Zanussi ZWQ61215WA recenzia

Zanussi ZWQ61215WA recenzia a skúsenosti

Finalista PRODUKT ROKU 2015! Vrchom plnená práčka Zanussi ZWQ61215WA  energetickej triedy A++ pre 6 kg bielizne. Na LCD displeji môžete sledovať dĺžku programu, čas do...

od 225 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Zhora plnená práčka Zanussi ZWQ61215WA patrí medzi cenovo dostupnejšie práčky na trhu. Hodí sa pre menšie domácnosti a to tak nižšou kapacitou prania, ako aj nižšími otáčkami. Ide o spotrebič navrhnutý s cieľom splniť svoj účel prakticky a jednoducho. Oplatí sa ho kúpiť? A je dostatočne kvalitný? Odpovede vám dá táto recenzia.

Obchody, kde kúpite online:

Základné predstavenie

Ak nemáte v domácnosti veľa priestoru nazvyš, ideálnou práčkou pre vás je práve Zanussi ZWQ 61215WA. Táto práčka má vrchné plnenie a veľmi dobré rozmery, takže sa dá umiestniť naozaj kamkoľvek. Je vyrábaná v bielom prevedení s manuálnym ovládaním na hornej strane a menším LCD displejom.

Hoci má šírku len 40 cm, jej kapacita je až 6 kg. Výhodou je systém Fuzzy Logic, vďaka čomu si vie spotrebič podľa objemu bielizne prispôsobiť spotrebu energie aj vody. Pokiaľ budete chcieť častejšie prať menšie objemy, môžete program špeciálnou funkciou urýchliť aj o polovicu. Menšou nevýhodou je, že práčka dosahuje najviac 1200 otáčok za minútu.

Poďme sa pozrieť bližšie na funkcie

Priemerná ročná spotreba je na úrovni 172 kWh, čo je na túto cenovú kategóriu dobrá hodnota. Horšie je to s hlučnosťou, ktorá je vyššia ako u konkurencie. K dispozícii je viac programov a pracích cyklov, a to vrátane 20 minútového osvieženia alebo úsporného cyklu pre bavlnu. Problémom nie je ani zmiešaný typ bielizne.

Zo základných funkcií obsahuje práčka možnosť odloženého štartu, kontroly rozloženia náplne a má aj ochranu proti pretečeniu. Vďaka systému AirFlow sa vo vnútri netvoria plesne ani zápach. K dispozícii je aj expresne rýchly program, ktorý sa hodí, ak sa ponáhľate. Na hornej strane sú LED indikátory, ktoré informujú o práve bežiacom programe.

Ako perie Zanussi v praxi?

Na úvod sme mali trocha obavy z kvality prania a najmä odstreďovania, ale boli sme príjemne prekvapení. Pracie programy fungujú veľmi dobre a dokonca aj pri kratších je možné nastaviť otáčky naplno. Pokiaľ chcete pranie urýchliť, je to možné dodatočnými nastaveniami a my sme to pravidelne využívali, pretože pôvodné časovanie sa nám zdalo byť príliš dlhé.

Problematické je zobrazovanie času zostávajúceho do konca prania, ktoré je veľakrát nepresné. Niekedy sa tiež stáva, že v nádržke na aviváž zostane voda. Pokiaľ nemáte už pripravený odpad na odtokovú hadicu a budete to riešiť manuálne, musíte sa pripraviť na to, že jej upevnenie nie je vyriešené žiadnym dodatočným príslušenstvom. Čo sa ale týka hlavnej funkcie, čiže prania, to je úplne bez problémov.

Zhodnotenie

Výhody:

+ praktický spotrebič s jednoduchým ovládaním za dobrú cenu

+ funkcia Fuzzy Logic pre efektívnu spotrebu podľa objemu náplne

+ dostatok rôznych programov prania vrátane expresne rýchleho programu

Nevýhody:

- vyššia hlučnosť pri praní a najmä pri odstreďovaní

- časové prednastavenie programov je príliš veľké, treba manuálne skrátiť čas

- niekedy nepresné odhadnutie zostávajúceho času cyklu

Hlučnosť: 3/5

Spotreba energie: 4/5

Funkčnosť: 4/5

Obsluha: 4/5

Orientačná cena: 290 - 320 €

Záver

Vzhľadom na to, že ide o nižšiu triedu a lacnejšiu práčku, nemali by byť očakávania príliš veľké. Ovládanie je síce v poriadku, ale kto je zvyknutý na komfortnejšie nastavovanie programov, pre toho to bude na úvod trochu problematické. Tiež si treba zvyknúť na vyššiu hlučnosť tak prania, ako aj odstreďovania.

Z hľadiska pomeru ceny a výkonu však nie je modelu Zanussi ZWQ 61215 príliš čo vytknúť. Pre každého, kto čaká kvalitné opranie a postačuje mu 6 kg kapacita, bude táto práčka dobrým pomocníkom. Aj napriek obavám z „len“ 1200 otáčok, je odstredenie pomerne slušné. Za tú cenu - určite odporúčame kúpiť, práčka si svoje miesto zastane.

Autor
Redakcia
Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Plánujete nákup novej práčky, ale nie ste si úplne istý, čo pri výbere zvážiť? Potom ste na správnej adrese. V článku sa dozviete, aké parametre sú pre výber práčky dôležité, ale i to, aké technológie dnešné práčky používajú či to, aká kapacita bubna práčky je ideálna. Obľúbené... Prečítať článok

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Určite aj vám už práčka zožrala aspoň jednu ponožku. Ponožky nosí väčšina z nás a preto je smutné, keď nám takto miznú. Prečo je to ale tak ? Existujú totiž dohody medzi výrobcami práčok a výrobcami ponožiek . Výrobcovia práčok inštalujú do svojich produktov zariadenia, ktoré si náhodne z... Prečítať článok

Samsung WD80M4A43JW – recenzia práčky, test a vaše skúsenosti

Samsung WD80M4A43JW – recenzia práčky, test a vaše skúsenosti

Značka Samsung priniesla do segmentu práčok  niekoľko inovatívnych funkcií, ako napr. využitie aktívnej peny prostredníctvom technológie EcoBubble. Inovatívne funkcie boli použité aj pri návrhu práčky so sušičkou Samsung WD80M4A43JW. Pozreli sme sa podrobnejšie na jej silné i slabšie... Prečítať článok

AEG ProSteam L7FBE48SC Recenzia práčky s parným čistením

AEG ProSteam L7FBE48SC Recenzia práčky s parným čistením

Od uvedenia prvej plnoautomatickej práčky na svete ubehlo už vyše 60 rokov. Firma AEG, ktorá je popredným výrobcom elektrospotrebičov a ktorá prvú automatickú práčku zostrojila, má však stále v tomto segmente čo ponúknuť. Dôkazom je aj model AEG ProSteam L7FBE48SC, ktorý prináša... Prečítať článok

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Predstava, že by sme dnes mali ísť k rieke alebo potoku a ručne pláchať bielizeň vo vode, je absolútne nepredstaviteľná. Práve preto tu máme verných spoločníkov, akými sú práčky. Bez nich by sme sa síce zaobišli, no náš komfort by značne utrpel. O tom, aký má práčka pre domácnosť prínos,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Zanussi ZWQ61215WA

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Práčky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Bosch WAT28460BY

Pridať komentár