Samsung WF70F5E0W2W recenzia

Samsung WF70F5E0W2W recenzia a skúsenosti

Spredu plnená práčka Samsung WF70F5E0W2W  v energeticky úspornej triede A+++. Je určená až na 7kg bielizne. K dispozícii máte 12 programov prania, ak máte deti, určite...

od 279.9 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Voľne stojaca práčka s predným plnením Samsung WF 70F5E0W2W je nepochybne jednou z najzaujímavejších práčok na trhu. Prečo? Povedzme si na úvod len tie základné charakteristiky: kapacita 7kg, 1200 otáčok za minútu a energetická trieda A s tromi pluskami. Cena mierne nad 300 €. Tak kde je háčik? Odpoveď dá naša recenzia!

favorite Pridali sme nové recenzie na práčky a redakčný výber najlepšie práčky

7 kg je super, ale hladina hluku je vyššia

Práčka Samsung WF 70F5E0W2W sa vyrába v bielom prevedení a vcelku kompaktných rozmeroch 60 x 55 x 85 cm. Nejde o žiaden slim model, ale na 7 kg kapacitu sú to veľmi dobré proporcie. Plnenie je predné, vpredu je aj otočný volič, tlačítka a veľký informačný DLED displej. Dvierka sú naozaj dostatočné veľké a zároveň aj vkusne dizajnované.

Čo sa týka parametrov, spotrebič pri odstreďovaní ponúka výkon až 1200 otáčok. Bežný prací cyklus spotrebuje 0,86 kWh energie, čo je jednoznačne skvelý parameter vzhľadom na kapacitu. Jediným mínusom z tohto pohľadu je hlučnosť prania, ktorá je až 61 dB, čo je bohužiaľ príliš veľa a táto hodnota sa už blíži k niektorým sušičkám.

Čo všetko práčka ponúka?

Z hľadiska programov, funkcií a použitých technológií ide ale o malý zázrak, najmä pri pohľade na cenovku. Práčka má systém aktívnej peny, ktorý umožňuje účinné pranie aj pri nižších teplotách. Vďaka Smart Check inteligentnej kontrole si práčka sama diagnostikuje problémy a ponúkne riešenie - pozor - aj pomocou smartfónu!

Technológia Fuzzy Logic zabezpečí automatické dávkovanie podľa objemu prádla, vďaka čomu je pranie efektívne aj pri malom množstve. Ponuka programov je naozaj bohatá a to od špeciálneho programu na odstránenie všetkých škvŕn až po rýchly 15-minútový program. Diamantový bubon je maximálne šetrný, dlhšiu životnosť zabezpečí aj ochrana proti usadzovaniu vodného tkaniva.

Poďme sa na spotrebič pozrieť v praxi

Aká je prax oproti teórii? Prekvapivo dobrá. Práčka má samočistiaci filter, dostatočne veľké dvierka pre pohodlné naplnenie a ovládanie je brilantne jednoduché. Po spustení pracieho programu práčka zobrazuje všetky potrebné informácie o prebiehajúcom cykle. Na konci dá samozrejme zvukové znamenie. Výsledok prania nás príjemne prekvapil.

Treba sa ale pripraviť aj na niektoré „neduhy“. Niektoré programy trvajú dlhšie, ako by bolo nutné, čo je zdá sa, typická vlastnosť práčok v triede A+++. Úprava dĺžky programu niekedy nie je možná, čo zamrzí. Podľa parametrov očakávaná vyššia hlučnosť sa bohužiaľ potvrdila aj v realite, pričom menej stabilná a ľahšia konštrukcia spotrebiča nezabráni ani vibráciám.

Zhodnotenie

Benefity:

+ dostatok rôznych programov a zaujímavé moderné technológie

+ veľmi dobrý pomer ceny a výkonu pri praní aj odstreďovaní

+ jednoduché ovládanie a skvelá efektivita prania

Čo nám vadí?

- hluk pri samotnom praní je naozaj nad bežnú mieru oproti konkurencii

- viacero programov trvá dlhšie a nedajú sa skrátiť

- nižšia hmotnosť v kombinácii s najvyššími otáčkami môže spôsobiť aj vibrácie

Hlučnosť: 3/5

Spotreba energie: 5/5

Funkčnosť: 4/5

Obsluha: 3/5

Orientačná cena: 300 - 330 €

Záver

Naše záverečné hodnotenie ohľadom hlučnosti a obsluhy bolo znížené najmä v dôsledku praktického testu. Ten ukázal, že hluk je naozaj nad úrovňou obvyklou pre moderné spotrebiče. Takisto menšia flexibilita pri skracovaní dĺžky programu v niektorých prípadoch spôsobila, že napriek jednoduchému ovládaniu sme museli hodnotenie znížiť.

Tieto menšie muchy sú ale vyvážené kvalitou samotného výberu programov a viacerými inteligentnými funkciami. Spotreba elektrickej energie je pri práčke s kapacitou 7 kg naozaj impozantná, až sa tomu nechce veriť. Ak u vás spomínané nedostatky nehrajú rolu a láka vás dobrá cena, kvalita prania, účinnosť odstreďovania a možnosť výberu ekologického aj rýchleho režimu nám teda umožňujú Samsung WF 70F5E0W2W bez zaváhania odporučiť.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Plánujete nákup novej práčky, ale nie ste si úplne istý, čo pri výbere zvážiť? Potom ste na správnej adrese. V článku sa dozviete, aké parametre sú pre výber práčky dôležité, ale i to, aké technológie dnešné práčky používajú či to, aká kapacita bubna práčky je ideálna. Obľúbené... Prečítať článok

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Určite aj vám už práčka zožrala aspoň jednu ponožku. Ponožky nosí väčšina z nás a preto je smutné, keď nám takto miznú. Prečo je to ale tak ? Existujú totiž dohody medzi výrobcami práčok a výrobcami ponožiek . Výrobcovia práčok inštalujú do svojich produktov zariadenia, ktoré si náhodne z... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Predstava, že by sme dnes mali ísť k rieke alebo potoku a ručne pláchať bielizeň vo vode, je absolútne nepredstaviteľná. Práve preto tu máme verných spoločníkov, akými sú práčky. Bez nich by sme sa síce zaobišli, no náš komfort by značne utrpel. O tom, aký má práčka pre domácnosť prínos,... Prečítať článok

Ako vybrať najlepší prášok na pranie pre deti a dospelých? Recenzie chvália Ariel a Persil

Ako vybrať najlepší prášok na pranie pre deti a dospelých? Recenzie chvália Ariel a Persil

Vybrať z dnešnej ponuky kvalitný prací prášok vôbec nemusí byť také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Už len formy pracích práškov človeka nútia premýšľať, ktorý variant je pre pranie najlepší. Klasický prací prášok, tekutý prací prostriedok alebo gélové kapsuly. Prací prášok je pre nás... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Samsung WF70F5E0W2W

Recenzie

AEG ProSteam L7FBE48SC

AEG ProSteam L7FBE48SC

Spredu plnená, inteligentná a úsporná práčka AEG ProSteam L7FBE48SC sa vďaka svojmu elegantnému dizajnu stane ozdobou vašej kúpeľne. Výber zo... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Práčky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Zanussi ZWQ61215WA

Pridať komentár