Miele WKG 130 WPS recenzia

Miele WKG 130 WPS recenzia a skúsenosti

Spredu plnená práčka Miele WKG 130 WPS z novej rady W1 Chrome Edition je vybavená automatickým 2 fázovým systémom dávkovania. Vďaka nemu bude vaše prádlo vyprané ako nikdy...

od 1389 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Práčka bez kompromisov ohľadom kvality, presne takto by sa dal popísať model Miele WKG 130 WPS. Nemecká značka, ktorá patrí rozhodne k tomu najlepšiemu  na našom trhu, servíruje v prípade tohto spotrebiča naozaj nekompromisné parametre a výkon. Stojí to však za cenu blížiacu sa k hranici 1.400 € ? Naša recenzia a test sa pokúsili nájsť odpoveď.

Obchody, kde kúpite online:

8 kg náplne a 1600 otáčok bez kompromisov

Spredu plnená automatická práčka Miele WKF 130 WPS má kapacitu 8 kg, čo ju predurčuje na použitie vo väčších domácnostiach. Vďaka inteligentnej množstevnej automatike ale nie je samozrejme problém ani s menšou dávkou, ktorej si práčka prispôsobí vodu aj spotrebu elektrickej energie. Tá je veľmi dobrá, len 156 kWh za bežný rok. Maximálne otáčky pri odstreďovaní sú na úrovni 1600 otáčok za minútu, čo je záruka účinného a kvalitného odstredenia bez ohľadu na hmotnosť a typ bielizne v bubne.

Čo je treba tiež vyzdvihnúť, je hlučnosť. Tabuľkových 48 dB pri praní v praxi takmer nepočuť a občas sme dokonca museli práčku skontrolovať, či skutočne perie. :-)

Práčka nabitá technológiami

Čo sa týka funkcií a programov, táto recenzia nemá toľko priestoru, aby sme mohli všetky popísať. Optimálne rozloženie bielizne v modernom voštinovom bubne zabezpečuje Balance System. Práčka má reguláciu penivosti, úsporný ProfiEco motor a aj patentovaný samočistiaci zásobník na prací prášok s funkciou AutoClean.

Oproti lacnejším modelom má práčka aj termobubon, ktorý sa po odstreďovaní zahreje a pripraví tak oblečenie na žehlenie. S manažérom pracích programov nie je problém dodatočne donastaviť ktorýkoľvek z 18 predvolených programov. Jedným z najzaujímavejších je program na odstránenie až 23 druhov škvŕn. Spotrebič má aj ďalšie inteligentné funkcie, spojené napríklad s dávkovaním vody alebo ochranou pred pretečením.

Miele - keď je pranie pôžitok

Ako sa s modelom Miele WKG 130 WPS perie? Mimoriadne jednoducho a pohodlne. Na ovládanie slúži predný panel s otočným voličom, tlačítkami a veľkým LCD displejom. Dávkovanie pracieho prostriedku je jednoduché a práčka sa ľahko naplní cez priestranný otvor. Na paneli sa zobrazujú informácie nielen o zostávajúcom čase, ale aj spotrebe vody a elektriny.

Problémom nie je ani pranie pri 20 stupňoch Celzia. Ak nemáte extra špinavé prádlo, výsledky sú naozaj dobré. Na rozdiel od iných spotrebičov podobnej triedy netrvajú predvolené programy príliš dlho a čas sa aj tak dá dodatočne upraviť. Prevádzka je tichá a zaujímavou vlastnosťou je možnosť núdzovo otvoriť dvierka v prípade výpadku elektriny.

Zhodnotenie

Plusy:

+ perfektne stabilná konštrukcia a skvelé spracovanie pre dlhú životnosť

+ veľmi tichý a energeticky úsporný chod

+ jednoduché ovládanie aj napriek naozaj obrovskému počtu funkcií a programov

Mínusy:

- špeciálne pracie kapsule Miele majú vyššiu cenu, podobne ako aj práčka

- hlučnosť pri odstreďovaní je nepomerne vyššia ako pri praní

- práčka má širšie rozmery a je aj vyššia, čo je daň za kapacitu až 8 kg

Hlučnosť: 5/5

Spotreba energie: 5/5

Funkčnosť: 5/5

Obsluha: 5/5

Orientačná cena: 1.350 - 1.390 €

Záver

Práčku Miele WKG 130 WPS vám môžeme bez váhania odporučiť, keďže žiadne väčšie chyby ani mínusy sme na nej nenašli. Vyššia hlučnosť pri odstreďovaní je samozrejmosťou aj u iných modelov. Taktiež väčšie rozmery nie sú nič neobvyklé ani u konkurencie.

Ak budete používať pracie kapsule, možno vám trochu zaskočí ich cena, ale vzhľadom na určenie spotrebiča náročnejšiemu spotrebiteľovi to nie je až také prekvapenie. Inak má práčka len pozitíva a to od technickej výbavy, rekordného počtu 1600 otáčok za minútu až po extrémne úspornú prevádzku. Okrem vyššej ceny jej naozaj nie je čo vytknúť. Kto chce investovať do kvality, pre toho je tento model od výrobcu Miele jednoznačnou voľbou.

Autor
Redakcia
Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Vývoj ceny produktu Miele WKG 130 WPS

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Práčky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Electrolux EWF1476GDW

Pridať komentár