Whirlpool AWE 50510 recenzia

Whirlpool AWE 50510 recenzia a skúsenosti

Vrchom plnená práčka Whirlpool AWE 50510  v energetickej triede A++ je určená 5 kg bielizne. Z programov si môžete zvoliť napr. program rýchly s trvaním len 15 minút,...

od 214 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Zhora plnená  voľne stojaca automatická práčka Whirlpool AWE 50510 zaujme na prvý pohľad svojou cenou. Jednoznačne ide o jednu z cenovo najdostupnejších a najvýhodnejších práčok na trhu, ale aký výkon a funkcie za to dostanete? Naša recenzia sa zamerala na porovnanie funkčnosti, programov a tiež aj na plusy a mínusy tohto spotrebiča.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na práčky a redakčný výber najlepšie práčky

Len 5 kg náplne a max. 1000 otáčok za minútu

Model Whirlpool AWE 50510 je práčka s kapacitou 5 kg, čo znamená, že je určená skôr pre menšiu domácnosť. Plní sa zhora a vďaka funkcii Fuzzy Logic jej nerobí problém ani menšia náplň. Vtedy si práčka automaticky upraví potrebné množstvo vody a elektrickej energie podľa objemu a hmotnosti prádla.

Spotrebou patrí do energetickej triedy A++, čo je za cenu okolo 230 € pozitívne. V tejto cenovej kategórii však nemôžete počítať s vyšším výkonom odstreďovania ako 1000 otáčok za minútu. Pri menšej náplni to menej náročnému spotrebiteľovi môže postačovať. Výhodou je, že práčka má nízku mieru reklamácií, za čo vďačí aj jednoduchému vyhotoveniu.

Funkcie a programy

K dispozícii je celkovo 18 programov a v tomto ohľade sa nie je na čo sťažovať. Nájdete tu štandardné programy, ale napríklad aj extra rýchly 15-minútový program a program pre jemnú bielizeň. Vďaka odloženému štartu je možné naplánovať prací cyklus aj dopredu, škoda len, že bežný program trvá takmer 3 hodiny, čo je naozaj dosť.

Práčka Whirlpool AWE 50510 má k dispozícii aj elektrické senzory pre minimalizovanie vibrácií, čo sa jej však darí len čiastočne. Spotrebič sa vyrába v štandardnom bielom prevedení a na ovládanie slúži otočný volič. Absencia LCD displeja nemusí veľmi mrzieť, keďže kontrolky vás upozornia na všetko dôležité. Ale napríklad informácia o zostávajúcom čase nám predsa len chýbala.

Ako perie v praxi?

Plnenie práčky zhora je pohodlné, horšie je to s vyberaním, keďže model nemá automatiku na umiestnenie bubna po praní otvorom nahor. Programy trvajú o niečo dlhšie, ako by ste možno čakali, avšak vďaka ich bohatej ponuke si nakoniec určite nájdete ten, čo vám bude najviac vyhovovať. Na naše prekvapenie je odstreďovanie pomerne účinné, samozrejme v rámci možností.

Horšie je to pri práčke na maximum naplnenej hrubším oblečením, kde už bude zostatková vlhkosť pomerne vysoká. Účinnosť prania je v poriadku, ale menším mínusom je, že niekedy zostane zvyšok pracieho prášku v zásobníku. Z hľadiska stability konštrukcie nie je práčke čo vytknúť, aj keď prevedenie plechov pôsobí trochu lacno.

Zhodnotenie

Výhody:

+ skvelá cena, najmä s ohľadom na dobrú spotrebu energie počas prevádzky

+ veľký výber až 18 programov vrátane expresného programu na 15 minút

+ jednoduchá a bezproblémová obsluha a ovládanie

Nevýhody:

- malý výkon odstreďovania, len 1000 otáčok za minútu

- práčka je pomerne hlučná a to nielen pri odstreďovaní, ale aj pri praní

- viacero programov má prednastavené príliš dlhé trvanie

Hlučnosť: 3/5

Spotreba energie: 4/5

Funkčnosť: 4/5

Obsluha: 5/5

Orientačná cena: 220 - 230 €

Záver

Whirlpool AWE 50510 patrí medzi najlacnejšie práčky na trhu a tomu zodpovedajú aj jej možnosti. Len 1000 otáčok za minútu znamená problémy najmä s hrubším oblečením. Práčke možno tiež vytknúť vyššiu hladinu hluku a príliš dlhé trvanie bežných programov, ktoré siahajú až k 3 hodinám.

Z hľadiska praktickosti ide ale o spotrebič, ktorý dobre poslúži svojmu účelu. Prevádzka je pomerne lacná. Bohatý výber programov a veľmi jednoduché ovládanie sú veľké plus.  S ohľadom na cenu môžeme tento model odporučiť každému, kto od práčky očakáva len to, na čo je primárne určená - teda kvalitné pranie.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Plánujete nákup novej práčky, ale nie ste si úplne istý, čo pri výbere zvážiť? Potom ste na správnej adrese. V článku sa dozviete, aké parametre sú pre výber práčky dôležité, ale i to, aké technológie dnešné práčky používajú či to, aká kapacita bubna práčky je ideálna. Obľúbené... Prečítať článok

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Určite aj vám už práčka zožrala aspoň jednu ponožku. Ponožky nosí väčšina z nás a preto je smutné, keď nám takto miznú. Prečo je to ale tak ? Existujú totiž dohody medzi výrobcami práčok a výrobcami ponožiek . Výrobcovia práčok inštalujú do svojich produktov zariadenia, ktoré si náhodne z... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Predstava, že by sme dnes mali ísť k rieke alebo potoku a ručne pláchať bielizeň vo vode, je absolútne nepredstaviteľná. Práve preto tu máme verných spoločníkov, akými sú práčky. Bez nich by sme sa síce zaobišli, no náš komfort by značne utrpel. O tom, aký má práčka pre domácnosť prínos,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Whirlpool AWE 50510

Recenzie

AEG ProSteam L7FBE48SC

AEG ProSteam L7FBE48SC

Spredu plnená, inteligentná a úsporná práčka AEG ProSteam L7FBE48SC sa vďaka svojmu elegantnému dizajnu stane ozdobou vašej kúpeľne. Výber zo... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Práčky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Zanussi ZWQ61215WA

Pridať komentár