Klimatizácie - Recenzie klimatizácií, diskusie, hodnotenia

Verte nám, je toho veľa, čo pre vás potrebujeme vyskúšať a zrecenzovať. Takže v prípade klimatizácií začíname skromne, pár recenziami, neskôr ich tu určite nájdete viac.

Ako vybrať klimatizáciu?

Pri výbere toho správneho modelu by ste sa mali zaujímať o maximálnu plochu miestnosti, v ktorej bude klimatizácia podávať dobrý výkon. Veľmi dôležitým parametrom je aj tzv. maximálny chladiaci výkon, udávaný v jednotke Btu/hod. – čím vyššie je toto číslo, tým je model výkonnejší. Veľkou nevýhodou mobilných klimatizácií je ich hlučnosť, preto sa o tento indikátor oplatí zaujímať  najmä v prípade, ak vám vysoká hlučnosť vadí. V prípade nástenných klimatizácií bývajú hodnoty hlučnosti oveľa nižšie.

Mobilná klíma

Kúpou klimatizácie získate (vo väčšine prípadov) multifunkčný prístoj, ktorý nielen chladí, ale aj odvlhčuje, čistí vzduch či vykuruje. Ak si potrpíte na všetky vymenované funkcie, tak si pri výbere overte, či ich spotrebič naozaj ponúka. U množstva modelov totiž absentuje funkcia vykurovania a čistenia vzduchu.

Dôležité parametre

Max. výkon - Je dôležité mať správny výkon vzhľadom na priestor(výška, dĺžka, šírka miestnosti), ktorý treba vychladiť alebo vykúriť.Na 10 m2 klimatizovaného priestoru je potrebný 1 kW chladiaceho výkonu.

Hlučnosť - Pri vnútorných klimatizáciách je optimálna hlučnosť do 50 dB. Pri minimálnych otáčkach majú veľmi dobré klimatizácie hlučnosť okolo 28 dB.

Odvlhčovanie - Funkcia, pri ktorej bude klíma nasávať vzduch z miestnosti a bude znižovať jeho vlhkosť.

Čistenie vzduchu/ filtrácia - Nasávaný vzduch prechádza cez filtračný systém, ktorý ho zbavuje nečistôt.

Vykurovanie - Vďaka kúreniu klímou budete mať v miestnosti stále zdravý a čerstvý vzduch a navyše príjemne teplý.

Energetická trieda - V súčasnosti je vhodné vybrať klimatizáciu v rámci energetickej triedy A +++/ A++/ A+, A pretože len tie spĺňajú prísne európske normy. Určite sa pri výbere informujte, aký má klimatizácia počet vnútorných jednotiek, rozsah teplôt chladenia a vykurovania, stupne regulácie otáčok, aké sú náklady, možnosti regulácie smeru fúkania a nastaviteľnosti lamiel.