TESLA MediaBox XT850 – Recenzia Google TV

Podpora 4K Ultra HD
Výkonný hardvér aj softvér
Konektivita (HDMI, USB, LAN, WiFi, Bluetooth...)
Vstavaný DVB-T2/C tuner
Intuitívne ovládanie
Interné úložisko

Hodnotenie:
(78.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

eMMC: 32 GB | RAM: 2 GB | WiFi: áno | Bluetooth: áno | LAN vstup: áno | HDMI: áno | USB: áno | Operačný systém: Android TV 11 | 8K: nie | 4K: áno

Štvorjadrový procesor ARM Cortex-A35 CPU v spolupráci s operačným systémom Android TV 11 dokáže vášmu televízoru dopriať 4K Ultra HD obraz. V rámci konektivity nechýba HDMI kábel, Bluetooth a WiFi pripojenie a ani LAN a USB port. RAM má síce len 2 GB, ale chod je bezproblémový a žiadna z aplikácii neseká. TESLA MediaBox XT850 ponúka okrem sledovania filmov, seriálov a videí aj hranie hier a zrkadlenie obrazovky. Operačný systém podporuje Netflix, AppleTV, HBO Max, Voyo a veľa iných. Vďaka prístupu ku Google Play si môžete nainštalovať ďalšie aplikácie a hry.

Prinášame vám používateľskú recenziu multimediálneho centra TESLA MediaBox XT850. Pozreli sme sa na to z praktického hľadiska. Oplatí sa kúpiť alebo nie? Čo využijete a čo je zbytočné? V čom je lepšia ako konkurenčné produkty a v čom zaostáva?

V balení je všetko potrebné

Balenie obsahuje samotný MediaBox, ovládač, baterky do ovládača, HDMI kábel, zdroj na napájanie MediaBoxu a tlačený návod na uvedenie do prevádzky. V balení je všetko potrebné na okamžité sprevádzkovanie zariadenia. Nie je potrebné nič dokupovať.

Tesla MediaBox XT850 recenzia

Pre koho je TESLA XT850 určená

Po pár dňoch používania viem, čo zariadenie dokáže a aké sú jeho možnosti. Na základe týchto mojich poznatkov si myslím, že mediabox je vhodný najmä pre:

  • tých, ktorí majú starší typ TV bez smart funkcií,
  • majú smart TV, ale chýbajú im niektoré aplikácie,
  • majú smart TV, ale aplikácie sú pomalé, mrznú a padajú,
  • majú monitor, ktorý chcú premeniť na smart TV,
  • chcú hrať na TV hry,
  • chcú nahradiť klasický set-top box.
  • chcú pozerať zadarmo programy prostredníctvom DVB-T tuneru.
  • chcú si zrkadliť telefón na veľkej TV obrazovke a pozerať si svoje fotky a videá z telefónu.

Sledovanie Filmov, seriálov, videí

V tomto mediaboxe môžete sledovať videá na takmer každej platforme, ktorá vás napadne. Netflix, HBO MAX, VOYO, AppleTV, Disney+ a veľa veľa iných. Rozlíšenie 4K? Samozrejme. Najviac sa mi páči, že všetko ide dokonale plynulo. Spustíte Netflix a hneď beží. Kliknete na film a v tej sekunde sa prehráva. Všetko ide až neuveriteľne rýchlo. Nič neseká, aplikácie nezamŕzajú. S takýmto rýchlym systémom som sa asi ešte nestretol.

