Sencor SAC MT9012CH recenzia

Sencor SAC MT9012CH recenzia a skúsenosti

Mobilná klimatizácia Sencor SAC MT9012CH. Mobilná klimatizácia je vhodná hlavne na okamžité riešenie požiadaviek klimatizovania bez náročnej a finančne nákladnej...

od 282 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Mobilná klíma je pomocník, s ktorým vám už teplé letné dni nebudú pripomínať peklo. Ide o multifunkčný prístroj, ktorý vám pomôže miestnosť ochladiť, ale aj vykúriť či odvlhčiť. Môžete ju využiť v dome, byte alebo aj v kancelárií. Klíma Sencor SAC MT9012CH je cenovo dostupný model s priemerným výkonom, ktorá vám pomôže prežiť najteplejšie dni bez zdravotnej ujmy. Model je plnený bezfreónovým chladivom – ekologickým chladiacim plynom R410A.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na klimatizácie a redakčný výber najlepšie klimatizácie

Klíma vhodná do menších miestností

Klimatizácia je podľa výrobcu použiteľná v izbách s plochou 14 až 21 m2. Je teda vhodná do paneláku či menších miestností rodinného domu. Problém však nastane ak chcete úspešne vychladiť obývačku spojenú s kuchyňou - s tým si bohužiaľ tento model neporadí, budete sa preto musieť popozerať po alternatíve.

S mobilnou klímou priestor mierne ochladíte, nikdy však nedosiahnete také výsledky ako pri klasickej nástennej jednotke. Podobne je to aj v prípade modelu Sencor SAC MT9012CH. Ak vám Slnko praží do okien celý deň, tak s jej pomocou zvládnete priestor ochladiť iba o cca 5-6 stupňov. Ak však nie sú okná miestnosti orientované na juh, tak budete s výkonom tejto klímy spokojní.

Intuitívne ovládanie a dostatok funkcií, no vysoká hlučnosť

Mobilná klimatizácia s prehľadným LCD displejom a diaľkovým ovládaním má až 5 režimov. S príchodom prvých teplejších dní ju určite využijete aj ako výkonný ventilátor, je taktiež výborná na odvlhčovanie miestností (16,8 l za deň).

Snáď najlepšou funkciou je časovač, vďaka ktorému začne klimatizovanie bytu skôr než dorazíte domov. Klíma Sencor SAC MT9012CH disponuje aj tzv. IQ režimom, ktorý dokáže výkon prístroja automaticky prispôsobiť okolitým podmienkam a vytvoriť tak prostredie s ideálnou teplotou vzduchu. Nakoľko sa však v IQ režime nedá nastaviť požadovaná teplota v miestnosti, tak je pre nás jeho fungovanie skôr záhadou.

Prvým mínusom modelu je samozrejme hlučnosť. Vnímanie hlučnosti je subjektívnou záležitosťou, nám však pripadala pomerne vysoká. Nakoľko však ide o bežný nedostatok každej mobilnej klímy, tak sa s týmto negatívom treba jednoducho zmieriť. Tento model má aj tichší režim SLEEP, určený na nočné chladenie. Podľa nášho názoru je aj tento profil dosť hlučný a prístroj je tak počas spánku pre väčšinu z nás nepoužiteľný.

Inštalácia = najväčšia nevýhoda mobilnej klímy

V prípade zakúpenia mobilnej jednotky sa musíte pripraviť na jednu neľahkú úlohu. A tou je jej inštalácia. Hadicu, ktorá odvádza horúci vzduch, je nutné prepojiť s vonkajším okolím. Ak sa chcete vyhnúť vŕtaniu otvorov do steny, tak si budete musieť poradiť s vývodom cez okno.

Viac než 90% mobilných klimatizácií, ktoré sa aktuálne predávajú, sa v našich podmienkach inštaluje ťažko. Dôvodom je fakt, že pribalený nadstavec na vývod je prispôsobený americkým výsuvným oknám (smerom hore), nie klasickým euro oknám. Preto sa pri inštalácií trochu potrápite. Nejde však o neriešiteľnú úlohu, v opačnom prípade by sa tieto modely vôbec nepredávali.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ výborná do menších miestností
+ rozumná cena
+ jednoduché ovládanie
+ ekologické chladivo
+ multifunkčné využitie
+ mobilita – tzn. použiteľná vo viacerých miestnostiach

thumb_down

- vyššia hlučnosť
- náročnejšia inštalácia

Mobilná klíma od spol. Sencor je vhodná do bežnej domácnosti či kancelárie. Zvládne vychladiť menšiu miestnosť, s plochou nad 21msi však už neporadí. Ovládanie je jednoduché, rovnako ako aj údržba. Po zvládnutí inštalácie s ňou budete spokojní. Pomer výkonu vs. ceny je podľa nášho názoru nastavený dobre.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Mobilná klimatizácia bez vývodu a hadice? Tichá nie je najlacnejšia?

Mobilná klimatizácia bez vývodu a hadice? Tichá nie je najlacnejšia?

Mobilná klimatizácia sa v posledných rokoch stáva veľmi vyhľadávaným spoločníkom počas horúcich dní a nocí, ktorý sa stará o optimalizovanie podmienok v interiéroch bytov, domov alebo iných priestorov. Ide o prenosné chladiace zariadenie, ktorého parametre a schopnosti možno využiť vo viacerých... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Sencor SAC MT9012CH

Recenzie

Klarstein New Breeze 7

Klarstein New Breeze 7

Úsporná klimatizácia Klarstein New Breeze 7 s triedou energetickej účinnosti A a s ekologickým chladiacim prostriedkom R32 vychladí miestnosť... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Klimatizácie

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Whirlpool AMD 350/1

Pridať komentár