Waldbeck Huygens meteostanica – recenzia, skúsenosti

Presné hodnoty meraní
Kvalitný vysielač
Dosah signálu až 100 metrov
Mobilná aplikácia
Prehľadný displej
Stojan

Hodnotenie:
(77%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Ide o profesionálnou meteorologickou stanicou s farebným displejom a WiFi príjmom signálu. Waldbeck Huygens zobrazuje až šesť meraných hodnôt súčasne. Používateľovi ponúka prehľadne všetky relevantné merania a varovania. Vonkajší vysielač napájaný 3x AA 1,5 V a batériami umožňuje prenos nameraných dát až do 100 metrov.

Zariadenie je kompatibilné s mobilnou aplikáciou Wunderground. Stanica je napájaná sieťovým káblom. Stanica okrem časových údajov a interiérovej – exteriérovej teploty, zobrazuje i presné údaje o fázach mesiaca, rýchlosti vetra, tlaku vzduchu, UV žiarení, vlhkosti a ponúka i predpoveď počasia. Okrem toho vytvára i upozornenia v prípade anomálií v rámci zaznamenávaných hodnôt.

V ✅  e-shope electronic-star.sk získate meteostanicu Waldbeck Huygens s dopravou zadarmo.

Namerané hodnoty

Od meteorologickej stanice v tejto cenovej kategórii, v akej je aj Waldbeck Huygens, človek naozaj očakáva presné dáta. Práve preto je dôležité vedieť, čo všetko dokáže táto meteostanica ponúknuť skutočne náročnému používateľovi. Čas je nutnosťou, interiérová i exteriérová teplota taktiež, no a neprekvapí ani údaj o vlhkosti. Waldbeck Huygens nechýbajú ani údaje o rýchlosti a smere vetra, takisto je prítomná denná minimálna a maximálna teplota. Vlhkosť vzduchu meria stanica vonku i vo vnútri. Poteší metrika snímajúca riziko zrážok a tlak vzduchu.

Waldbeck Huygens recenzia

Ako bonus máte k dispozícii napríklad fázy mesiaca a UV index. V zásade tak máte vďaka meteorologickej stanici Waldbeck Huygens všetky potrebné údaje o počasí vo vašom bezprostrednom okolí. Nastavovať môžete i merné jednotky km/h, m/s, °C, °F... Presnosť údajov je naozaj vysoká a na Waldbeck Huygens sa skutočne môžete spoľahnúť.

Zložitejšia inštalácia vysielača

Údaje, ktoré sa zobrazujú na samotnej stanici má na starosti rádiový vysielač, ktorý zbiera naozaj veľké množstvo údajov. V prípade Waldbeck Huygens je však samotný prijímač skutočne zložitým zariadením a pri jeho skladaní je nutné dávať naozaj pozor. Avšak, je to možné, návod v slovenčine je dostupný aj na stránke výrobcu a takisto je pribalený aj v balení, rovnako ako všetky potrebné skrutky.

Meteostanica Waldbeck Huygens rozmery

Vonkajšiu stanicu je potrebné pred konečným umiestnením takisto otestovať, aby ste s určitosťou vedeli, že všetky údaje prenáša stanica správne. Opatrný buďte predovšetkým pri inštalácii snímača rýchlosti vetra a veternej lopatky. Veterná lopatka s musí točiť a solárny panel musí byť dobre umiestnený. Snímač aktualizuje údaje každých 16 sekúnd. Výrobca odporúča batérie meniť každé dva roky, aby nedošlo k ich vytečeniu. Vo všeobecnosti je však fungovanie bezproblémové a kvalita signálu veľmi dobrá.

Prehľadný, jednoduchý a inovatívny

Zabudnúť nesmieme ani na to, či údajom, ktoré vidíme na obrazovke, aj naozaj rozumieme. Treba však úprimne povedať, že Waldbeck Huygens má kvalitný farebný displej a každý údaj má svoje miesto. Na základnej obrazovke máte šesť hodnôt, z ktorých každá hodnota má svoje vyčlenené miesto. Ak je stanica napájaná batériami, podsvietenie displeja je len po stlačení tlačidla po dobu 5 sekúnd. Ak je zapojená stanica cez sieťový adaptér, podsvietenie je permanentné.

