Kärcher FC 5 tyčový vysávač – recenzia, skúsenosti

Sací výkon
Vysávač a mop v jednom
Nízka spotreba vody
Automatické zvlhčovanie
Vysoká efektivita mokrého vysávania

Hodnotenie:
(67%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Tyčový vysávač s funkciou 2 v 1. Prístroj môže fungovať ako vysávač podlahy či kobercov, no zároveň poslúži aj ako mop určený na mokré nečistoty. Pri mokrom vysávaní vysávač využíva automatické zvlhčovanie otočných valcov s mikrovláknami. Ponúka príkon 460 W a disponuje kvalitnou vodnou filtráciou.

Vysávač využíva pripojenie do siete pri napätí 220 V. Disponuje oddelenými nádobami na čistú vodu a nečistoty. Objem nádrže s čistou vodou je 0,4 l a na špinavú je objem 0,2 l. Dĺžka prívodného kábla je 7 metrov.

Technické parametre: Typ vysávača: sieťový; Funkcie 2v1: áno; Príkon: 460 W; Typ filtrácia: vodná filtrácia; Objem nádoby na čistú vodu: 0,4 l; Objem nádoby na odpadovú vodu: 0,2 l; Dĺžka kábla: 7 m; Hmotnosť: 4,6 kg; Vhodný pre alergikov: áno

Tyčový vysávač Kärcher FC 5 získate v ✅  e-shope Mall.sk so zľavou.

Umývanie podlahy ešte nebolo jednoduchšie

Hoci je primárnym účelom tyčového vysávača vysávanie, dostaneme sa k nemu neskôr. Mokré vysávanie, resp. funkcia mopu je tou najsilnejšou stránku Kärcheru FC 5. Očakávania neboli také veľké, no Kärcher ich prekonal. Potom, čo vysajete, sa okamžite môžete pustiť do umývania.

Kärcher FC 5 recenzia

Stačí ak naplníte nádobku s objemom 0,4 litra pre čistú vodu a pridáte špeciálny čistiaci prostriedok, ktorý dostanete v rámci príslušenstva. Automaticky rotujúce vlákna následne za pomoci vášho pohybu podlahu stierajú, pričom nedávkujú nezmyselné množstvo vody. Niektoré miesta musíte prejsť dvakrát, no pre udržiavanie čistoty v domácnosti je funkcia mokrého vysávania skvelou voľbou. Otočné valce s automatickým zvlhčovaním sú naozaj účinné.

Koberce s ním nevysajete

Príkon 460 W nie je ani zďaleka taký vysoký ako pri klasickom podlahovom vysávači, hoci je Kärcher napájaný elektrickou sieťou. Na tvrdé podlahy či dlažby si trúfnete s prehľadom, určite vás nesklame. Aj tu však nečakajte, že s ním zozbierate veľké nečistoty.

Tyčový vysávač Kärcher FC 5

Skutočne, Kärcher je stavaný na umývanie podlahy a vysávanie je z môjho pohľadu málo efektívne. Pri kobercoch s ním určite nerátajte. Otočné valčeky z mikrovlákien nie sú na vysávanie mäkkých povrchov prispôsobené. Ak teda chcete s Kärcherom už povysávanú plochu umyť, do toho, no na poriadne vysávanie vám Kärcher stačiť nebude.

Jednoduchá obsluha

Čo však nemožno Kärcheru vytknúť je mobilita a jednoduchá obsluha. Samotné vysávanie – umývanie podlahy je svižné, ladné a problém vám nerobí ani 7 m dlhý elektrický kábelNemá síce samonavíjanie, ako to býva u mnohých klasických podlahových vysávačov, no na rukoväti máte dva háky, ktoré slúžia na jeho upevnenie po jeho zmotaní.

Káblový tyčový vysávač Kärcher FC 5

Vyprázdňovanie či plnenie nádob s vodou je takisto veľmi jednoduché. Vysávač pri vysávaní využíva vodnú filtráciu, takže je vhodný aj pre alergikov. Hmotnosť 4,6 kg je taktiež primeraná.

Detaily sklamú i potešia

Pri používaní ma celkom potešil tvar rukoväte. Nemusíte vysávač držať ako metlu. Je ergonomicky tvarovaná a padne do ruky aj väčším, mužským rukám. Poteší aj parkovacia stanica, ktorá slúži na ochranu mikrovlákien v čase, keď vysávač nepoužívate.

