Electrolux EWT1366HDW recenzia

Electrolux EWT1366HDW recenzia a skúsenosti

Obsah recenzie:

Automatická práčka Electrolux EWT1366HDW sa stala víťazom PRODUKT ROKU 2014 vo svojej kategórii! Vrchom plnená práčka , ktorá disponuje aj  technológiou parného prania, je...

od 381 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Zhora plnená automatická práčka Electrolux EWT 1366 HDW je model, ktorý sa pokúša nájsť ideálny pomermedzi cenou a kvalitou. Spotrebič ponúka naozaj úsporné pranie a výkonné odstreďovanie, ale má aj niekoľko nedostatkov, ktoré môžu znižovať jednoduchosť a pohodlnosť prania. Napriek tomu, oplatí sa kúpiť? Naša recenzia vám na tieto otázky dá odpoveď.

Obchody, kde kúpite online:

AndreaShop.sk 389 €
462.92 €
Do obchodu AndreaShop.sk
favorite Pridali sme nové recenzie na práčky a redakčný výber najlepšie práčky

Výkon a technické parametre

Electrolux EWT 1366 HDW je vrchom plnená automatická práčka s objemom náplne do 6 kg. Spotrebič ponúka technológiu prania Eco ventil a aj vďaka tomu dosahuje vynikajúcu účinnosť. Na odstreďovanie je možné zapnúť až 1300 otáčok za minútu, takže problém nie je ani s hrubšou bielizňou, ktorú práčka dostatočne pripraví na sušenie.

Ročná spotreba pri bežnom používaním by mala byť na úrovni 150 kWh za rok, vďaka čomu je spotrebič zaradený do energetickej triedy A+++. Keďže využíva najmodernejšiu technológiu invertorového motora, je hluk na absolútnom minime a to treba jednoznačne vyzdvihnúť. Rozmery sú kompaktné, aj keď výška je trochu nadpriemerná.

Aké programy a funkcie práčka ponúka

Z hľadiska funkčnosti ponúka tento model komplexnú ponuku funkcií a programov pre domácnosť. K dispozícii je 14 programov prania vrátane rýchleho programu, žehlenia a prania džínsov. Samozrejmosťou je funkcia odloženého štartu, ochrana proti pretečeniu a časový manažér. Ten umožní skrátiť alebo predĺžiť prací cyklus.

Množstevná automatika FuzzyLogic zabezpečí automatické dávkovanie vody a zefektívni aj spotrebu elektrickej energie, ak periete menšie množstvo bielizne. K dispozícii sú aj parné programy. Keďže ide o zhoraplnenú práčku, šikovnou vychytávkou je aj automatické nastavenie bubna do hornej pozície a kontrola vyvažovania náplne v bubne.

Poďme sa pozrieť na pranie v praxi

Teória teda vyzerá zaujímavo, ale čo prax? Účinnosť prania je naozaj dobrá a v ponuke je veľký výber programov s možnosťou ich dodatočného nastavenia. Ovládanie je pomocou horného otočnéhovoliča a LCD displeja, kde sa zobrazujú aj informácie o zostávajúcom čase programu. Odstreďovanie je tiež v poriadku.

Ak je ale bubon príliš naplnený, práčka je pri odstreďovaní hlučnejšia a oveľa viac vibruje. Trochu nám chýbal aj program alebo funkcia pre polovičné množstvo, čo by skrátilo čas pri menšej pracej dávke. Kratšia je aj odpadová hadica, má len 1 meter, pre niekoho to môže byť príliš málo. Ovládanie je síce jednoduché, ale návod by mohol byť lepší. Celkovo ale z hľadiska funkčnosti nie je práčke čo vytknúť.

Zhodnotenie

Silné stránky:

  • úsporný a tichý chod práčky aj vďaka invertorovému motoru
  • dostatočná rýchlosť a účinnosť odstreďovania aj pri plnom bubne
  • veľký výber programov a všetky inteligentné funkcie pre praktické použitie

Slabé stránky:

  • hlučnosť pri praní je v poriadku, ale pri odstreďovaní je vysoká, niekedy sú aj vibrácie
  • zišiel by sa lepší a detailnejší návod, najmä ohľadom chýb a hlásení
  • pre niekoho môže byť problémom krátka prívodná šnúra alebo odpadová hadica

 

Záver

Niektoré drobné detaily, ktoré by zlepšili pohodlnosť ovládania a prania, ubrali modelu Electrolux EWT 1366 HDW na hodnotení. Celkovo ale ide o kvalitnú práčku s horným plnením, ktorá ponúka úspornú a viac-menej tichú prevádzku. Kvalita spracovania je na solídnej úrovni, tu nie je čo vytknúť.

