AEG A4WMSTPN1 ultrazvukové pero na odstraňovanie škvŕn – recenzia, skúsenosti

Každý sa občas stretne s nepeknými škvrnami na odeve alebo bielizni, ktoré je obtiažne vyprať. Hneď, ako takýto fľak zbadáme, rozmýšľame, ako sa ho čo najefektívnejšie zbaviť. Vhodnou pomôckou je ultrazvukové pero na odstraňovanie škvŕn AEG.

AEG A4WMSTPN1 ultrazvukové pero na odstraňovanie škvŕn recenzia

Vďaka nemu je boj so špinou jednoduchší aj rýchlejší. Výrobca sľubuje bezproblémové odstránenie škvŕn rôzneho typu. Aká je realita, sa dozviete v našom teste kvality.

Princíp fungovania ultrazvukového pera

Vďaka ultrazvukovému peru na odstraňovanie škvŕn od spoločnosti AEG zacielite priamo na špinavé miesto. Výrobok si poradí s fľakmi od kávy, čokolády, kečupu, džemu, pastelky, hliny či blata a podobne. Takýmto škvrnám sa nevyhnete, ak máte v domácnosti deti. Ich neúmyselné nehody vám preto môžu sťažiť pranie, no pokiaľ je po ruke pero od AEG, nemusia byť problémom.

AEG A4WMSTPN1 pero na odstraňovanie škvŕn fungujúce na princípe ultrazvukových vĺn

Pero využíva špeciálnu ultrazvukovú technológiu, vďaka ktorej sa výrazne zefektívni bežný prací cyklus. Šikovný pomocník v podobe pera totižto vysiela na zašpinené miesto drobné vibrácie a cez vlákna sa dostane až do vnútra vášho odevu. Týmto spôsobom sa z tkaniny postupne uvoľňujú jednotlivé častice škvŕn, preto môžete odev následne oveľa ľahšie vyprať. Vďaka peru nie je nutné škvrny ručne drhnúť, čo vám navyše zabezpečí, že odev sa nepoškodí. Hoci je pero účinné pri odstraňovaní škvŕn, zároveň je šetrné k látkam.

Obsah balenia

Pri kúpe pera na odstraňovanie škvŕn AEG dostanete v balení nádobu, základňu, pero, konektor a napájací kábel. Pero má minimalistický a elegantný vzhľad sivej farby, pričom jeho oblé hrany zaručia, že sa dobre drží a v ruke neprekáža. Predtým, než sa pustíte do jeho používania, výrobca odporúča, aby ste urobili malý test, v ktorom vyskúšate stálosť farieb.

Stačí vodou navlhčiť oblasť tkaniny, ktorú pri nosení nevidno, a aplikovať na ňu bezfarebný tekutý prací prostriedok. Následne použijete pero na odstraňovanie škvŕn, s ktorým zacielite na tkaninu podľa pokynov na používanie, tie nájdete nižšie. Potom už len počkáte, kým tkanina vyschne a pokiaľ nevybledla, môžete pero na odstraňovanie škvŕn používať bez toho, aby ste mali strach, že si odev zničíte.

Jednoduché používanie

K peru pripojíte napájací kábel. Zmiešate vodu a bezfarebný tekutý čistiaci prostriedok bez obsahu chlóru. Pod odev následne umiestnite handričku, prípadne papierovú vreckovku, ktorá dobre saje. Pripravenú zmes aplikujete na špinavé miesto a prístrojom začnete robiť krúživé pohyby po škvrne. Na škvrnu môžete aj jemne pritlačiť, necháte tak účinkovať ultrazvukovú technológiu. Pero je vhodné vždy držať v vzpriamenej polohe a nepoužívať nadmernú silu. V prípade potreby pridáte na špinavé miesto vodu, aby sa udržala vlhkosť škvrny. Tento postup opakujete, kým nebude škvrna uspokojivo odstránená. Potom odev vyperiete v práčke podľa pokynov uvedených na etikete.

Odstraňovanie škvrny pomocou ultrazvukového pera AEG A4WMSTPN1

Výrobca upozorňuje, že používať sa majú len neutrálne a bezfarebné tekuté pracie prostriedky, ktoré neobsahujú chlór. Zakázané je používanie farebných pracích prostriedkov a tiež aviváže, keďže práve tie môžu spôsobiť škvrny na tkanine. Treba dodať, že pero je v nepretržitej činnosti 5 minút, potom sa vypne, aby mohla špička vychladnúť. Upozorní vás na to špička tyčinky, ktorá začne blikať po 4,5 minúte. Vďaka tejto indikácii viete, že bol takmer dosiahnutý maximálny čas cyklu. Po minútovej prestávke môžete tyčinku opäť normálne používať. Nemusíte mať obavy, že by vás tento časový interval zdržiaval, pretože je v priebehu čistenia nutné namáčať škvrnu a tiež pod ňou posúvať vreckovku alebo látku, aby sa zaručilo lepšie vpíjanie škvrny.