Meteostanica Waldbeck Huygens s prehľadným displejom

Potešujúci je i vertikálny stojan. Stanica tak môže byť položená tam, kde vám to vyhovuje. A zabudnúť nesmieme ani na to, že Waldbeck Huygens disponuje aj WiFi pripojením. Pripojiť sa môžete k meteostanici prostredníctvom aplikácie Wunderground, kde máte detailnú históriu a ďalšie spresňujúce informácie k jednotlivým metrikám. Pre niekoho možno nevyužiteľné, no koho meteorológia baví, určite si príde na svoje.

Skúsenosti a recenzie

Meteostanica Waldbeck Huygens sa zo strany používateľov teší dobrým hodnoteniam. Produkt je podľa nich spoľahlivý, ľahko sa montuje i pripája na internet, oceňujú veľký a prehľadný displej i prepojenie s telefónom.

Recenzie a skúsenosti s meteostanicou Waldbeck Huygens

Záverečné hodnotenie

Ak patríte medzi tých, ktorí vášnivo sledujú javy počasia, meteorologická stanica Waldbeck Huygens je rozhodne niečo pre vás. Táto moderná meteostanica s farebným LCD displejom ponúka na svojej obrazovke 6 prehľadných údajov o počasí. Okrem interiérovej a exteriérovej teploty, máte takisto údaje o interiérovej a exteriérovej vlhkosti či o rýchlosti a smere vetra. Meteostanica robí takisto predpoveď počasia, informuje používateľa o možnosti zrážok, hodnote UV žiarenia a nechýba ani barometer. Napájaná môže byť skrz sieťový adaptér alebo vďaka klasickým alkalickým batériám.

O zber údajov sa stará vonkajší vysielač s vysokou citlivosťou. Vonkajšia stanica je vybavená aj malým LED osvetlením. Rozsah merania pri exteriérovej teplote je -40 °C až +60 °C. Zložitejšie je len samotný proces inštalácie vysielača. Jeho dosah je až 100 metrov. Napájaný je vďaka trom AA 1,5 V batériám.

Samotná meteorologická stanica disponuje takisto WiFi pripojením, spárovať môžete meteostanicu s vaším smartfónom prostredníctvom aplikácie Wunderground, kde máte k dispozícii detailnešje informácie o počasí. Farebný displej je dobre čitateľný a je možné, aby svietil permanentne vďaka sieťovému napájaniu. Batérie nie sú súčasťou balenia, prenosť meraní je na vysokej úrovni, cena je pomerne vysoká, no okrem WiFi signálu, nič špeciálne Waldbeck Huygens neprináša. Kúpu však určite ľutovať nemusíte.

Pozitíva

Presné hodnoty meraní
Kvalitný vysielač
Dosah signálu až 100 metrov
Mobilná aplikácia
Prehľadný displej
Stojan

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena
Zložitejšia montáž vysielača
Batérie nie sú súčasťou dodávky


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 17.11.2020
Najlepšie meteostanice s hodinami, barometrom, wifi aj kamerou 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie meteostanice s hodinami, barometrom, wifi aj kamerou 2022 – recenzie, test, porovnanie

Meteostanice sú v súčasnej dobe pomerne bežnou súčasťou výbavy mnohých domácností. Vďaka nim získavame okamžitý prehľad nielen o aktuálnej teplote vonku a vnútri domu, ale tiež o tlaku či vývoji počasia na najbližšie dni. Ak zháňate kvalitnú meteostanicu, držte sa našich rád a tipov. Výber meteostanice začnite tým, že si definujete svoje požiadavky a potreby . Bude vám stačiť... Prečítať článok


Pridať komentár