Gorenje RK4182PS4 úzka chladnička – recenzia, skúsenosti

Dobrý pomer ceny a kvality
Úsporná energetická trieda
Dobre rozvrhnutý vnútorný priestor
Jednoduché a intuitívne ovládanie

Hodnotenie:
(79.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Lacná úzka chladnička s mrazničkou vám ponúkne celkový objem 264 litrov. Poteší dobre rozvrhnutý vnútorný priestor. V chladiacej časti sú štyri police a zásuvka vhodná na uskladnenie ovocia a zeleniny. Ďalší priestor je na dverách, kam uskladníte napríklad vajcia, fľaše či mliečne výrobky. Prehľadne rozdelená je aj mraziaca časť s kapacitou 66 l a tromi transparentnými zásuvkami. Spotrebič patrí do energetickej triedy EOvládanie je jednoduché a intuitívne, no sklame slabší mraziaci výkon, za 24 hodín dokáže zamraziť len 3 kg surovín. Chladnička je osvetlená LED svietidlom pre ľahšiu orientáciu, no mraziaca časť je bez osvetlenia. Vyzdvihujeme dobrý pomer ceny a kvality.

Úzka chladnička s mrazničkou Gorenje RK4182PS4 je dostupná na ✅  webe Heureka.sk.

Voľne stojaca kombinovaná chladnička s mrazničkou Gorenje RK4182PS4 patrí do energetickej triedy E a jej ročná spotreba je okolo 210 kWh. Ušetrí vaše financie a zároveň sa poteší aj životné prostredie. Ak hľadáte chladničku s menšou šírkou než je štandard a vsádzate na minimalistický dizajn, tento model môže byť tou správnou voľbou. Celkový objem spotrebiča je 264 litrov, z toho 198 l tvorí chladiaca časť a mraznička pojme 66 l. Ide o dostatočnú kapacitu na uskladnenie potravín menšej rodiny.

Gorenje RK4182PS4 recenzia

Nastaviteľné police

Chladnička i mraznička majú samostatné dvere, preto sme nemuseli zbytočne otvárať tú časť, ktorú sme práve nepotrebovali. V chladničke sa nachádzajú tri nastaviteľné sklenené police a jedna pevná. Potešilo nás, že sa v nej nachádza tiež zásuvka, ktorá je vhodná na uskladnenie ovocia a zeleniny. Ďalší odkladací priestor je priamo na dverách. Tam sú poličky vhodné na odkladanie fliaš, vajec, mliečnych výrobkov či rôznych menších potravín. Aj mraziaca časť je prehľadne rozdelená pre ľahšiu orientáciu. V nej sú tri transparentné zásuvky, vďaka ktorým sme hneď vedeli, kde máme čo uložené.

Mraziaci výkon je slabší, za jeden deň dokáže spotrebič zamraziť 3 kg surovínAkumulačná doba v prípade prerušenia dodávky elektriny alebo pri poruche je 15 hodín, čo je dostatočne dlhá doba na vyriešenie vzniknutého problému. Nemali sme tak obavy, že by sa nám uskladnené potraviny pokazili.

Úzka chladnička Gorenje RK4182PS4

Intuitívne ovládanie

Vo vnútorných priestoroch chladničky sa nachádza LED osvetlenie pre lepšiu orientáciu a rýchlejšie nájdenie hľadaných potravín. Mraznička je, podobne ako zvyšné modely v našom výbere, bez osvetlenia. Pri spotrebiči tejto cenovej kategórie by sme to ani nečekali. Oceňujeme jednoduché a intuitívne ovládanie pomocou otočného kolieska. Cez tento mechanický ovládač sme si vedeli rýchlo nastaviť požadovanú vnútornú teplotu.

Automatické odmrazovanie

Chladnička so šírkou 55 cm, výškou 180 cm a hĺbkou 55,7 cm má sivú farbu, preto pôsobí v kuchyni nenápadne. Dvere majú lakovanú úpravu a rukoväte sú zapustené, no napriek tomu sa dobre otvárajú. Úroveň hluku je max. 39 dB, čo je podobná hladina hluku, akú má aj ďalšia lacná chladnička z nášho výberu Beko RCSA300K30SN. Na spodnej strane sa nachádzajú dve nastaviteľné nožičky a dve kolieska na pohodlnejšie premiestňovanie. Odmrazovanie chladiaceho priestoru je automatické, avšak mrazničku treba odmrazovať manuálne.

Pozitíva

Dobrý pomer ceny a kvality
Úsporná energetická trieda
Dobre rozvrhnutý vnútorný priestor
Jednoduché a intuitívne ovládanie

Negatíva

Slabší mraziaci výkon (3 kg/24 hodín)


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 02.06.2021
Najlepšie úzke (50 cm) chladničky 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie úzke (50 cm) chladničky 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Žiadna domácnosť sa nezaobíde bez kvalitnej chladničky. Niektoré byty sú však dispozične navrhnuté tak, že v kuchyni je málo priestoru. Práve v týchto prípadoch je vhodné siahnuť po úzkej kombinovanej chladničke s mrazničkou, ktorá dokáže ušetriť niekoľko centimetrov. Aby bola zabezpečená primeraná vnútorná kapacita, treba rátať s tým, že chladnička bude vyššia. K výhodám tohto typu... Prečítať článok


Pridať komentár