Vysávacia hubica Kärcher FC 5

Práve mikrovlákna vysávača sú jeho najväčšou výhodou, no pri väčších nečistotách i slabinou. Výrobca uvádza, že nie je potrebné vysávanie, aby vysávač pobral všetky nečistoty. Prax je iná. Mikrovlákna a ani výkon vysávača nie sú také silné, aby si napríklad poradili s nečistotami veľkosti hrášku. Vysypaná múka, kokos či soľ áno, no pri vysypaných cereáliách Kärcher viac nečistotu roznesie ako vysaje.

Skúsenosti a recenzie

Kärcher FC 5 nie je plnohodnotným vysávačom. Primárna úloha, ktorou by malo byť vysávanie, je len doplnkovou funkciou, ktorá ani náhodou nie je taká efektívna ako funkcia mopu. Navzdory tomu, ak nechcete kupovať drahé parné mopy či trápiť sa s klasickým mopom. Kärcher vám umývanie podlahy razom uľahčí. Umývanie je naozaj efektívne. Potvrdili to aj viaceré užívateľské recenzie.

Recenzie a skúsenosti s tyčovým vysávačom Kärcher FC 5

Ku konštrukcii niet čo vytknúť, nízka hmotnosť, dostačujúca dĺžka kábla a celkovo obsluha zariadenia je nenáročná. Vodná filtrácia je podľa môjho názoru spoľahlivá. Navyše, oproti mnohým iným vysávačom s funkciou mokrého vysávania, šetrí Kärcher vďaka automatickému vlhčeniu až 85 % vody. Kärcher ako mop áno, no vysávač nie.

Pozitíva

Sací výkon
Vysávač a mop v jednom
Nízka spotreba vody
Automatické zvlhčovanie
Vysoká efektivita mokrého vysávania

Negatíva

Sieťové napájanie
Neefektívne suché vysávanie


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 26.09.2019
Najlepšie tyčové vysávače 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie tyčové vysávače 2023 – recenzie, test, porovnanie

Pri riešení otázky, aký vysávač si domov zaobstarať, padá voľba väčšinou na klasický podlahový vysávač. Čoraz väčšiu popularitu si však získava tyčový vysávač. Mnohí považujú ich konštrukciu za praktickejšiu, vysávanie je pohodlnejšie, lepšie sa s ním manipuluje a pôsobí modernejšie. Je tyčový vysávač vhodný aj pre vás? Ktoré sú najlepšie tyčové vysávače na trhu? Podobne, ako je to s... Prečítať článok


Komentáre

23/10/2022 13:18
Tatiana

Mam Karcher fc5 asi 3 roky. Po 2 pouzitiach z nadrzky netecie voda, bol v oprave, ale nefunguje aj tak. Pouzila som ho asi 4x lebo, ked ho mam pouzit uz mam nechut, netecie voda, zacal vyskakovat kryt a potom nenasava vodu. Da sa pouzit iba ak v lavej ruke drzim flasu s rozprasovavom???? a v pravej mop - musim si nastriekat inak umyvam na sucho. V ziadnom pripade tento vyrobok NEKUPOVAT, vyhodene peniaze !!!!!!!!

24/08/2021 14:54
Jana

Mám tento prístroj asi 2 roky. Po dvoch opravách stojí v kúte. Od firmy Kärcher mám aj iné spotrebiče ktoré fungujú v pohode.O vysávaní môžete akurát snívať a umývanie, ak funguje, tak po určitej dobe začne kvapkať a tak sa musím stále vracať na tie isté miesta.Som veľmi sklamaná týmto výrobkom.Tento prístroj je obrovský omyl. Zbytočne vyhodené peniaze.

17/07/2021 21:58
Olga Jancusova

Ja tiež mam Kärcher fc5 a tiež 3x v oprave neodsaval vodu. Tretí krát mi vrátili peniaze kúpili sme nový a čuduj sa svete rozbalím a co? Zasa pokazený nesaje vodu a ešte aj predny krit nedrží asi zabudli dat srobky tak zajtra zasa reklamujem???? keby nebol taký dráhy tak už ho roztrieskam

09/02/2021 10:36
Anna Sopkova

Už tretí raz budem musieť dať Kärcher fc5 do servisu! Každý raz mi povedia, že bolo treba len prečistiť. Nevlhcia sa mi valce.
Čistila som presne podľa návodu! A znova tá istá chýba. Všetko podľa návodu na obsluhu a podľa rady na odstránenie niektorých závad.
Asi si budem musieť sadnúť v servise k technikovi, aby som videla ako odstraňuje on túto závadu, alebo je neúplný návod na odstránenie závad!

Pridať komentár