Electrolux EWF1476GDW recenzia

Electrolux EWF1476GDW recenzia a skúsenosti

Práčka, ktorá takisto pomáha so žehlením . Tieto parné programy vyhladia pokrčené miesta a obnovia vzhľad oblečenia. Za krátky čas bude vaše oblečenie znova pripravené na...

od 399 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Voľne stojaca práčka s kapacitou až 7 kg, to je Electrolux EWF 1476 GDW. Ide o spredu plnenú práčku, ktorá ponúka najmodernejšie systémy a technológie zazaujímavú cenu. Výsledkom je spotrebič, ktorý môže byť ideálnou voľbou pre väčšinu domácností. Poďme sa ale pozrieť aj na nevýhody a „muchy“, ktoré v sebe skrýva.

Obchody, kde kúpite online:

Overená značka a zaujímavé parametre

Práčka Electrolux EWF 1476 GDW je od výrobcu, ktorý si zakladá na kvalitnom prevedení svojich spotrebičov. Inak tomu nie je ani v tomto prípade. Recenzovaný model ponúka nielen kapacitu až 7 kg, ale aj skvelé ostatné parametre. Hlučnosť prania je na veľmi dobrej úrovni, pri odstreďovaní je ale vyššia, čo je spôsobené maximálnymi otáčkami až na úrovni 1400 otáčok za minútu.

Vzhľadom na kapacitu je energetická náročnosť mimoriadna, len 182 kWh za rok. Aj vďaka tomu je práčka zaradená do triedy A+++. Plnenie je predné, na prednej strane nájdeteaj ovládanie. To tvorí kruhový ovládač a dotykový LCD displej. Extra veľký XXL otvor umožňuje jednoduché naloženie aj veľkých kusov bielizne.

Čo všetko práčka ponúka

Vďaka automatike FuzzyLogic si spotrebič podľa objemu bieliznesám určí, koľko elektrickej energie aj vody potrebuje. Celkovo ponúka tento model Electrolux 15 programov, medzi inými aj extra plákanie, parný režim a program jednoduchého žehlenia. Invertorový motor je počas prevádzky tichý, úsporný a zabezpečí efektívne pranie.

Samozrejmosťou je funkcia Time Manager, ktorá umožní odloženie štartu. Práčka má aj detskú poistku, poistku proti vytopeniua tiež expresne rýchly program. Súčasťou výbavy je aj protipenový systém a Eco ventil. Plnenie pracím práškom alebo gélom je z prednej časti, podobne aj filter je dostupný spredu.

Ako Electrolux perie?

Pri bežnom praní  sme sa nestretli so žiadnym problémom. Dostatočne veľké dvierka aj XXL bubon umožňujú pohodlné naplnenie aj vybratie práčky, menšiestarostisme mali len s perinami. Aj keď nejde o žiadnu veľkú prekážku, pripadal nám bubon napriek veľkému objemu 7 kgo niečo plytší.

Ovládanie je pomerne jednoduché a intuitívne, problém nie je ani s dávkovaním prášku. Vďaka parnému režimu alebo režimu žehlenia sme naozaj vo väčšine prípadovnemuseli bielizeň dodatočne žehliť. Pozitívom je možnosť flexibilného časového nastavenia jednotlivých programov, pretože nám najmä tie klasické pripadali príliš dlhé.

Zhodnotenie

Výhody:

  • moderná práčka s výkonným a pomerne tichým motorom
  • dostatok programov a ich možnosť dodatočného donastavenia
  • jednoduchá obsluha a intuitívne ovládanie

Nevýhody:

  • počas odstreďovania je práčkahlučnejšia, oproti praniu je to citeľnýrozdiel
  • napriek veľkému otvoru nám bubon pri praní perín pripadal príliš plytký
  • predvolené programy majú príliš dlhú dobu, ale dá sa to našťastie zmeniť

 

Záver

Aký je náš záverečný ortieľ? Ak hľadáte cenovo dostupnú práčku, tak model Electrolux EWF 1476 GDW ponúka zaujímavý pomer výkonu a finančnej výhodnosti. Dostatok programov, FuzzyLogic, tichý invertorový motor, to všetko sú jasné výhody. Nehovoriac o naozaj výbornej spotrebe, ak uvážime, že kapacita je až 7 kg.

Mierne hlučnejší je spotrebič pri odstreďovaní, ale nie je to príliš rušivé. Trochu nás prekvapilo, že pri ukladaní perín do bubna sme mali problém tam všetko zmestiť. Práčka sa totiž chváli veľkým XXL bubnom. Veríme však, že sdrvivou väčšinou bežného oblečenia problémy nebudete mať. Ak chcete overenú značku za dobrú cenu, určite  nemáte dôvodváhať.

Autor
Redakcia
Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Vývoj ceny produktu Electrolux EWF1476GDW

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Práčky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Zanussi ZWQ61215WA

Pridať komentár