Comfee MPD1-09CRN1 recenzia

Comfee MPD1-09CRN1  recenzia a skúsenosti

Popis produktu: Klimatizácia Comfee MPD-09CRN1 vhodná pre miestnosti do 32m2 s diaľkovým ovládačom a kapacitou odvlhčovanie 24l / 24 hod. Nevyžaduje odbornú montáž! Len...

od 249 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Značka Midea, ktorá vyrába klimatizácie série Comfee, prináša na trh mobilný spotrebič, určený do miestností s maximálnou plochou 32m2. Je teda vhodná do spálne, obývačky, detskej izby, pracovne ale aj do najteplejších podkrovných miestností. Počas nášho testovania sa nám jej chladiaci výkon veľmi pozdával. Predstavujeme vám prenosnú klimatizáciu Comfee MPD1-09CRN1 – multifunkčný prístroj, ktorý je zároveň výkonným ventilátorom a odvlhčovačom.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na klimatizácie a redakčný výber najlepšie klimatizácie

120 minút = - 9°C

Tento 30 kg spotrebič v energetickej triede A je vďaka svojej nízkej hmotnosti flexibilný na použitie v domácich i komerčných priestoroch.  Papierový chladiaci výkon tohto modelu je priemerných 9000 BTU/hod. Na vychladenie odporúčanej plochy (do 32m2) to ale bohato stačí.

Počas nášho testovania sme umiestnili túto klímu do miestnosti o rozlohe 24m2 a za 2 hodiny sme znížili teplotu z 30 na 21°C. Príjemné ochladenie teda pocítite už veľmi rýchlo a vďaka funkcií časovač sa pripravíte aj na najteplejšie letné dni. Na tento model je poskytovaná predĺžená záruka 3 roky.

Nevýhodou je vysoká hlučnosť

Ak si plánujete zaobstarať mobilnú klimatizáciu, tak ste sa určite dočítali o tom, že ide o veľmi hlučné prístroje. Model Comfee MPD1-09CRN1 má hlučnosť 65dB, čo nás vôbec nepotešilo. Cez deň, kedy človek hluk až tak nevníma to nie je problém, vyrušovať vás bude skôr vo večerných hodinách.

Klíma má nočný režim Sleep, ktorý je o niečo tichší, avšak nie dostatočne. O tichej mobilnej klimatizácií sme zatiaľ nepočuli, ak teda potrebujete ochladiť priestor pre zvládnutie únavných horúčav, tak sa so zvýšenou hlučnosťou pravdepodobne zmierite.

Výborný pomer ceny vs. výkonu

Klimatizácie série Comfee nás prekvapujú svojim chladiacim výkonom. Vďaka funkcií Swing docielite rovnomerné vychladenie miestnosti, vzduch bude mať navyše veľmi sviežu „arómu“. A to vďaka tomu, že prístroj dokáže vyčistiť až 370m3 vzduchu za hodinu. Pre udržanie vysokej kvality vám odporúčame pravidelne umývať vyberateľné filtre.

Pribalené diaľkové ovládanie vám absolútne uľahčí manipuláciu s prístrojom, vy sa preto môžete maximálne oddať oddychovaniu v príjemnom prostredí domova. Cena sa môže zdať na prvý pohľad vysoká, no podľa nášho názoru je za takto výkonné zariadenie absolútne férová. Tento model môžeme odporučiť z vlastných skúseností.

Zložitejšia inštalácia

Výhodou mobilných klimatizácií je fakt, že si na ich zapájanie nemusíte objednať odbornú firmu. Zvládnete to totiž aj vy! V balení nájdete všetky potrebné komponenty a redukcie, šróby aj hmoždenky.

Inštalácia týchto prístrojov však býva zradná, adaptéry sú totiž prispôsobené výsuvnému typu okien, ktoré nebývajú v našich končinách úplne bežné. S trochou kreativity ale umiestnenie hadice na odvádzanie horúceho vzduchu určite zvládnete. Hadica je vyrobená z odolného ohybného materiálu, nemusíte sa obávať jej poškodenia.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ vhodná do stredne veľkých miestností (32m2)
+ výborný výkon a rýchle chladenie
+ rovnomerné vychladenie miestnosti
+ priaznivá cena
+ funkcia čistenia citeľne zlepší kvalitu vzduchu

thumb_down

- hlučnosť
- náročnejšia inštalácia
- chýba funkcia vykurovania

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Mobilná klimatizácia bez vývodu a hadice? Tichá nie je najlacnejšia?

Mobilná klimatizácia bez vývodu a hadice? Tichá nie je najlacnejšia?

Mobilná klimatizácia sa v posledných rokoch stáva veľmi vyhľadávaným spoločníkom počas horúcich dní a nocí, ktorý sa stará o optimalizovanie podmienok v interiéroch bytov, domov alebo iných priestorov. Ide o prenosné chladiace zariadenie, ktorého parametre a schopnosti možno využiť vo viacerých... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Comfee MPD1-09CRN1

Recenzie

Klarstein New Breeze 7

Klarstein New Breeze 7

Úsporná klimatizácia Klarstein New Breeze 7 s triedou energetickej účinnosti A a s ekologickým chladiacim prostriedkom R32 vychladí miestnosť... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Klimatizácie

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Guzzanti GZ 53

Pridať komentár