Tesla MediaBox XT850 programová ponuka

Hranie hier

V popise produktu som sa dočítal, že je možné pripojiť gamepad. Ale načo? Aha, veď cez Google Play sa dajú posťahovať kadejaké hry. Netrvalo dlho a už som mal spárovaný gamepad od Xboxu a stiahnutých zopár hier. A aj tu musím pochváliť super výkon. Hra sa spustila okamžite, nič nesekalo, reakcie dokonalé. Mal som z hry lepší pocit, ako keď som tú istú hru hral na mobile. Asi pre gamepad a veľkú obrazovku. Takže ak máte doma deti alebo radi hrávate na telefóne hry, aj túto funkciu MediaBoxu určite neraz využijete. Nie sú potrebné žiadne predplatné ako na Xboxe, hry sú dostupné 24/7 zadarmo.

hranie hier na TV cez google play

Ovládanie je super

Ovládač je super. Chytíte ho do ruky, pozriete si, čo kde je, a potom už len intuitívne klikáte. Po pár minútach som sa na ovládač ani nemusel pozerať. Po spárovaní gamepadu som vedel všetko ovládať aj ním. Často som používal hlasové zadávanie, ktoré je priamo na ovládači. Viete si tak vyhľadať film, YouTube video alebo sa Google asistenta spýtať, aké bude zajtra počasie. Všetko, samozrejme, v slovenčine. So zariadením som si spároval tiež mobilný telefón a textové príkazy som zadával cez Google Home app.

Tesla MediaBox XT850 ovládač

Všetko ide neskutočne rýchlo

Asi najviac sa mi páči, že celý systém má výkonný hardvér a vyladený softvér. Aplikácie sa spúšťajú veľmi rýchlo, nepozoroval som žiadne zamŕzanie aplikácií, žiadne oneskorenia. Žiadna aplikácia nespadla. Zariadenie je certifikované spoločnosťou Google a sú zaručené aktualizácie na najbližšie roky. A to je veľmi dôležité.

Chromecast a zrkadlenie telefónu

Toto je vec, ktorú si určite zamilujete. Premeniť 6-palcovú obrazovku telefónu na 36-palcovú obrazovku TV je jednoducho super. Ukázať návšteve fotky z dovolenky na veľkej obrazovke alebo si na televízore prehrať video z telefónu. Preklikávať Instagram alebo Facebook. Možnosti sú takmer neobmedzené. Využitie tejto funkcii určite nájdete. A funguje to aj na Android telefónoch, aj na iPhone.

Tesla MediaBox XT850 Spotrebitelskytest

Použitie ako set-top box s DVB-T2 tunerom

Toto je oblasť, ktorú som, bohužiaľ, neotestoval. Nemám externú anténu, ktorú by som do zariadenia zapojil a vyskúšal tak príjem bezplatného vysielania. Ako som však zistil z recenzií a skúseností na internete, aj táto funkcia funguje nad mieru dobre. Ak máte skúsenosť, napíšte do komentára.

Záverečné zhodnotenie

Mám síce celkom nový smart TV, ale tento mediabox mi ukázal, že nie je smart zariadenie ako smart zariadenie. TESLA MediaBox je dokonalý doplnok pre staršiu i novšiu TV. Môžete si ho zobrať kdekoľvek so sebou, napríklad na dovolenku alebo na chatu. Ide o veľmi kvalitné zariadenie, ktoré vás určite milo prekvapí. Jeho kúpu odporúčam.

Pozitíva

Podpora 4K Ultra HD
Výkonný hardvér aj softvér
Konektivita (HDMI, USB, LAN, WiFi, Bluetooth...)
Vstavaný DVB-T2/C tuner
Intuitívne ovládanie
Interné úložisko

Negatíva

Žiadne sme nezaznamenali


Autor recenzie: Mgr. Tomáš Polakovič
Dátum publikovania: 16.02.2024
Najlepšie multimediálne centrá 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie multimediálne centrá 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

SMART zariadenia sú fenoménom 21. storočia a multimediálne centrum právom patrí medzi pokrokové technológie. Vďaka tejto malej krabičke totiž nemusíte byť vlastníkmi SMART televízora, nemusíte mať dokonca na vašom televízore ani USB vstup či pripojenie k internetu. Multimediálne centrum sa postará o to, že aj staršie televízory získajú inteligentné schopnosti. Čo to multimediálne centrum je?... Prečítať článok


Komentáre

24/03/2024 09:48
Štefan

Súper mašinka funguje na 1 .Slovenský výrobca.

Pridať komentár