Whirlpool AWS 63013 recenzia

Whirlpool AWS 63013 recenzia a skúsenosti

Whirlpool predstavuje novú generáciu úzkych práčok. Úzka práčka Whirlpool AWS 63013  s 1000 ot. a kapacitou bielizne 6 kg je vybavená senzorovou technológiou 6. zmysel...

od 218.99 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Slim práčka Whirlpool AWS 63013 patrí medzi cenovo dostupnejšie modely úzkych práčok určených do menších priestorov. Daňou za dobrú cenu a kompaktné rozmery je ale niekoľko obmedzení. Kým kapacita 6 kg je veľmi dobrá, maximálny počet 1000 otáčok za minútu je pod dnešným štandardom. Oplatí sa teda tento model zvažovať pri kúpe?

favorite Pridali sme nové recenzie na práčky a redakčný výber najlepšie práčky

Čo ponúka Whirlpool AWS 63013

Na úvod recenzie treba jednoznačne vyzdvihnúť pomer ceny a výkonu. Práčka Whirlpool AWS 63013 patrí medzi spotrebiče zaradené do energetickej triedy A+++, s ročnou spotrebou elektriny len 147 kWh. Táto hodnota je skvelá a to aj vďaka systému 6. zmyslu. Ten rozpozná množstvo bielizne a automaticky upraví program.

Taktiež aj počas prania sleduje celý cyklus a zaisťuje optimálny výkon. Zamrzí však vyššia hlučnosť práčky a to nielen pri odstreďovaní, kde je enormná, ale aj pri praní. Nedostatkom je aj nízky maximálny počet otáčok za minútu, len tisíc. Pri plnom bubne je vlhkosť najmä hrubšieho oblečenia v porovnaní s konkurenciou stále pomerne vysoká.

18 programov a ďalšie funkcie

Čo určite poteší, je ponuka až 18 programov, pričom nechýba tak program pre jemnú bielizeň ako aj expresný 15-minútový program. Program jednoduché žehlenie ale nie je až tak účinný ako pri iných modeloch podobnej triedy. Samozrejmosťou je detská poistka aj možnosť odloženia štartu, napríklad na nočné hodiny.

Spotrebič má aj viaceré iné užitočné systémy, napríklad kontrolu tvorby peny alebo systém proti pokrčeniu. Užitočnou funkciou je aj Clean+, ktorá odstraňuje škvrny s pomerne dobrou účinnosťou. Plnenie z prednej strany je pohodlné, ale vzhľadom na to, že ide o model slim, treba rátať s trochu obmedzenými možnosťami bubna.

Ako perie a ako odstreďuje?

Prejdime však priamo na test spotrebiča v akcii. Ovládanie a nastavenie programov je jednoduché a to pomocou predného otočného voliča a tlačítok pre jednotlivé prídavné funkcie. Vzhľadom na počet programov však môže istú dobu trvať, než nájdete tie správne. Pranie je samo o sebe účinné, hluk pri odstreďovaní ale vadí.

Vibrácie však aj vzhľadom na nižšie otáčky nie sú až také zjavné ako pri niektorých iných modeloch. Pozor si pri používaní tejto práčky treba dať na dve veci. Prvou je nedostatočný výplach priestoru pre prací prostriedok, niekedy tam skrátka zostanú jeho zvyšky. Druhou je zachytávanie drobnej bielizne v manžete práčky po obvode otvoru.

Zhodnotenie

Čo nás potešilo?

+ veľký výber programov a dodatočných funkcií

+ veľmi dobrá spotreba elektrickej energie, aj vďaka systému 6. zmyslu

+ jednoduché ovládanie a veľmi efektívne pranie

Čo nám vadí:

- vzhľadom na počet programov chvíľu trvá, než si vyberiete tie správne

- vyššia hlučnosť pri odstreďovaní, ale našťastie žiadne veľké vibrácie

- chýba pár užitočných „vylepšení“ pre pohodlnejšie pranie

Hlučnosť: 3/5

Spotreba energie: 5/5

Funkčnosť: 4/5

Obsluha: 4/5

Orientačná cena: 230 - 550 €

Záver

Aj napriek vyššej hlučnosti ide v prípade práčky Whirlpool AWS 63013 o veľmi vydarený spotrebič. Bohatá ponuka programov a najmä 6. zmysel robia z bežného spotrebiča skvelého pomocníka do akejkoľvek domácnosti. Ovládanie je jednoduché a rýchle, na začiatok možno pre laika trochu neprehľadné.

Problematickejšie je len odstreďovanie, kde 1000 otáčok za minútu v prípade hrubého prádla niekedy nestačí. Vieme si predstaviť aj niekoľko funkcií a vylepšení, ktoré by pomohli, napríklad lepšie čistenie priestoru pre prací prášok alebo priestorovo lepšie riešený bubon. Ak však hľadáte najmä praktickú slim práčku za dobrú cenu, potom má tento model naše odporúčanie.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Plánujete nákup novej práčky, ale nie ste si úplne istý, čo pri výbere zvážiť? Potom ste na správnej adrese. V článku sa dozviete, aké parametre sú pre výber práčky dôležité, ale i to, aké technológie dnešné práčky používajú či to, aká kapacita bubna práčky je ideálna. Obľúbené... Prečítať článok

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Určite aj vám už práčka zožrala aspoň jednu ponožku. Ponožky nosí väčšina z nás a preto je smutné, keď nám takto miznú. Prečo je to ale tak ? Existujú totiž dohody medzi výrobcami práčok a výrobcami ponožiek . Výrobcovia práčok inštalujú do svojich produktov zariadenia, ktoré si náhodne z... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Predstava, že by sme dnes mali ísť k rieke alebo potoku a ručne pláchať bielizeň vo vode, je absolútne nepredstaviteľná. Práve preto tu máme verných spoločníkov, akými sú práčky. Bez nich by sme sa síce zaobišli, no náš komfort by značne utrpel. O tom, aký má práčka pre domácnosť prínos,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Whirlpool AWS 63013

Recenzie

AEG ProSteam L7FBE48SC

AEG ProSteam L7FBE48SC

Spredu plnená, inteligentná a úsporná práčka AEG ProSteam L7FBE48SC sa vďaka svojmu elegantnému dizajnu stane ozdobou vašej kúpeľne. Výber zo... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Práčky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu LG F72J8HS2W

Pridať komentár