Aj vďaka bohatej ponuke programov a funkcií môžeme kúpu tohto spotrebiča odporučiť. Trocha ale zamrzia niektoré menšie muchy, napríklad kratšia prívodná šnúra alebo odpadová hadica. Niekomu sa môže zdať vibrovanie pri odstreďovaní príliš silné, čo je daň za typ nožičiek a vysoké otáčky. Ide ale len o menšie detaily, ktoré funkčnosť spotrebiča určite vyváži.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Plánujete nákup novej práčky, ale nie ste si úplne istý, čo pri výbere zvážiť? Potom ste na správnej adrese. V článku sa dozviete, aké parametre sú pre výber práčky dôležité, ale i to, aké technológie dnešné práčky používajú či to, aká kapacita bubna práčky je ideálna. Obľúbené... Prečítať článok

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Určite aj vám už práčka zožrala aspoň jednu ponožku. Ponožky nosí väčšina z nás a preto je smutné, keď nám takto miznú. Prečo je to ale tak ? Existujú totiž dohody medzi výrobcami práčok a výrobcami ponožiek . Výrobcovia práčok inštalujú do svojich produktov zariadenia, ktoré si náhodne z... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Predstava, že by sme dnes mali ísť k rieke alebo potoku a ručne pláchať bielizeň vo vode, je absolútne nepredstaviteľná. Práve preto tu máme verných spoločníkov, akými sú práčky. Bez nich by sme sa síce zaobišli, no náš komfort by značne utrpel. O tom, aký má práčka pre domácnosť prínos,... Prečítať článok

Ako vybrať najlepší prášok na pranie pre deti a dospelých? Recenzie chvália Ariel a Persil

Ako vybrať najlepší prášok na pranie pre deti a dospelých? Recenzie chvália Ariel a Persil

Vybrať z dnešnej ponuky kvalitný prací prášok vôbec nemusí byť také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Už len formy pracích práškov človeka nútia premýšľať, ktorý variant je pre pranie najlepší. Klasický prací prášok, tekutý prací prostriedok alebo gélové kapsuly. Prací prášok je pre nás... Prečítať článok

AEG A4WMSTPN1 ultrazvukové pero na odstraňovanie škvŕn – recenzia, skúsenosti

AEG A4WMSTPN1 ultrazvukové pero na odstraňovanie škvŕn – recenzia, skúsenosti

Každý sa občas stretne s nepeknými škvrnami na odeve alebo bielizni, ktoré je obtiažne vyprať. Hneď, ako takýto fľak zbadáme, rozmýšľame, ako sa ho čo najefektívnejšie zbaviť. Vhodnou pomôckou je ultrazvukové pero na odstraňovanie škvŕn AEG. Vďaka nemu je boj so špinou jednoduchší aj... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Electrolux EWT1366HDW

Recenzie

AEG ProSteam L7FBE48SC

AEG ProSteam L7FBE48SC

Spredu plnená, inteligentná a úsporná práčka AEG ProSteam L7FBE48SC sa vďaka svojmu elegantnému dizajnu stane ozdobou vašej kúpeľne. Výber zo... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Práčky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

29/08/2018 16:17
polak
Hodnotenie

Ta ista skusenost s produktom

thumb_up

Funkcie prania

thumb_down

Poruchovost od nova

29/08/2018 15:59
Milan
Hodnotenie

Jedna veľká katastrofa. Objednali sme ju cez Nay. Odviezli zapojili a nešla-vadny programátor. Obratom doviezli novú. Po pol roku začala tiecť cez tesnenie. Opravené v rámci záruky výmenou tesnenia. Po dvoch rokoch a j niečo odišla Rj. Za opravu chceli niečo cez 200€. Hrôza. Radšej Beko alebo Candy za 220€ a po 4 rokoch to vyhodíme.

thumb_up

Parná

thumb_down

Kvalita produktu.

Pridať komentár