Whirlpool TDLR 65231 ZEN recenzia

Whirlpool TDLR 65231 ZEN  recenzia a skúsenosti

Užite si tiché pranie s technológiou ZEN. Vyperte vašu bielizeň šetrne, hospodárne a ticho v novej vrchom plnenej práčke Whirlpool TDLR 65231 ZEN v energetickej triede A...

od 343.45 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Zhora plnená práčka Whirlpool TDLR 65231 ZEN patrí rozhodne medzi tie, ktoré dokážu na úvod zaujať svojimi parametrami. Čo sa ale z teoretických výhod ukáže ako skutočná pomoc aj počas bežného prania v domácnosti? Whirlpool je výrobca známy kvalitnými výrobkami a tak sme k recenzii pristupovali s určitým rešpektom.

Obchody, kde kúpite online:

Veľmi dobrý pomer ceny a výkonu

Automatická práčka s horným plnením Whirlpool TDLR 65231 ZEN ponúka kapacitu 6 kg Vďaka dostatočne veľkému otvoru sa do nej aj veľké kusy oblečenia zmestia úplne pohodlne. Spotrebič má funkciu 6. zmysel, ktorá automaticky zabezpečí pre každé pranie najlepšie možné nastavenie a aj vďaka tomu je práčka mimoriadne úsporná.

Ročná spotreba elektrickej energie na úrovni 137 kWh je naozaj brilantná a to aj na túto cenovú triedu práčok. V porovnaní s konkurenciou nezaostáva spotrebič ani v hlučnosti a to aj vďaka unikátnej technológii pohonu bubna zvanej Zen. Vďaka tomu je motor nielen menej hlučný, ale má aj lepšie účinky odstreďovania a menej vibrácií. A to aj pri plnom výkone 1200 otáčok za minútu.

A čo funkcie, parametre a programy?

Práčka disponuje celkovo až 14 pracími programami, medzi nimi aj rýchlym 15-minútovým programom a špeciálnym programom Colours. Ten už pri ohreve vody len na 15 stupňov Celzia poskytuje veľmi solídnu efektivitu vyprania menej zašpinenej bielizne. Na menšom LCD displeji sa zobrazuje teplota ako aj čas každého programu.

Práčka disponuje aj funkciami odloženého štartu alebo konca a má inteligentný systém proti pokrčeniu prádla. Vďaka funkcii Aquastop je aj efektívne chránená proti pretečeniu. Otváranie dvierok je jednoduché a pohodlné pomocou funkcie Soft Opening. Rozmery sú kompaktné a model sa dodáva na trh v bielom prevedení.

Ako perie Whirlpool TDLR 65231 ZEN?

Naloženie bielizne a oblečenia je pohodlné a to isté platí napríklad aj o posteľnej bielizni alebo perinách. Na prvý pohľad sa to nezdá, ale aj 6 kg je dostatočná kapacita pre bežné použitie. Pranie je veľmi účinné, programy nie sú ani príliš dlhé ako pri iných modeloch. Kvalita odstreďovania je veľmi dobrá na to, že práčka má len 1200 otáčok za minútu.

Chod je dostatočne tichý, odstreďovanie je samozrejme o niečo hlučnejšie, ale nejde o žiaden extrém. Výhodou pri údržbe je viacero indikátorov, napríklad pri zanesení filtra. Pranie topánok je tiež bez problémov a výsledok je veľmi dobrý. Bezštetinový motor sa ukázal ako veľmi výkonný a aj dostatočne kultivovaný. Jedinou vecou, ktorá zamrzí viac, je tvorba nepríjemného zápachu, ak necháte práčku dlhšie zatvorenú.

Zhodnotenie

Výhody:

+ jednoduché a prehľadné ovládanie spolu s dostatkom indikátorov

+ veľmi úsporná prevádzka a nadpriemerne odhlučnený chod počas prania

+ plusom je veľký výber programov vrátane expresného 15-minútového programu

Nevýhody:

- na rozdiel od prania je pri odstreďovaní práčka omnoho hlučnejšia

- napájacia hadica aj elektrický kábel sú pomerne krátke

- v dávkovači občas zostane zvyšková voda, ale nejde o nič vážne

Hlučnosť: 4/5

Spotreba energie: 5/5

Funkčnosť: 4/5

Obsluha: 5/5

Orientačná cena: 390 - 450 €

Záver

Ak potrebujete jednoduchú práčku so všetkými modernými funkciami, je pre vás zhora plnená práčka Whirlpool TDLR 65231 ZEN jednou z najlepších možností na trhu. Niektoré drobné nedostatky, ako hlučnejšie odstreďovanie alebo zvyšková voda v nádržke na pracie prostriedky, neprevážia jednoznačné pozitíva spotrebiča.

Medzi ne treba určite zarátať úspornú a tichú prevádzku počas prania a veľký výber programov. Vzhľadom na cenu poskytuje práčka adekvátne funkcie a možnosti a má naozaj veľmi dobré parametre. Pre toho, kto očakáva v prvom rade jednoduché ovládanie a kvalitné opranie, môžeme tento výrobok určite odporučiť s čistým svedomím.

Autor
Redakcia
Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Vývoj ceny produktu Whirlpool TDLR 65231 ZEN

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Práčky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Samsung WF70F5E0W2W

Pridať komentár