Ako sa starať o pero po dokončení čistenia

Údržba pera je rovnako ľahká ako jeho používanie. Po čistení škvŕn stačí odpojiť konektor z pera, vysušiť nádobu a základňu, ak boli naplnené vodou a špičku pera utrieť vlhkou handričkou. Pero potom už len uskladníte v podstavci a zviniete sieťový kábel (napríklad do klbka). Výrobok by mal byť skladovaný v suchej a dobre vetranej miestnosti. Na čistenie produktu nepoužívajte abrazívne prostriedky, alkohol, rozpúšťadlá alebo iné chemikálie.

AEG A4WMSTPN1 návod na použitie

Aké škvrny dokáže ultrazvukové pero odstrániť

Ultrazvukové pero AEG na odstraňovanie škvŕn si poradí takmer s akoukoľvek špinou. Obtiažnosť odstránenia škvŕn sa líši podľa druhu tkaniny, doby usadenia škvrny, teploty, pigmentácie a podobne. Najlepšie výsledky s perom dosiahnete vtedy, ak odstraňujete čerstvé škvrny, ktoré sa nestihli usadiť. Ľahšie sa odstraňujú škvrny, ktoré boli predtým vypraté, avšak neboli sušené v sušičke a ani žehlené. Pero je veľmi účinné pri malých škvrnách, ktoré sú lokalizované na menších častiach odevu.

Menej účinné je pri zapustených alebo starých škvrnách a pri škvrnách, ktoré boli predtým síce vyprané, no sušili sa v sušičke alebo sa žehlili. Problematické použitie pera na odstránenie škvŕn môže nastať aj vtedy, ak sa škvrna rozprestiera na príliš veľkej časti odevu. Pokiaľ si neviete dať rady s vyčistením odevu či bielizne, skúste pri čistení pridať trocha viac vody. Platí, že čím viac vody použijete na škvrnu, tým je proces čistenia účinnejší. Dopomôcť môže aj zmena polohy papierovej vreckovky či handričky, čím sa zvýši absorpcia škvrny.

AEG A4WMSTPN1 použitie

Ako upozorňuje výrobca, pero je navrhnuté na odstraňovanie škvŕn s priemerom 3 centimetre (približne jeden palec). Nie je vhodné na staré škvrny alebo škvrny z chloridlových bielidiel, horčicu, neodstrániteľné atramenty, rozpúšťadlá a iné chemikálie, ktoré spôsobujú trvalé poškodenie. Ako pero obstálo v praxi, sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Test ultrazvukového pera na odstránenie škvŕn

Test ultrazvukového pera od spoločnosti AEG prebehol na viacerých druhoch škvŕn aj na rôznych tkaninách. Občas pero dosahovalo rozdielne výsledky pri odevoch zo 100 % bavlny a pri odevoch, ktorých 65 % tvoril polyester. Výsledky však neboli markantne rozdielne.

Pero bez problémov odstránilo škvrny od kečupu, malín, sirupu, čokoládovej polevy, Coca-Coly, karamelu, mandarínky, hliny, riasenky, make-upu či krvi. Uspokojivý výsledok dosiahlo pri marmeláde, anilínových a temperových farbách. Pero si naopak neporadilo so škvrnami od horčice, tušu, atramentu, nezmazateľného rúžu či liehovej fixky. Celkový dojem testovania je však slušný, pretože pero si poradilo s väčšinou testovaných škvŕn. Ultrazvukové pero AEG prekvapilo svojou funkčnosťou, jednoduchosťou používania i dosiahnutými výsledkami.

Odstraňovanie škvŕn pomocou ultrazvukového pera AEG A4WMSTPN1

AEG A4WMSTPN1 ultrazvukové pero na odstraňovanie škvŕn recenzia

Hodnotenie článku:
(80.8%)

Pulbikované dňa: 06.08.2020

Autor
Lucia Bihuncová

Lucia Bihuncová

Pôsobila som ako redaktorka a fotoreportérka v regionálnych médiách, no nakoľko mám rada slobodu, momentálne som na voľnej nohe a venujem sa vlastným fotografickým projektom. Veľa cestujem a zachytávam to, čo ma zaujme na výletoch. Vášeň k písaniu u mňa pretrváva od školských čias, a tak popritom píšem aj články z rôznych oblastí a snažím sa vyhľadávať zaujímavé témy.

Obľúbené produkty

Zobraziť kategóriu:


Komentáre

14/08/2020 15:00
Marko

zaujímavá vecička, často sa niečím zašpiním, asi si to vypýtam ako darček :D

Pridať komentár