AEG Competence 47036IU-MN elektrický sporák – recenzia, skúsenosti

Rýchla odozva na zmenu teploty
Jednoduché pečenie
Nízka spotreba energie
Nenáročná údržba

Hodnotenie:
(80%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Elektrický sporák značky AEG s indukčnou varnou doskou a multifunkčnou rúrou na pečenie s objemom 74 litrov by mal byť zárukou nemeckej kvality. So slušnou spotrebou patrí do energetickej triedy A. Indukčná varná plocha má štyri samostatné zóny s rozličným výkonom.

Elektrická rúra je vybavená aj časovačom. Rúra má takisto 8 funkcií vrátane horného ohrevu s ventilátorom či funkcie grilu. Rúre nechýba ani osvetlenie. Sklo je dvojdielne, no teplotu izoluje dostatočne. Zvnútra je rúra z hladkého smaltu. Rošt je možné teleskopicky vysúvať, funkcia OptiFlex. Zariadenie je napájané na napätie 400 V. Jediným spestrením by už mohla byť iba funkcia samočistenia.

Technické parametre: Rozmery (Š-V-H): 60 – 85 – 60 cm; Energetická trieda: A; Varná plocha: indukčná; Spotreba energie: 0,84 kWh; Príkon: 10 886 W; Napätie: 230 V; Varné zóny: 4; Objem rúry: 74 l; Multifunkčná rúra: áno; Úložný priestor: áno; Osvetlenie rúry: áno

Elektrický sporák s dotykovým ovládaním? AEG Competence 47036 IU-MN zvláda nielen to. Chcete vedieť, aké sú jeho parametre a aké s ním majú používatelia skúsenosti? Pozreli sme na to za vás. Prečítajte si našu recenziu.

Elektrický sporák AEG Competence 47036 IU-MN nájdete na ✅  webe Heureka.sk.

Reaguje na povel

Potvrdzuje nemeckú kvalitu? Na prvý dojem áno, i keď sa vyrába v Poľsku. Celoelektrický sporák s indukčnou varnou doskou je zárukou presného a rýchleho ohrevu. Ak hrniec vrie, nemusíte sa báť, že tekutina vyvrie, kým sa teplota zníži. Sporák reaguje okamžite.

AEG Competence 47036 IU-MN recenzia

Ako to AEG urobil, to je zrejme výrobné tajomstvo. Rovnako tak po vypnutí sa pomerne rýchlo ochladzuje. Varnú plochu ovládate elektronicky priamo na indukčnej doske. Všetko regulujete dotykom prstu.

Pečenie nikdy nebolo jednoduchšie

Rúra vďaka teplovzdušnému systému, ktorý je zaistený cirkuláciou horúceho vzduchu za pomoci ventilátora, sa postará o rovnomerné pečenie. Objem 74 litrov je v tejto kategórii štandardom a skutočne bohato postačí. Teplotu a takisto druh ohrevu regulujete za pomoci otočných regulátorov na nerezovom čele sporáka. Osem funkcií vrátane grilu, spodného ohrevu, horného ohrevu a všetko možno kombinovať s ventilátorom. Rozmrazovanie má rúra taktiež.

AEG Competence 47036 IU-MN rúra s ventilátorom

V konkurenčnom boji nezaostáva ani v praktickosti, ani čo sa vyberania či vkladania plechov týka. Prácu vám zjednoduší teleskopické vysúvanie OptiFlex. Samozrejmosťou je i osvetlenie rúry a nechýba ani klasická zásuvka na odkladanie plechov, roštov či iného kuchynského náradia. Tu zamrzelo, že zásuvka skutočne kládla odpor. Nemá totiž drážky, ale je jednoducho musíte pridvihnúť. Hoci ju možno nikdy ani nepoužijete, je to drobné mínus. Sklo je síce iba dvojdielne, ale teplo izoluje veľmi dobre.

Varenie pod kontrolou

Hoci patrí elektrický sporák AEG do triedy drahších spotrebičov, treba povedať, že pri varení vám vďaka nemu nebude chýbať nič. Ovládanie jednoduchými dotykmi po indukčnej ploche, nestrácate čas a okrem toho si môžete nastaviť čas prípravy pokrmu vďaka časovaču a funkcii UniSight. Koniec časového limitu vám bude oznámený zvukovým signálom.

AEG Competence 47036 IU-MN ovládací panel

Aby som nezabudol, detská poistka, automatické vypínanie alebo ukazovateľ zvyškového tepla. Skutočne, AEG myslel na všetko. Vrátane „nevyužívanej“ Stop and Go funkcie, ktorou nastavíte všetky varné zóny na najnižšiu teplotu.

Drahší, no šetrnejší

Ak by sme mali AEG Competence 47036 IU-MN porovnať s konkurenciu, možno vás prekvapí cena. Čo však priplatíte na začiatku sa vám časom bude vracať na spotrebe el. energie. Spotrebič patrí do energetickej triedy A, no reálne je jeho spotreba naozaj nízka. AEG navyše dodáva v rámci príslušenstva i jeden čierny smaltovaný plech na pečenie, jeden plech na zachytávanie mastnoty a jeden chrómovaný rošt.

Skúsenosti a recenzie

AEG je elektrickým sporákom, ktorému len máločo možno vyčítať. Praktické ovládanie indukčnej dosky, rýchla odozva pri regulácii výkonu, jednoduchá manipulácia s plechmi v rúre a množstvo funkcií, ktoré od sporáku ani neočakávate. Bezpečnosť v podobe detskej poistky alebo automatického vypnutia.

Recenzie a skúsenosti s AEG Competence 47036 IU-MN

Navyše sa prejavuje spoľahlivosťou, prívetivým nerezovým dizajnom. A používatelia si pochvaľujú aj funkciu časovača, ktorý vás upozorní, že zemiaky už dávno zovreli. Nevyhnete sa síce investícii do kuchynského riadu na indukciu, ale s tým sa musí pri indukčnej varnej doske rátať. Po vlne pozitív spomenieme odfláknutý odkladací priestor na plechy, ale to je skutočne drobný detail, ktorý nerozhoduje.

Pozitíva

Rýchla odozva na zmenu teploty
Jednoduché pečenie
Nízka spotreba energie
Nenáročná údržba

Negatíva

Ukladací priečinok bez koľajníc (hlučný)


Autor recenzie: Martin Kunkel
Dátum publikovania: 23.09.2019
Najlepšie elektrické indukčné sporáky 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie elektrické indukčné sporáky 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Elektrický sporák je moderným kuchynským spotrebičom, ktorý je plne poháňaný elektrickou energiou. Je ideálny pre domácnosti, kde nie je možnosť vybudovania prípojky zemného plynu. Celoelektrické sporáky sú vyrábané v troch základných prevedeniach podľa typu varnej dosky. Varná zóna môže byť liatinová, indukčná či sklokeramická. Ktorý elektrický sporák je ten najlepší? V našom článku... Prečítať článok


Pridať komentár