Whirlpool AWO/C 6304 recenzia

Whirlpool AWO/C 6304 recenzia a skúsenosti

Spredu plnená práčka Whirlpool AWO/C 6304 vyniká na prvý pohľad dizajnom Domino Low Core, ktorý sa vyznačuje zaoblenými líniami a jednoduchám ovládaním aj vďaka veľkému...

od 216 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Práčka Whirlpool AWO/C 6304 patrí medzi spredu plnené práčky s kapacitou 6 kg. Na prvý pohľad sa to nezdá veľa, ale spotrebič dobre poslúži vo väčšine bežných domácnosti. Najväčšími prednosťami sú výborná spotreba a zaujímavé funkcie. A čo mínusy? Aby sme ich našli, pozreli sme sa v našom teste na tento model práčky dôkladnejšie.

Obchody, kde kúpite online:

Zaujímavé funkcie a parametre

Ak hľadáte zaujímavý pomer ceny a funkcií, tak práve spredu plnená práčka Whirlpool AWO/C 6304 môže byť vzorom. Rýchlosť odstreďovania je 1200 otáčok za minútu, čo zabezpečuje vysokú účinnosť aj pri plnom bubne. Ešte lepší je ale parameter energetickej úspornosti, pretože práčka spotrebuje za rok len 147 kWh.

Vďaka tomu je zaradená do energetickej triedy A+++ a spolu s technológiou 6. zmyslu predstavuje mimoriadne efektívne pranie. Spotrebič si vie sám nastaviť najvhodnejšiu dobu trvania programu, otáčky aj teplotu vody. Ušetrí vám tak čas aj spotrebovanú energiu. Práčka disponuje váhovou automatikou aj funkciou odloženia štartu.

Veľký výber programov

Skvelý je aj výber programov a funkcií. Celkovo je k dispozícii 18 programov vrátane programu pre jednoduché žehlenie aj expresného 15-minútového programu. Vďaka systému Clean+ má práčka špeciálny viacfázový prací cyklus, čo znižuje potrebu vysokej teploty. Zároveň vďaka systému Microban nehrozí ani vznik plesní a pachov vo vnútri bubna.

Na ovládanie slúži predný panel s otočným voličom pre výber programu a viacerými tlačítkami pre dodatočné funkcie. Šírka plniaceho otvoru je až 39 cm, takže nie je problém do bubna pohodlne vložiť aj väčšie a objemnejšie veci. LED indikátory vás upozornia na rôzne problémy, napríklad zanesený filter, ktorý treba vyčistiť.

Pranie v praxi - na jednotku s mínuskou

A aký výkon ponúka Whirlpool AWO/C 6304 pri praní? Pranie je naozaj výkonné a účinné, pri menej znečistenom oblečení aj na nízkych teplotách. Pre farebnú bielizeň je možné použiť aj špeciálny program prania len pri 15-stupňovej teplote vody, čo značne šetrí energie. Odstreďovanie je bezproblémové, aj keď vibráciám a väčšiemu hluku sa nevyhnete.

Trocha na škodu je, že možnosti nastavenia jednotlivých programov z hľadiska napríklad času či teploty sú obmedzené. Najmä pri dlhších programoch, ktoré trvajú skoro 3 hodiny, to je nevýhodou. Vzhľadom na nižšiu cenu chýba aj automatické vyvažovanie bielizne. Pri menšom naplnení sú tak pohyby práčky aj hluk naozaj značné. Z celkového pohľadu na cenu aj kvalitu si ale práčka svoje miesto určite obháji.

Zhodnotenie

Prednosti:

+ bohatý výber až 18 programov vrátane extra rýchleho na 15 minút

+ výborná spotreba elektrickej energie aj vody vďaka 6. zmyslu

+ jednoduchá obsluha a dostatočná šírka plniaceho otvoru

Mínusy:

- chýba automatické vyvažovanie, kvôli čomu práčka môže viac vibrovať

- hlučnosť je síce počas prania ešte v norme, pri odstreďovaní je ale výraznejšia

- niektoré programy trvajú naozaj veľmi dlho a vy s tým veľa nenarobíte

Hlučnosť: 4/5

Spotreba energie: 5/5

Funkčnosť: 5/5

Obsluha: 4/5

Orientačná cena: 230 - 240 €

Záver

Za cenu 230 až 240 € určite nikto nečaká zázraky, ale musíme objektívne povedať, že práčka Whirlpool AWO/C 6304 takým menším zázrakom je. Počet funkcií, 6. zmysel a niektoré zaujímavé vylepšenia z nej robia ideálneho pomocníka do bežnej domácnosti. Navyše, ponuka 18 programov naozaj na všetko je veľké plus.

Obsluha a ovládanie sú jednoduché, až triviálne. Veľmi dobrá je aj spotreba elektrickej energie, hlučnosť je na tom už o niečo horšie. Niekoľko vecí nám oproti lepším modelom chýbalo, napríklad lepšie vyváženie kvôli vibráciám alebo lepšie možnosti nastavenia cyklov. Ak si však nepotrpíte na luxus a hľadáte šikovného pomocníka za dobrú cenu, nemáte čo váhať, táto kúpa sa naozaj oplatí.

Autor
Redakcia
Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Plánujete nákup novej práčky, ale nie ste si úplne istý, čo pri výbere zvážiť? Potom ste na správnej adrese. V článku sa dozviete, aké parametre sú pre výber práčky dôležité, ale i to, aké technológie dnešné práčky používajú či to, aká kapacita bubna práčky je ideálna. Obľúbené... Prečítať článok

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Určite aj vám už práčka zožrala aspoň jednu ponožku. Ponožky nosí väčšina z nás a preto je smutné, keď nám takto miznú. Prečo je to ale tak ? Existujú totiž dohody medzi výrobcami práčok a výrobcami ponožiek . Výrobcovia práčok inštalujú do svojich produktov zariadenia, ktoré si náhodne z... Prečítať článok

Samsung WD80M4A43JW – recenzia práčky, test a vaše skúsenosti

Samsung WD80M4A43JW – recenzia práčky, test a vaše skúsenosti

Značka Samsung priniesla do segmentu práčok  niekoľko inovatívnych funkcií, ako napr. využitie aktívnej peny prostredníctvom technológie EcoBubble. Inovatívne funkcie boli použité aj pri návrhu práčky so sušičkou Samsung WD80M4A43JW. Pozreli sme sa podrobnejšie na jej silné i slabšie... Prečítať článok

AEG ProSteam L7FBE48SC Recenzia práčky s parným čistením

AEG ProSteam L7FBE48SC Recenzia práčky s parným čistením

Od uvedenia prvej plnoautomatickej práčky na svete ubehlo už vyše 60 rokov. Firma AEG, ktorá je popredným výrobcom elektrospotrebičov a ktorá prvú automatickú práčku zostrojila, má však stále v tomto segmente čo ponúknuť. Dôkazom je aj model AEG ProSteam L7FBE48SC, ktorý prináša... Prečítať článok

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Predstava, že by sme dnes mali ísť k rieke alebo potoku a ručne pláchať bielizeň vo vode, je absolútne nepredstaviteľná. Práve preto tu máme verných spoločníkov, akými sú práčky. Bez nich by sme sa síce zaobišli, no náš komfort by značne utrpel. O tom, aký má práčka pre domácnosť prínos,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Whirlpool AWO/C 6304

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Práčky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu LG F62A8ND

Pridať komentár