Rowenta RR 6871 WH robotický vysávač – recenzia, skúsenosti

Vynikajúca cena
Vysáva i vytiera

Hodnotenie:
(77.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Robotický vysávač kombinovaný s mopom za vynikajúcu cenu. Je vhodný iba na tvrdé podlahy, s kobercami si neporadí. Vzhľadom na cenu nie je vybavený prepracovaným navigačným algoritmom a občas sa mu stane, že narazí do nábytku. Zo schodov vám však nespadne a priestor mu môžete vymedziť dodanou magnetickou páskou.

Vysávač nie je vybavený Wi-Fi pripojením, nemôžete ho teda ovládať aplikáciou – iba dodaným diaľkovým ovládačom. Môžete si zvoliť 3 režimy upratovania a naplánovať upratovanie na konkrétny deň v týždni (ovládač je vybavený displejom).

Sací výkon je dostatočný a hlučnosť je na prijateľnej úrovni. Na jedno nabitie dokáže pracovať takmer 2,5 h, nabíjanie doplna však trvá až 6 h.

Prednosťou tohto modelu je najmä nízka cena a dostupnosti náhradných dielov po dobu 10 rokov, ktorú poskytuje samotný výrobca.

Parametre: vhodný na: iba na tvrdé podlahy; objem nádoby na prach/na čistiaci prostriedok: 0,25 l/nešpecifikovaný; kapacita akumulátora: nešpecifikovaná; výdrž na jedno nabitie: 150 min.; doplnkové funkcie: vytieranie nasucho i namokro, automatické nabíjanie, detekcia schodov, virtuálna stena, plánovanie vysávania na dni v týždni; hlučnosť: 65 dB; rozmery (d × š × v): 31,5 × 31,5 × 8,5 cm; hmotnosť: 3,6 kg

Robotický vysávač Rowenta RR 6871 WH je dostupný na ✅  webe Heureka.sk.

Povysáva aj vytrie podlahu

Dizajn robotického vysávača Rowenta RR 6871 WH nás príjemne prekvapil. Na rozdiel od iných vysávačov má o niečo kompaktnejšie rozmery (priemer 31,5 a výška 8,5 cm) a tiež uhladenejší vzhľad bez rušivých prvkov. Na vrchu nájdete jediné tlačidlo, ktoré slúži na spustenie či pozastavenie vysávania.

Sací výkon výrobca nešpecifikuje, no vysávač si s bežným prachom a nečistotami poradil bez problémov. Nečistoty z rohov a okrajov stien pomáhajú zbierať dve zvislé rotujúce kefky. V samotnom nasávacom otvore nájdete taktiež jednu horizontálnu kefu, ktorá však nemá gumový povrch ako pri iných vysávačoch, ale štetiny po celej dĺžke. Takáto kefa zachytí napr. zvieracie chlpy o niečo lepšie, ako už spomínané gumové kefy, chlpy či vlasy sa však na ňu môžu namotať a čistenie je potom zložitejšie. Vysávač je však vhodný iba na vysávanie tvrdých podláh a s kobercami si neporadí.

Rowenta RR 6871 WH recenzia

Kefa je v tomto prípade iba jedna – drahšie vysávače sú spravidla vybavené dvojicou oproti sebe rotujúcich kief, ktoré sa nám zdajú byť účinnejšie.

Okrem vysávania vám Rowenta RR 6871 WH poutiera podlahy namokro či nasucho. Slúži na to mopový návlek, ktorý môžete pripevniť na samostatnú nádržku, do ktorej nalejete čistiaci prostriedok. Nádržka sa zase prichytáva na spodnú časť vysávača. Objem nádržky výrobca nešpecifikuje, odhadom však ide o cca 0,1 l. Samozrejme, robot podlahy neleští, takže zaschnutých škvŕn vás nezbaví – je skôr vhodný na každodenné vytieranie podláh po povysávaní.

Orientácia v priestore nie je ideálna

Robotický vysávač Rowenta RR 6871 WH je vybavený iba jednoduchými snímačmi (infračervený, dotykový v nárazníku) a v priestore sa teda nepohybuje tak šikovne ako jeho drahší kolegovia.

Nemusíte sa báť, že by spadol zo schodov (má integrovaný snímač proti pádu), do prekážok v podobe nábytku však bude občas narážať. Problém mal najmä so stoličkami, stolmi či inými tenkými prekážkami.

