Electrolux EWT1262TDW recenzia

Electrolux EWT1262TDW recenzia a skúsenosti

Obsah recenzie:

Máte menšiu kúpeľňu a hľadáte kvalitnú a nenáročnú práčku? Predstavujeme práčku s horným plnením, ktorá bez problému vyperie bielizeň celej vašej rodiny! Navyše sa u displeja...

od 279 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Voľne stojaca zhora plnená práčka Electrolux EWT 1262 TDW patrí medzi cenovo najdostupnejšie modely práčok tejto známej značky. Na prvý pohľad sú parametre na veľmi dobrej úrovni, najmä hlučnosť prania a maximálne otáčky za minútu. Kde sa ale prejaví kompromis medzi cenou a výbavou? Odpovede nájdete v tejto recenzii.

favorite Pridali sme nové recenzie na práčky a redakčný výber najlepšie práčky

Vrchné plnenie a praktické vlastnosti

Electrolux EWT 1262 TDW má vrchné plnenie a kapacitu na bielizeň až 6 kg. Táto práčka dosahuje maximálny počet otáčok až 1200 za minútu, vďaka čomu by nemal byť problém s kvalitou a účinnosťou. Hladina hluku je síce na pomerne dobrej úrovni, avšak prvou daňou za finančnú dostupnosť je energetická náročnosť prevádzky.

Práčka má odhadovanú spotrebu až 185 kWh za rok, čo je bohužiaľ pomerne dosť na to, o aký model a kapacitu ide. Aj preto si vyslúžila zaradenie až do energetickej triedy A+, ktorá je síce úsporná, ale oproti konkurencii zaostáva. S cenovkou bezpečne pod 300 € však nutne museliprísť aj nejaké kompromisy a toto je jeden z nich.

Funkcie a programy

Čo sa týka funkcií a programov, dobrou správou je, že tu výrobca na žiadne kompromisy nepristúpil. Celkovo ponúka tento model až 14 programov a to vrátane programu napríklad na jemné prádlo alebo aj džínsovinu. Množstevná automatika FuzzyLogic zabezpečí ideálne dávkovanie podľa objemu a hmotnosti naloženej bielizne.

Práčka sa môže pochváliť aj možnosťou nastavenia teploty, otáčok a oneskoreného štartu až o 9 hodín. Spotrebič sa dodáva v bielom vyhotovení. Na hornej strane je otočný ovládač a LCD displej. Počas samotného prania nám však na ňom chýbali niektoré dôležité údaje o aktuálnom programe. Práčka má ochranu proti pretečeniu Aqua Stop.

Ako perie v praxi?

Práčka Electrolux EWT 1262 má pomerne spoľahlivú prevádzku a výrobca sa netají nízkou mierou reklamácií. Pranie nie je príliš hlučné a 1200 otáčok za minútu odstredí skoro každý typ bielizne, problémmôže mať jedines väčším množstvom príliš hrubého oblečenia. Mínusom ale je, že prednastavené programy sú príliš dlhé a krátke expresné programy v ponuke nenájdete.

V praxi je tiežna škodu, že na displeji sa neukazuje čas zostávajúci do konca programu. Taktiež sa nedá samostatne nastaviť dĺžka pracieho cyklu. Ovládanie je jednoduché, avšak manuál by mohol byť aj lepšie napísaný. Samotná účinnosť prania je ale úplne bezproblémová a ponuka programov je dostatočná pre naozaj každý typ látky.

Zhodnotenie

Plusy:

  • dobrý pomer ceny a ponúkaného množstva funkcií a programov
  • ovládanie je dostatočne jednoduché a intuitívne aj pre úplného laika
  • vďaka množstevnej automatike je pranie efektívne aj pri menšej náplni

Mínusy:

  • príliš vysoká spotreba vzhľadom na kapacitu a model práčky
  • počas pracieho cyklu nezobrazuje spotrebič zostávajúci čas
  • pri hrubom prádle občas nedostatočné odstredenie

 

Záver

Electrolux EWT 1262 TDW splní to, čo od domácej práčky za lacný peniaz očakávate. Príjemným bonusom je pomerne tichá prevádzka, systém FuzzyLogic aj veľký výber programov. Zamrzia však viaceré „detaily“, ktoré by spravili pranie pohodlnejším, jednoduchším a príjemnejším.

Pri veľmi hrubej bielizni niekedy odstredenie ani 1200 otáčkami za minútu nepostačuje. Programy sú prednastavené na príliš dlhý čas a chýba expresný program. Menším mínusom je aj vyššia spotreba počas prania, čo vyvažuje nízke vstupné náklady. Ak však nemáte príliš vysoké nároky, za cenu do 300 € vás táto práčka určite nesklame.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Plánujete nákup novej práčky, ale nie ste si úplne istý, čo pri výbere zvážiť? Potom ste na správnej adrese. V článku sa dozviete, aké parametre sú pre výber práčky dôležité, ale i to, aké technológie dnešné práčky používajú či to, aká kapacita bubna práčky je ideálna. Obľúbené... Prečítať článok

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Určite aj vám už práčka zožrala aspoň jednu ponožku. Ponožky nosí väčšina z nás a preto je smutné, keď nám takto miznú. Prečo je to ale tak ? Existujú totiž dohody medzi výrobcami práčok a výrobcami ponožiek . Výrobcovia práčok inštalujú do svojich produktov zariadenia, ktoré si náhodne z... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Predstava, že by sme dnes mali ísť k rieke alebo potoku a ručne pláchať bielizeň vo vode, je absolútne nepredstaviteľná. Práve preto tu máme verných spoločníkov, akými sú práčky. Bez nich by sme sa síce zaobišli, no náš komfort by značne utrpel. O tom, aký má práčka pre domácnosť prínos,... Prečítať článok

Ako vybrať najlepší prášok na pranie pre deti a dospelých? Recenzie chvália Ariel a Persil

Ako vybrať najlepší prášok na pranie pre deti a dospelých? Recenzie chvália Ariel a Persil

Vybrať z dnešnej ponuky kvalitný prací prášok vôbec nemusí byť také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Už len formy pracích práškov človeka nútia premýšľať, ktorý variant je pre pranie najlepší. Klasický prací prášok, tekutý prací prostriedok alebo gélové kapsuly. Prací prášok je pre nás... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Electrolux EWT1262TDW

Recenzie

AEG ProSteam L7FBE48SC

AEG ProSteam L7FBE48SC

Spredu plnená, inteligentná a úsporná práčka AEG ProSteam L7FBE48SC sa vďaka svojmu elegantnému dizajnu stane ozdobou vašej kúpeľne. Výber zo... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Práčky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Miele WKG 130 WPS

Pridať komentár