Sencor SAC MT7011C recenzia

Sencor SAC MT7011C recenzia a skúsenosti

Mobilná klimatizácia Sencor SAC MT7011C má 3 prevádzkové režimy: chladenie, odvlhčovanie, ventilátor. Disponuje prehľadným ovládacím panelom s LED displejom. Klíma je...

od 253 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Uvažujete, že si teplé dni spríjemníte pomocou mobilnej klimatizácie? Mobilná klíma je vhodnou alternatívou do kancelárie či do bytu, ktorý máte prenajatý a je pravdepodobné, že sa z neho niekedy odsťahujete. Sencor SAC MT7011C je dostupný pre svoju priaznivú cenu. Okrem výhod však prináša aj niekoľko nevýhod. Pozrime sa na ne spoločne.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na klimatizácie a redakčný výber najlepšie klimatizácie

Vyššia hlučnosť aj v režime Sleep

Pri používaní tohto modelu si môžete vybrať jeden z troch režimov prevádzky – chladenie, odvlhčovanie, použiť ho môžete aj ako samostatný ventilátor. Tento prístroj je však v porovnaní s klasickou nástennou klímou pomerne dosť hlučný, jeho kúpu by preto mali zvážiť ľudia s ľahším spánkom alebo tí, ktorí ho plánujú používať aj v nočných hodinách.

Miestnosť si môžete dať samozrejme vychladiť aj pred spaním, nečakajte však „zázrak na celú noc“, nakoľko sa teplota v miestnosti vráti do svojich pôvodných hodnôt už po pár minútach. Na prístroji môžete nastaviť aj tichší režim „Sleep“, kvalita chladenia je však počas jeho používania výrazne nižšia. Prístroj však budete registrovať aj naďalej.

Bez vývodu to nepôjde

Takmer 25 kg ťažkú klímu Sencor SAC MT7011C presuniete z miestnosti do miestnosti vďaka kolieskam a integrovanej rukoväti. Jednou zo všeobecných nevýhod mobilnej klímy je však fakt, že sa nevyhnete menším stavebným úpravám. Teplý vzduch je z miestnosti odvádzaný pomocou hadice, ktorej vývod je nutné umiestniť von. Do steny/panela si preto musíte vyvŕtať vetrací otvor, cez ktorý hadicu prestrčíte. Ak chcete klímu používať vo viacerých miestnostiach bytu, takúto úpravu musíte vykonať v každej z nich.

Druhou možnosťou používania tejto mobilnej klímy je nechať pootvorené okno s vystrčenou hadicou. V tomto prípade sa však budete musieť zmieriť s tým, že vám do miestnosti bude prúdiť ďalší teplý vzduch a chladenie nebude úplne efektívne. Bez odvádzania teplého vzduchu je však prístroj nepoužiteľný. Dĺžka hadice nie je príliš postačujúca a preto si budete musieť zvyknúť aj na to, že klímu je nutné umiestniť poblíž okna.

Funkcie pre individuálne potreby a jednoduchá údržba

Klíma je vhodná do menších miestností - 10 až 18m2. Jej výkon neumožňuje okamžité vychladenie miestnosti, iba jej jemné ochladenie o pár stupňov za hodinu. Údržba klímy nie je vôbec náročná – z času na čas je nutné vyčistiť vodou umývateľný prachový filter a v prípade využívania režimu odvlhčovania je potrebné vylievať nádržku na kondenzát.

Model Sencor SAC MT7011C má hneď niekoľko užitočných funkcií. Výbornou funkciou je najmä časovač automatického zapnutia alebo vypnutia, ktorý vám umožní predchladiť si miestnosť už pred vašim príchodom domov. Môžete si dokonca vybrať aj rýchlosť ventilátora (k dispozícií máte až 4 stupne rýchlosti). Sklon lamiel sa nastavuje buď ručne alebo sa môžete spoľahnúť na ich automatický pohyb, kompresor je vybavený funkciou ochrany proti zamrznutiu. Klímu viete ovládať pomocou praktického diaľkového ovládača.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ funkcie
+ pomerne výhodná cena
+ využitie v celom byte

thumb_down

- hlučnosť
- nutnosť vyriešiť vývod pre hadicu
- nedostatočne dlhá hadica
- vhodná iba do menších miestností
- ochladenie len o pár stupňov

Sencor SAC MT7011C je mobilná klíma, ktorá vám pomôže znížiť teplotu vzduchu v miestnosti iba o pár stupňov. Ak máte v byte naozaj veľké teplo, poobzerajte sa po výkonnejších alternatívach. Jej najväčším mínusom je hlučnosť, ktorá vás bude obmedzovať najmä vo večerných a nočných hodinách. Pozitívom je však prijateľná cena a dostatok funkcií pre prispôsobenie klímy individuálnym potrebám.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Vývoj ceny produktu Sencor SAC MT7011C

Recenzie

Klarstein New Breeze 7

Klarstein New Breeze 7

Úsporná klimatizácia Klarstein New Breeze 7 s triedou energetickej účinnosti A a s ekologickým chladiacim prostriedkom R32 vychladí miestnosť... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Klimatizácie

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Sencor SAC MT9011C

Pridať komentár