Robotický vysávač Rowenta RR 6871 WH s diaľkovým ovládačom

Jeho výhodou je, že je o vyše 0,5 cm nižší než väčšina konkurentov (8,5 cm oproti 9 cm a viac). Zmestí sa teda pod viacero druhov nábytku. Čo sa týka prekážok na zemi, zvláda prechodové lišty a veľmi nízke prahy.

V balení sme našli aj magnetickú pásku, pomocou ktorej môžete vytvoriť virtuálnu stenu. Je to akási bariéra, za ktorú vysávač nepôjde (môže ísť napr. o detský kútik či miesto, kde sa nachádza zvierací pelech).

Naplánujte si upratovanie, no bez aplikácie

Rowenta RR 6871 WH vám umožní zvoliť si z 3 režimov upratovania – náhodný pohyb, upratovanie popri stenách a upratovanie veľkej plochy.

Upratovanie si môžete naplánovať na konkrétne dni v týždni. Celá obsluha zariadenia však prebieha pomocou diaľkového ovládača – robotický vysávač nemá vstavané Wi-Fi pripojenie, takže výrobca k nemu nedodáva ani mobilnú aplikáciu. Vysávač síce nebudete môcť ovládať z práce, aplikácie pri týchto lacnejších robotoch však obvykle aj tak nejaké extra funkcie neprinášajú.

Rowenta RR 6871 WH vysávanie

Našťastie, diaľkový ovládač má vstavaný displej, takže nastavovanie a plánovanie upratovania nie je nijako zložité. Privítali by sme však viac programov (napr. bodové či dvojité vysávanie).

Až 150 min upratovania?

Vysávač vydrží upratovať až 150 min. na jediné nabitie. Horšie je to však s kapacitou zásobníka na nečistoty – ten má iba 0,25 l (niektoré modely majú aj 0,6 l) a pripravte sa, že ho budete pomerne často vyprázdňovať. Našťastie sme ho mohli umývať aj pod vodou, takže jeho čistenie bolo jednoduché.

Plné nabitie robota trvá 6 h, čo je pomerne dosť. Vysávanie teda budete musieť starostlivo plánovať.

Skúsenosti a recenzie

Za cenu okolo 200 eur je Rowenta RR 6871 WH dobrou voľbou. Svojím sacím výkonom a vytieraním namokro i nasucho sa dokáže postarať o menšiu až stredne veľkú domácnosť. Navyše, výrobca poskytuje dostupnosť náhradných dielov a tým aj opraviteľnosť počas ďalších 10 rokov.

Používatelia považujú vysávač za tichý a účinný. Podľa viacerých vysáva prach dobre nielen na podlahe, ale aj na kobercoch. Oceňujú pomer cena/výkon, vysávač podlahu povytiera namokro i nasucho. Škoda len, že má malý zásobník na nečistoty.

Recenzie a skúsenosti s robotickým vysávačom Rowenta RR 6871 WH

Pozitíva

Vynikajúca cena
Vysáva i vytiera

Negatíva

Iba na tvrdé podlahy
Nedá sa ovládať cez aplikáciu


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 29.06.2020
Najlepšie robotické vysávače 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie robotické vysávače 2024 – recenzie, test, porovnanie

S robotickými vysávačmi akoby sa roztrhlo vrece a výrobcovia neustále prichádzajú s novými a novými modelmi. Keďže na trhu sú vysávače za desiatky i za stovky eur, pozreli sme sa na rozdiely medzi jednotlivými modelmi a dáme vám zopár rád ohľadne výberu toho správneho pre vaše potreby. Dáme vám zopár rád ohľadne výberu toho správneho pre vaše potreby. Najlepšie robotické vysávače... Prečítať článok

Xiaomi vysávače – porovnanie, recenzie, testy, skúsenosti. Robotické s mopom sú hit

Xiaomi vysávače – porovnanie, recenzie, testy, skúsenosti. Robotické s mopom sú hit

Xiaomi už nejaký ten rok úspešne búra stereotypy o nekvalitnej čínskej elektronike. Možno túto značku poznáte najmä pre jej smartfóny, v ich portfóliu nájdete aj inú elektroniku a rôzne smart výrobky – napr. aj robotické vysávače. Práve na tie sme sa pozreli a v článku vám popíšeme ich... Prečítať článok


Pridať komentár