Guzzanti GZ 53 recenzia

Guzzanti GZ 53 recenzia a skúsenosti

Mobilný ochladzovač vzduchu Guzzanti GZ 53 , ktorý zastáva funkciu 3v1. Dokáže ochladzovať, čistiť vzduch a zvlhčovať. Ochladzovač má tiež veľkú vodnú nádrž a časovač....

od 89 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

V letných mesiacoch príde každé (hoc aj mierne) ochladenie miestnosti vhod. Ak si nemôžete dovoliť zakúpiť nástennú klimatizáciu, no zároveň sa vám príliš nechce riešiť stavebné úpravy, potrebné pre inštaláciu mobilnej jednotky, zostáva vám ešte porozmýšľať na zaobstaraním tzv. ochladzovaču vzduchu. Guzzanti GZ 53 navyše kúpite za naozaj skvelé cenu. Oplatí sa doň zainvestovať? Dozviete sa v našej recenzií.

favorite Pridali sme nové recenzie na klimatizácie a redakčný výber najlepšie klimatizácie

3 v 1 pre zlepšenie kvality vzduchu

Mnohí ľudia si ochladzovač vzduchu mýlia s veľmi lacnou klimatizáciou. Ak si myslíte, že inštaláciou ochladzovaču docielite výrazné zníženie teploty v miestnosti, tak budete pravdepodobne sklamaní.

Tento mobilný spotrebič má totiž úplne iné funkcie. Je určený na mierne ochladenie, zvlhčenie ale aj prečistenie vzduchu. Jeho fungovanie je založené na princípe fúkania suchého vzduchu cez vodné filtre, vďaka čomu sa vzduch nasýti vodnou parou a je príjemnejší na dýchanie. Ochladzovač je prístroj podobný klasickému ventilátoru, avšak ponúka oveľa viac praktického úžitku, čím vám spríjemní dlhé dusné letné dni.

4 l vodná nádrž je vhodná aj na ľad

Mimoriadne ľahký a dobre skladný modelGuzzanti GZ 53 bude miestnosť ochladzovať iba v tom prípade, ak do veľkej 4 l nádrže nalejete studenú vodu. Ešte výraznejšie výsledky dosiahnete, ak do nej vložíte ľad. Čím viac, tým lepšie. Vďaka nemu sa vám podarí za hodinu znížiť teplotu v menšej miestnosti o cca 3 až 5 °C.

Veľkým plusom ochladzovaču je (okrem jeho rozumnej ceny) aj fakt, že nedisponuje hadicou na vývod teplého vzduchu. Používať ho môžete prakticky ihneď po pripojení do elektrickej siete. Prístroj je vďaka vstavaným kolieskam mobilný a nenáročný na obsluhu. V balení nájdete aj diaľkový ovládač.

Hneď niekoľko funkcií, ktoré určite využijete

Vďaka prispôsobiteľným lamelám si dokážete individuálne upravovať prúdenie vzduchu, voliteľná je aj rýchlosť prúdenia. Funkcia časovač vám umožní nastaviť čas prevádzky prístroja na tak dlho, ako to práve potrebujete (interval 30 – 120 min.).

Plusy a mínusy

thumb_up

+ výborná cena
+ mobilný spotrebič
+ 3 v 1 – ochladzuje, zvlhčuje a zároveň čistí vzduch
+ veľká nádrž na studenú vodu / ľad
+ bez hadice na vrelý vzduch (tzn. nie je nutné vykonať žiadne stavebné úpravy)
+ funguje okamžite po zapnutí
+ ochladenie miestnosti o cca 3-5°C
+ diaľkové ovládanie

thumb_down

- ochladenie je pocitovo minimálne

Ak bývate v dome či byte, v ktorom býva počas leta naozaj neznesiteľne teplo, ochladzovač vzduchu Guzzanti GZ 53 vaše očakávania nesplní. Opakujeme, že nejde o klimatizáciu, ktorá miestnosť vychladí rýchlo a efektívne. Prístroj určite oceníte v prípade, že hľadáte zvlhčovač a čističku vzduchu, na tento účel je ako stvorený. Vzduch síce ochladí, no minimálne. Pre tento účel je vhodný skôr do tmavších alebo studenších bytov (napr. na prízemí).

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Vývoj ceny produktu Guzzanti GZ 53

Recenzie

Klarstein New Breeze 7

Klarstein New Breeze 7

Úsporná klimatizácia Klarstein New Breeze 7 s triedou energetickej účinnosti A a s ekologickým chladiacim prostriedkom R32 vychladí miestnosť... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Klimatizácie

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Gorenje KAM 24 F0PHH

Pridať komentár