Whirlpool AWO/C 6304 recenzia

Whirlpool AWO/C 6304 recenzia a skúsenosti

Spredu plnená práčka Whirlpool AWO/C 6304 vyniká na prvý pohľad dizajnom Domino Low Core, ktorý sa vyznačuje zaoblenými líniami a jednoduchám ovládaním aj vďaka veľkému...

od 216 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Práčka Whirlpool AWO/C 6304 patrí medzi spredu plnené práčky s kapacitou 6 kg. Na prvý pohľad sa to nezdá veľa, ale spotrebič dobre poslúži vo väčšine bežných domácnosti. Najväčšími prednosťami sú výborná spotreba a zaujímavé funkcie. A čo mínusy? Aby sme ich našli, pozreli sme sa v našom teste na tento model práčky dôkladnejšie.

favorite Pridali sme nové recenzie na práčky a redakčný výber najlepšie práčky

Zaujímavé funkcie a parametre

Ak hľadáte zaujímavý pomer ceny a funkcií, tak práve spredu plnená práčka Whirlpool AWO/C 6304 môže byť vzorom. Rýchlosť odstreďovania je 1200 otáčok za minútu, čo zabezpečuje vysokú účinnosť aj pri plnom bubne. Ešte lepší je ale parameter energetickej úspornosti, pretože práčka spotrebuje za rok len 147 kWh.

Vďaka tomu je zaradená do energetickej triedy A+++ a spolu s technológiou 6. zmyslu predstavuje mimoriadne efektívne pranie. Spotrebič si vie sám nastaviť najvhodnejšiu dobu trvania programu, otáčky aj teplotu vody. Ušetrí vám tak čas aj spotrebovanú energiu. Práčka disponuje váhovou automatikou aj funkciou odloženia štartu.

Veľký výber programov

Skvelý je aj výber programov a funkcií. Celkovo je k dispozícii 18 programov vrátane programu pre jednoduché žehlenie aj expresného 15-minútového programu. Vďaka systému Clean+ má práčka špeciálny viacfázový prací cyklus, čo znižuje potrebu vysokej teploty. Zároveň vďaka systému Microban nehrozí ani vznik plesní a pachov vo vnútri bubna.

Na ovládanie slúži predný panel s otočným voličom pre výber programu a viacerými tlačítkami pre dodatočné funkcie. Šírka plniaceho otvoru je až 39 cm, takže nie je problém do bubna pohodlne vložiť aj väčšie a objemnejšie veci. LED indikátory vás upozornia na rôzne problémy, napríklad zanesený filter, ktorý treba vyčistiť.

Pranie v praxi - na jednotku s mínuskou

A aký výkon ponúka Whirlpool AWO/C 6304 pri praní? Pranie je naozaj výkonné a účinné, pri menej znečistenom oblečení aj na nízkych teplotách. Pre farebnú bielizeň je možné použiť aj špeciálny program prania len pri 15-stupňovej teplote vody, čo značne šetrí energie. Odstreďovanie je bezproblémové, aj keď vibráciám a väčšiemu hluku sa nevyhnete.

Trocha na škodu je, že možnosti nastavenia jednotlivých programov z hľadiska napríklad času či teploty sú obmedzené. Najmä pri dlhších programoch, ktoré trvajú skoro 3 hodiny, to je nevýhodou. Vzhľadom na nižšiu cenu chýba aj automatické vyvažovanie bielizne. Pri menšom naplnení sú tak pohyby práčky aj hluk naozaj značné. Z celkového pohľadu na cenu aj kvalitu si ale práčka svoje miesto určite obháji.

Zhodnotenie

Prednosti:

+ bohatý výber až 18 programov vrátane extra rýchleho na 15 minút

+ výborná spotreba elektrickej energie aj vody vďaka 6. zmyslu

+ jednoduchá obsluha a dostatočná šírka plniaceho otvoru

Mínusy:

- chýba automatické vyvažovanie, kvôli čomu práčka môže viac vibrovať

- hlučnosť je síce počas prania ešte v norme, pri odstreďovaní je ale výraznejšia

- niektoré programy trvajú naozaj veľmi dlho a vy s tým veľa nenarobíte

Hlučnosť: 4/5

Spotreba energie: 5/5

Funkčnosť: 5/5

Obsluha: 4/5

Orientačná cena: 230 - 240 €

Záver

Za cenu 230 až 240 € určite nikto nečaká zázraky, ale musíme objektívne povedať, že práčka Whirlpool AWO/C 6304 takým menším zázrakom je. Počet funkcií, 6. zmysel a niektoré zaujímavé vylepšenia z nej robia ideálneho pomocníka do bežnej domácnosti. Navyše, ponuka 18 programov naozaj na všetko je veľké plus.

Obsluha a ovládanie sú jednoduché, až triviálne. Veľmi dobrá je aj spotreba elektrickej energie, hlučnosť je na tom už o niečo horšie. Niekoľko vecí nám oproti lepším modelom chýbalo, napríklad lepšie vyváženie kvôli vibráciám alebo lepšie možnosti nastavenia cyklov. Ak si však nepotrpíte na luxus a hľadáte šikovného pomocníka za dobrú cenu, nemáte čo váhať, táto kúpa sa naozaj oplatí.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Plánujete nákup novej práčky, ale nie ste si úplne istý, čo pri výbere zvážiť? Potom ste na správnej adrese. V článku sa dozviete, aké parametre sú pre výber práčky dôležité, ale i to, aké technológie dnešné práčky používajú či to, aká kapacita bubna práčky je ideálna. Obľúbené... Prečítať článok

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Určite aj vám už práčka zožrala aspoň jednu ponožku. Ponožky nosí väčšina z nás a preto je smutné, keď nám takto miznú. Prečo je to ale tak ? Existujú totiž dohody medzi výrobcami práčok a výrobcami ponožiek . Výrobcovia práčok inštalujú do svojich produktov zariadenia, ktoré si náhodne z... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Predstava, že by sme dnes mali ísť k rieke alebo potoku a ručne pláchať bielizeň vo vode, je absolútne nepredstaviteľná. Práve preto tu máme verných spoločníkov, akými sú práčky. Bez nich by sme sa síce zaobišli, no náš komfort by značne utrpel. O tom, aký má práčka pre domácnosť prínos,... Prečítať článok

Ako vybrať najlepší prášok na pranie pre deti a dospelých? Recenzie chvália Ariel a Persil

Ako vybrať najlepší prášok na pranie pre deti a dospelých? Recenzie chvália Ariel a Persil

Vybrať z dnešnej ponuky kvalitný prací prášok vôbec nemusí byť také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Už len formy pracích práškov človeka nútia premýšľať, ktorý variant je pre pranie najlepší. Klasický prací prášok, tekutý prací prostriedok alebo gélové kapsuly. Prací prášok je pre nás... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Whirlpool AWO/C 6304

Recenzie

AEG ProSteam L7FBE48SC

AEG ProSteam L7FBE48SC

Spredu plnená, inteligentná a úsporná práčka AEG ProSteam L7FBE48SC sa vďaka svojmu elegantnému dizajnu stane ozdobou vašej kúpeľne. Výber zo... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Práčky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Electrolux EWT1366HDW

Pridať komentár