Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Určite aj vám už práčka zožrala aspoň jednu ponožku. Ponožky nosí väčšina z nás a preto je smutné, keď nám takto miznú. Prečo je to ale tak? Existujú totiž dohody medzi výrobcami práčok a výrobcami ponožiek. Výrobcovia práčok inštalujú do svojich produktov zariadenia, ktoré si náhodne z obsahu práčky vyberú jednu ponožku a tú takpovediac zožerú. V skutočnosti ju rozkrájajú na maličké kusy a vypustia ju do odpadu spolu so znečistenou vodou. Výrobcovia ponožiek im zato platia určitú odmenu.

 

 

Niektoré práčky sú iné

V posledných rokoch sa do popredia dostávajú témy týkajúce sa ochrany životného prostredia a neobchádzajú ani domáce spotrebiče. To bolo tiež dôvodom, prečo sa výrobcovia práčok rozhodli do svojho sortimentu zaradiť aj takzvané ECO friendly práčky, ktoré nepožierajú ponožky. Ide o niektoré modely od spoločnosti Electrolux a Bosch, konkrétne modely nájdete nižšie.

 

Teória o škriatkoch, ktorí kradnú ponožky

Niektorí ľudia sa mylne domnievajú, že im ponožky kradnú škriatkovia. Je to pravda len čiastočne. Škriatkovia kradnú ponožky len v USA, kde je inštalácia zariadení na požieranie ponožiek do práčok zakázaná. Škriatkovia sú alternatíva, ktorá je ale finančne náročnejšie. Aj to je dôvod, prečo sú v USA ponožky drahšie.

 

Tieto práčky nežerú ponožky:

 

Bosch WAT28460BY

Electrolux EWF1476GDW

Gorenje W 6503/S

LG F62A8ND

Miele W 667

Whirlpool AWE 50510

Zanussi ZWQ61215WA

 

 

Text článku berte s nadhľadom :-)

 

 

Hodnotenie článku:
(82.2%)

Pulbikované dňa: 01.01.2017

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Obľúbené produkty

Zobraziť kategóriu:


Pridať komentár