Kratki Golf bio krb – recenzia, skúsenosti

Jednoduchý dizajn, ktorý neruší
Plynulá regulácia plameňa

Hodnotenie:
(77.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Kompaktný závesný bio krb s dizajnom, ktorý bude pasovať snáď do každého interiéru. Môžete ho aj zabudovať do steny, v tom prípade musíte dokúpiť tepelnú izoláciu. Krb disponuje 1 horákom s výkonom 1,5 kW, takže sa radí medzi najslabšie modely, horieť vydrží cca 2 h. Nie každému to bude stačiť, ide skôr o dizajnový doplnok než o funkčný ohrievač. Ak chcete zvýšiť bezpečnosť, môžete si zakúpiť bezpečnostné sklo, krb sa totiž dodáva bez presklenia.

Parametre: typ: závesný, zabudovateľný; počet horákov: 1; výkon: 1,5 kW; regulácia plameňa: áno; objem zásobníka na lieh: 0,4 l; spotreba liehu: 0,2 l/h; min. objem miestnosti: 30 m3; rozmery (š × v × h): 64,8 × 37,4 × 14,4 cm; hmotnosť: 4,4 kg

Krb dokáže doma vytvoriť nezameniteľnú atmosféru, problém nastáva, ak v domácnosti chýba komín. V tom prípade máte 2 možnosti – zvoliť si elektrický krb, ktorý však plameň len imituje, alebo bio krb. Ten poskytuje skutočný plameň, avšak bez zápachu a špiny. Kratki Golf sa hodí skôr do menších domácností, kde bude pôsobiť ako dizajnový doplnok a príjemne dotvorí atmosféru miesta.

Zaujímate sa o bio krb Kratki Golf? Zakúpiť si ho môžete na ✅  webe Heureka.sk.

Krb na stenu

Pri inštalácii bio krbu Kratki Golf máte 2 možnosti umiestnenia. Krb si môžete zavesiť na stenu, alebo ho zabudovať. V tom prípade je nutná izolácia. Krb sa vyznačuje čistými líniami, k dispozícii je v čiernej farbe. Čierny lesklý krb pôsobí v miestnosti elegantne, ako dizajnový doplnok. Dajú sa k nemu dokúpiť okrasné prvky, napr. kamene, drevo.

Kratki Golf recenzia

Malý a ľahký

Krb sa vďaka svojim malým rozmerom hodí do menších domácnostiach, nestratí sa však ani vo väčších miestnostiach. Má 64,8 x 37,4 cm x 14,4 (š x v x h) a váži iba 4,4 kg. Krb z lakovanej ocele s ohľadom na jeho hmotnosť stačí zavesiť na stenu pomocou montážnych kolíkov.

Skutočný oheň

Krb obsahuje jeden úsporný horák s výkonom 1,5 kW a dĺžkou plameňa 14 cm. V horáku sa nachádza žiaruvzdorná keramická vata, vďaka ktorej je spotreba paliva nižšia a prevádzka bezpečná. Bio krb nesála ani zďaleka toľko tepla ako klasické krby, použiť ho však môžete na dokurovanie.

Na biolieh

Bio krb využíva ako palivo tzv. biolieh/biologický alkohol. Plameň horiaceho bioliehu pripomína oheň v krbe na pevné palivo. Objem nádobky na biolieh z nerezovej ocele je síce 0,4 l, napĺňať by sa mal do cca 50 % svojho objemu. Páčka na otváranie a zatváranie klapky zásobníka na biopalivo umožňuje jeho pohodlné dopĺňanie a reguláciu ohňa. Na jedno naplnenie tak vydrží horieť max. 2 hod.

Sklo chýba

Menším mínusom tohto krbu je, že sa predáva bez bezpečnostného skla. Ak máte v domácnosti malé deti, prípadne dbáte o čo najvyššiu bezpečnosť, budete si ho musieť dokúpiť.

Bio krb Kratki Golf

Skúsenosti a recenzie

Bio krb Kratki Golf sa radí medzi najpredávanejšie krby, o jeho obľúbenosti svedčí aj hodnotenie Produkt roku 4 roky po sebe (2015 – 2018). Jednoduchá a rýchla inštalácia, veľkosť, nenáročná obsluha, ale aj dizajn sa radia k plusom tohto produktu. Používatelia by ocenili širšiu nádržku na lieh, aby bol oheň o niečo väčší.

Recenzie a skúsenosti s bio krbom Kratki Golf

Pozitíva

Jednoduchý dizajn, ktorý neruší
Plynulá regulácia plameňa

Negatíva

Pre niekoho možno slabý plameň
Presklenie si musíte dokúpiť


Autor recenzie: Martin Kunkel
Dátum publikovania: 17.09.2019
Najlepšie bio krby do bytu na stenu – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie bio krby do bytu na stenu – recenzie, test, porovnanie

Priali by ste si mať doma krb, no nemáte k dispozícii komín a elektrické krby s imitáciou plameňa sa vám zdajú neprirodzené? Je tu ešte jedna možnosť – tzv. bio krby so skutočným plameňom, no bez zápachu. Vysvetlíme vám, na akom princípe fungujú, ako si taký bio krb vybrať a predstavíme vám aj najobľúbenejšie modely. Najlepšie bio krby Bio krby – recenzie Páčia sa... Prečítať článok


Pridať komentár