Beko DIS26021 úzka umývačka riadu – recenzia, skúsenosti

Kapacita na 10 súprav riadu
Špeciálny program pre čistenie umývačky
Rýchle umytie a vysušenie za menej než hodinu
Technológia GlassShield® pre ochranu skla
Polohovateľný kôš na príbory Acrobat
LED signalizácia s premietaním na podlahu
Funkcia AquaStop zabraňujúca vytopeniu

Hodnotenie:
(77.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Umývačka s kapacitou na 10 súprav riadu spotrebuje na jeden umývací cyklus menej než 10 litrov vody. Jej úspornosť vyjadruje aj zaradenie do energetickej triedy E. Disponuje 6 umývacími programami a jedným špeciálnym programom InnerClean na umývanie samotného spotrebiča. Vyzdvihujeme rýchle umytie a vysušenie za menej než hodinu a možnosť zapnutia funkcie Fast+, ktorá zvolený program zrýchli až trojnásobne. Spotrebič sa ovláda jednoducho a pohodlne a praktická LED signalizácia sa premieta priamo na podlahu. Zakaždým tak viete, kedy prístroj ešte pracuje a kedy je program na konci. Plus si vyslúži polohovateľný kôš na príbory, vďaka ktorému môžete do umývačky pridať ďalší drobný riad bez nutnosti nového preusporiadania. Hadica AquaStop zabraňuje nechcenému vytopeniu kuchyne a odložený štart dovoľuje naplánovať si umývanie s oneskorením až o 24 hodín. Poteší tichý chod a dobrý pomer ceny a kvality.

Vstavanú umývačku riadu Beko DIS26021 si môžete pohodlne zakúpiť na ✅ webe Heureka.sk.

Úzka umývačka riadu Beko DIS26021 pojme až 10 súprav riadu. Patrí do energetickej triedy E a spotreba vody na jeden umývací cyklus je 9,5 litra. Ak potrebujete väčšiu kapacitu, siahnite po modeli Gorenje GV520E10. Tento pojme 11 jedálenských súprav. K dispozícii sme mali 6 umývacích programov, 1 program na čistenie spotrebiča a 5 nastaviteľných teplôt. Programy pokryjú širokú škálu riadov a s výberom toho správneho nebol žiaden problém. Špeciálny program InnerClean, ktorý je určený na čistenie umývačky, umýva pri teplote vody 73 °C. Vďaka nemu je údržba spotrebiča pohodlnejšia a umývačka je po dokončení programu hygienicky čistá. Zároveň sa tým predlžuje jej životnosť.

Beko DIS26021 recenzia

Potešil nás expresný program Quick&Shine, ktorý dokázal riad umyť a vysušiť za 58 minút. Naše prvotné obavy z nedokonalého umytia sa nepotvrdili a riad bol dokonale čistý a pekne žiarivý. Nechýba ani praktická funkcia Fast+, ktorá nastavený umývací program zrýchli až trojnásobne. Výrobca myslel na všetko, a preto je vo výbave aj univerzálny auto program. Senzory umývačky vyhodnotia, ako veľmi je vložený riad znečistený a na základe toho zvolia potrebné množstvo vody, teplotu umývania i dĺžku programu. Vyzdvihujeme tiež technológiu GlassShield®, ktorá zaisťuje oplach riadu nezmäkčenou vodou, vďaka nej sú poháre ako nové, zamedzuje sa tvorbe korózie a tým sa predlžuje životnosť skla.

Priestranný kôš Acrobat

Vstavaná umývačka riadu so šírkou 45 cm, hĺbkou 55 cm a výškou 82 cm dokáže spracovať tablety All-in-One. S inovovanou násypkou sa nám pracovalo pohodlne a jednoduché je aj ovládanie spotrebiča. To prebieha cez elektronické tlačidlá vo vrchnej časti. Všetko potrebné sme videli na prehľadnom LCD displeji. Páčila sa nám LED signalizácia prevádzky. Túto funkciu oceníte, ak máte umývačku plne integrovanú. LED signalizácia sa premieta priamo na podlahu, preto hneď viete, kedy umývačku neotvárať a kedy je cyklus ukončený. Veľké plus si vyslúžil aj priestranný kôš Acrobat, ktorý môžete nastaviť do 3 polôh. Keď je umývačka takmer plná, no potrebujete ešte niečo pridať, kôš na príbory stačí nastaviť do inej polohy tak, aby sa vám všetok riad bez problémov zmestil. Odpadá nutnosť nového preusporiadania, čo šetrí čas i námahu.

Úzka umývačka riadu Beko DIS26021

Umývačku poháňa invertorový motor ProSmart™, ktorý je zárukou dlhej životnosti, nízkej spotreby i minimálnej hlučnosti. Hladina hluku dosahuje 47 dB, preto nebudete počas umývania rušení. Samozrejmosťou toho modelu je funkcia odloženého štartu o 24 hodín a tiež možnosť úsporného umývania s polovičnou náplňou. Vďaka hadici s funkciou AquaStop sme nemali obavy z nechceného vytopenia kuchyne. V prípade poruchy umývačka automaticky zastaví napúšťanie vody a kuchyňa ostáva v bezpečí. Umývačka disponuje aj extra sušením, extra oplachom či dvoma sprchovacími úrovňami.

Skúsenosti a recenzie

Spotrebitelia, ktorí si tento model zakúpili, ocenili výborný pomer ceny a výkonu, variabilnú výšku hornej police, posúvanie košíka na príbory podľa potreby, jednoduché ovládanie či kontrolné LED svetlo na podlahe. Páčil sa im aj tichý chod, rýchle umývanie, nízka spotreba vody či kvalita umytia. S negatívnou reakciou na túto úzku umývačku sme sa nestretli.

Recenzie a skúsenosti s úzkou umývačkou riadu Beko DIS26021

Pozitíva

Kapacita na 10 súprav riadu
Špeciálny program pre čistenie umývačky
Rýchle umytie a vysušenie za menej než hodinu
Technológia GlassShield® pre ochranu skla
Polohovateľný kôš na príbory Acrobat
LED signalizácia s premietaním na podlahu
Funkcia AquaStop zabraňujúca vytopeniu

Negatíva

Nenašli sme žiadne


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 06.06.2021
Najlepšie úzke (45 cm) umývačky riadu 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie úzke (45 cm) umývačky riadu 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Umývačky riadu sa stávajú akousi povinnou výbavou každej modernej domácnosti. Dokážu ušetriť čas, námahu a najmä spotrebu vody. Čo však v prípade, ak zápasíte s nedostatkom miesta, alebo štandardnú umývačku neviete naplniť špinavým riadom? Aj na tieto situácie mysleli výrobcovia, a preto na trh prišli s úzkymi umývačkami riadu. Modely užšie než je štandard sa vyrábajú ako voľne... Prečítať článok


Pridať komentár