Kratki Legionis bio krb – recenzia, skúsenosti

Výkonný horák
Vzhľadom pripomína klasické krby

Hodnotenie:
(80.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Nevyzerá na to, no tento bio krb je skutočne voľne stojaci a môžete ho umiestniť ku ktorejkoľvek stene. Vnútorná oceľová konštrukcia je obložená MDF doskami pre krajší vzhľad. Srdcom krbu je 3,5 kW horák s reguláciou výkonu a 1,8 l zásobníkom na lieh, po naplnení ktorého vydrží horieť cca 3 h. Robustné a zložité vyhotovenie si vyžiadalo daň v podobe vysokej ceny. S krbom sa tiež komplikovane manipuluje, pretože váži niekoľko desiatok kg. Podobne ako pri ostatných krboch tejto značky, ani v balení tohto modelu nenájdete ochranné sklo.

Parametre: typ: voľne stojaci; počet horákov: 1; výkon: 3,5 kW; regulácia plameňa: áno; objem zásobníka na lieh: 1,6 l; spotreba liehu: 0,5 l/h; min. objem miestnosti: 70 m3; rozmery (š × v × h): 120 × 115,2 × 34,2 cm; hmotnosť: 85 kg

Bio krb, ktorý svojím dizajnom pripomína klasický krb na drevo? Pokiaľ túžite po krbe, ktorý by vo vašej obývačke vyzeral ako skutočný, nemáte však komín, mali by ste uvažovať nad bio krbom, prípadne elektrickým krbom. Bio krb Kratki Legionis je dobrou voľbou. Dokonale imituje kozub s otvoreným ohniskom, vytvorí v miestnosti príjemnú atmosféru a poskytne kontakt so živým ohňom.

Bio krb Kratki Legionis si môžete pohodlne zakúpiť na ✅  webe Heureka.sk.

Špecifický dizajn

Ako prvý nás krb zaujal svojím dizajnom, na prvý pohľad totiž vyzerá ako skutočný krb. Keďže je bez presklenia, kontakt so živým ohňom tento dojem umocňuje. Korpus bio krbu je vyrobený z MDF dosky, stred tvorí oceľ natretá ohňovzdornou čiernou farbou. Biely krb má čisté línie, zdobia ho len stupienky v hornej polovici a okolo ohniska.

Kratki Legionis recenzia

Ťažká váha

Keďže má bio krb Kratki Legionis pripomínať klasický kozub, prispôsobená je tomu aj jeho veľkosť. Krb má 120 × 115,2 × 34,2 cm (š × v × h) a 85 kg. Ide o voľne stojaci krb, ktorý môžete jednoducho prisunúť k stene a používať. Aj vzhľadom na jeho váhu ho netreba pripevňovať. Pri manipulácii s ním si však neporadíte sami.

Dobrý výkon

Krb disponuje síce iba 1 horákom, jeho výkon je až 3,5 kW, čo značí, že vás dokáže aj príjemne zahriať. Objem zásobníka na lieh je 1,6 l a spotreba liehu 0,5 l/h v závislosti od veľkosti plameňa. Na jedno naplnenie vydrží horieť cca 3 hod. Plusom je možnosť regulácie plameňa, nechýba totiž páčka na otváranie a zatváranie klapky zásobníka na biopalivo. Výšku plameňa, dobu horenia, tepelný výkon a spotrebu paliva si tak viete regulovať. Krb je vhodný do miestnosti s min. objemom 70 m3.

Bio krb Kratki Legionis

Bezpečné používanie

Absorpčný zásobník biopaliva je vyrobený tak, aby sa eliminovalo riziko rozliatia biopaliva pri naklonení krbu. Platí to však len v prípade, že zásobník naplníte max. do polovice. Bezpečnostný zásobník sa tak pri nechcenom naklonení či prevrátení krbu postará o vašu ochranu. Presklenie aj v tomto prípade chýba. Ak chcete zvýšiť bezpečnosť, príp. máte malé deti, mali by ste nad jeho kúpou porozmýšľať.

Záverečné hodnotenie

Bio krb Kratki Legionis má rozhodne čo ponúknuť. K jeho plusom sa radí výkonný horák, možnosť regulácie plameňa, dĺžka horenia, ale aj dizajn. Voľne stojaci krb vnesie do miestnosti kus histórie, evokuje totiž Anglicko 19. st. To, čo my vnímame ako jeho plus, môže byť pre niekoho prekážkou. Dizajn je natoľko špecifický, že nemusí sadnúť každému. Problémom môže byť taktiež vyššia cena, ktorá je daňou za robustné a zložité vyhotovenie.

Pozitíva

Výkonný horák
Vzhľadom pripomína klasické krby

Negatíva

Veľmi vysoká cena
Špecifický dizajn nemusí sadnúť každému


Autor recenzie: Mgr. Lucia Kunkelová
Dátum publikovania: 17.09.2019
Najlepšie bio krby do bytu na stenu – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie bio krby do bytu na stenu – recenzie, test, porovnanie

Priali by ste si mať doma krb, no nemáte k dispozícii komín a elektrické krby s imitáciou plameňa sa vám zdajú neprirodzené? Je tu ešte jedna možnosť – tzv. bio krby so skutočným plameňom, no bez zápachu. Vysvetlíme vám, na akom princípe fungujú, ako si taký bio krb vybrať a predstavíme vám aj najobľúbenejšie modely. Najlepšie bio krby Bio krby – recenzie Páčia sa... Prečítať článok


Pridať komentár