmenu telefónu za nový – batéria, aplikácie, fotografie, internet

Kedy je čas na výmenu telefónu za nový – batéria, aplikácie, fotografie, internet

Mobilné telefóny patria dnes k najvýznamnejším technickým výdobytkom, bez ktorých si mnohí nevedia predstaviť deň. Sú nielen naším spojením s blízkymi a známymi, ale obsahujú aj naše citlivé údaje, spomienky v podobe fotografií, zábavu a mnoho ďalšieho. Preto je dôležité, aby sme sa na svoj... Prečítať článok

Ako správne nabíjať mobil, smart hodinky, batériu na notebooku

Ako správne nabíjať mobil, smart hodinky, batériu na notebooku

Životnosť vášho smartfónu, notebooku, smarthodiniek aj inej elektroniky závisí od mnohých faktorov, ku ktorým sa radí aj správne nabíjanie. Ide o činnosť, ktorú robíme úplne automaticky a nad ktorou sa veľmi nezamýšľame, avšak práve nabíjanie má významný vplyv na to, ako dlho vám technika... Prečítať článok


Pridať komentár