Whirlpool ART9811SF2 úzka chladnička – recenzia, skúsenosti

Veľký objem až 308 litrov
Mimoriadne tichý chod (len 35 dB)
Polička na fľaše s poistkou
Maxi zásuvka pre nadrozmerné potraviny
Funkcia super rýchleho chladenia
Technológia StopFrost pre minimum námrazy

Hodnotenie:
(78.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Vstavaná chladnička s mrazničkou má celkový využiteľný objem 308 litrov. Z toho 228 l tvorí chladiaca časť a mraznička pojme 80 l. Ide preto o spotrebič vhodný pre väčšiu rodinu. Potešil nás mimoriadne tichý chod s hladinou hluku len 35 dB či kvalitné LED osvetlenie vnútorného priestoru. Chladnička je veľmi dobre členená, vo vnútri sa nachádza päť poličiek z odolného skla a na dverách je priestor na odkladanie menších potravín, pričom v spodnej časti nechýba ani polička na fľaše s poistkou. Mraznička má dve klasické zásuvky a jednu maxi zásuvku na zamrazenie nadrozmerných potravín. Mínusom je mraziaci výkon, ten dosahuje len 3,5 kg surovín za deň. Oceňujeme funkciu super rýchleho chladenia, rovnomernú distribúciu chladného vzduchu či senzory kontrolujúce vnútornú teplotu. Odmrazovanie chladničky je automatické a mraznička disponuje technológiu StopFrost pre minimum námrazy. Treba dodať, že chladnička má výšku viac než 193 cm, preto nie je vhodná do miestností s nízkym stropom.

Vstavanú kombinovanú chladničku Whirlpool ART9811SF2 nájdete v ✅  e-shope Mall.sk.

Vstavaná kombinovaná chladnička Whirlpool ART9811SF2 patrí do energetickej triedy E a jej celkový využiteľný objem je 308 litrov. Chladnička, ktorá sa nachádza vo vrchnej časti, pojme 228 l a do mrazničky vložíte 80 l. V rámci nášho výberu ide o spotrebič s najväčšou kapacitou, na svoje si preto prídu aj viacčlenné domácnosti. Potešil nás mimoriadne tichý chod, hladina hluku dosahuje len 35 dB, preto vás v kuchyni nebude rušiť pri žiadnej činnosti. Tento fakt ocenili aj spokojní spotrebitelia.

Whirlpool ART9811SF2 recenzia

Variabilné vnútro

Vo vnútri chladničky sa nachádza päť poličiek z vysoko odolného skla, z toho štyri sú nastaviteľné a dovoľujú usporiadať si priestor podľa vlastných preferencií. Nechýba zásuvka na ovocie a zeleninu, ktorá tieto suroviny udržiava dlhodobo čerstvé. Ďalšie odkladacie priestory sú na dverách. Tu sme mali k dispozícii štyri priehradky vrátane poličky s poistkou pre uskladnenie fliaš. Aj mraziaci priestor je členený, dve zásuvky pojmu bežné mrazené potraviny a jedna zásuvka je maxi pre nadrozmerné pokrmy. Trocha nás sklamal slabší mraziaci výkon, ten je 3,5 kg za 24 hodín. Vyšší výkon má napr. kombinovaná chladnička Bosch KIS86AFE0 s mraziacim výkonom 7 kg/24 hodín.

Vyzdvihujeme unikátnu technológiu, tzv. 6 zmysel FreshControl, ktorá pomáha udržiavať potraviny dlhšie čerstvé. Môžeme potvrdiť, že táto funkcia funguje skvele a uskladnené suroviny boli dlhodobo voňavé a čerstvé. Pomocou senzorov sa v chladničke zachováva ideálna teplota aj vlhkosť. Chladný vzduch rovnomerne distribuuje ventilátor a poteší aj funkcia super rýchleho chladenia pre novo pridané potraviny. Odmrazovanie chladničky je automatické a s beznámrazovým riešením StopFrost prišiel výrobca aj pri mrazničke. Technológia StopFrost kumuluje námrazu na špeciálnej doske v hornej časti mrazničky. Odmrazovanie je preto jednoduché a raz za čas stačí dosku vybrať a opláchnuť pod tečúcou vodou. Pri výpadku elektriny je akumulačné doba slušných 19 hodín.

Whirlpool ART9811SF2 mraziaci priestor

Intuitívne ovládanie

Chladnička so šírkou 54 cm má výšku 193,5 cm a hĺbku 54,5 cm, ide preto o pomerne vysoký spotrebič, ktorý sa nehodí do miestností s nízkym stropom. Elektronické ovládanie chladničky je na hornom paneli a pomocou intuitívnych tlačidiel sme si vedeli nastaviť aktuálny program aj teplotu. Treba dodať, že chladnička je vysoká, preto osoby menšieho vzrastu môžu mať problém s pohodlným ovládaním. Dvojdverová kombinovaná chladnička s mrazničkou s konštrukciou pre vstavanie má kvalitné LED osvetlenie, ktoré spoľahlivo osvetlí celý vnútorný priestor. Samozrejmosťou tohto modelu je zmena smeru otvárania dverí. Dvere sú ploché s hranami a otváranie je bezproblémové aj bez externých kľučiek.

Skúsenosti a recenzie

Spotrebič je vybavený invertorovým kompresorom, na ktorý výrobca ponúka predĺženú 5-ročnú záruku. Kompresor optimalizuje spotrebu energie a znižuje výkyvy teploty. Oceňujeme funkciu FreezeControl, ktorá obmedzuje nepríjemné popálenie mrazom. Nechýba praktická miska na tvorbu ľadových kociek. Páčila sa nám, rovnako ako spotrebiteľom, flexibilita pri montáži spotrebiča v kuchyni. Tá je zabezpečená vďaka tenkým dvierkam a špeciálnemu dizajnu závesov na dvere. Tie po otvorení nevybočujú z profilu chladničky a nenarážajú do ďalšieho nábytku alebo do steny kuchyne ani vtedy, keď je chladnička umiestnená hneď vedľa. Bezproblémovú montáž vyzdvihli aj zákazníci.

Recenzie a skúsenosti s úzkou chladničkou Whirlpool ART9811SF2

Pozitíva

Veľký objem až 308 litrov
Mimoriadne tichý chod (len 35 dB)
Polička na fľaše s poistkou
Maxi zásuvka pre nadrozmerné potraviny
Funkcia super rýchleho chladenia
Technológia StopFrost pre minimum námrazy

Negatíva

Slabší mraziaci výkon (3,5 kg/24 hodín)
Nevhodná do miestností s nízkym stropom


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 02.06.2021
Najlepšie úzke (50 cm) chladničky 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie úzke (50 cm) chladničky 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Žiadna domácnosť sa nezaobíde bez kvalitnej chladničky. Niektoré byty sú však dispozične navrhnuté tak, že v kuchyni je málo priestoru. Práve v týchto prípadoch je vhodné siahnuť po úzkej kombinovanej chladničke s mrazničkou, ktorá dokáže ušetriť niekoľko centimetrov. Aby bola zabezpečená primeraná vnútorná kapacita, treba rátať s tým, že chladnička bude vyššia. K výhodám tohto typu... Prečítať článok


Pridať komentár