Comfee MPD1-12CRN1 recenzia

Comfee MPD1-12CRN1 recenzia a skúsenosti

Všeobecný popis Mobilná klimatizačná jednotka MPD1-12CRN1 vhodná pre miestnosti o cca 100 m3. Nevyžaduje odbornú montáž! Len pripojíte do zásuvky, vyvedieme odvod tepla a...

od 379 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Klimatizácie zo série Comfee pochádzajú z dielne značky Midea, ktorá sa ich výrobou zaoberá už od roku 1985. Comfee MPD1-12CRN1 je mobilná klíma s príjemným jednoduchým dizajnom, 3 ročnou zárukou, no vyššou cenou. Oplatí sa do nej zainvestovať? Dozviete sa v našej recenzií.

favorite Pridali sme nové recenzie na klimatizácie a redakčný výber najlepšie klimatizácie

Výkonné chladenie a odvlhčovanie

Po preštudovaní parametrov nás zaujal najmä výkon, akým táto prenosná klimatizácia chladí. Ide totiž o nadpriemer – max. výkon chladenia je 12000 Btu/h. S podobnou  hodnotou sa stretávame pri drahších modeloch. Prístroj vám pomôže účinne vyriešiť chladenie miestnosti s plochou až 40m2, je teda vhodný nielen do menších miestností, ale aj do domov s veľkou detskou izbou či spojenou obývačkou a kuchyňou.

Druhým prekvapením bolo odvlhčovanie – až 28,8l / 24 hod. Model z energetickej triedy "A" navyše dokáže účinne vyčistiť až 370m3 vzduchu za hodinu, preto sa môžete tešiť zo zvýšenej kvality vzduchu, ktorý budete dýchať. Zaujímavou vlastnosťou modelu je i to, že sa kondenzát využíva na chladenie kompresoru. Prístroj teda nemá osobitnú nádržku na kondenzát.

Príslušenstvo v balení a predĺžená záruka

Po doručení spotrebiču sa častokrát stáva, že v balení chýba dôležitý materiál. To sa vám ale v prípade zakúpenia modelu Comfee MPD1-12CRN1 nestane. Súčasťou balenia je hadica spolu s potrebnými adaptérmi (do posuvného okna a do steny), drenážna hadica s redukciou, ale aj šrouby a hmoždinky.

Inštalácia mobilnej klimatizácie si nevyžaduje odbornú manipuláciu, musíte však vyriešiť vhodný spôsob umiestnenia hadice. S pribaleným materiálom by ste to však mali zvládnuť.

Klimatizácia je plnená ekologicky šetrným bezfreónovým chladivom, ktoré nezaťažuje prírodu. Filtre sú umývateľné a hadica na odvod horúceho vzduchu je ohybná, preto by sa vám nemala poškodiť ani v neprirodzenej polohe. Pri každodennom používaní určite oceníte aj predĺženú záruku na 3 roky.

Jediným negatívom prístroja je to, že mu chýba funkcia vykurovania. Ak ju však kupujete najmä pre účely chladenia, tak budete s jej výkonom veľmi spokojní.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ chladiaci výkon 12000 Btu/h
+ odvlhčovanie 28,8 l / 24 hod.
+ bezfreónové chladivo
+ vhodná aj do veľkých miestností
+ 3 ročná záruka
+ inštalačný materiál priamo v balení

thumb_down

- bez funkcie vykurovania
- vyššia cena, vzhľadom na výkon je ale OK

Comfee MPD1-12CRN1 je vďaka možnosti premiestňovania vhodný do domov, bytov, komerčných priestorov či do kancelárie alebo na víkendovú chatu. Poradí si aj s naozaj veľkými miestnosťami (do 40m2), čo v tejto cenovej kategórií nebýva bežné.

Výhodou je aj predĺžená 3 ročná záruka, výkonné odvlhčovanie a čistenie vzduchu, či dodanie materiálu na inštaláciu v balení. Mínusom je chýbajúca funkcia vykurovania. Cena je vzhľadom na výkon spotrebiču absolútne vyhovujúca, preto sa oplatí zvážiť zakúpenie tohto modelu.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Vývoj ceny produktu Comfee MPD1-12CRN1

Recenzie

Klarstein New Breeze 7

Klarstein New Breeze 7

Úsporná klimatizácia Klarstein New Breeze 7 s triedou energetickej účinnosti A a s ekologickým chladiacim prostriedkom R32 vychladí miestnosť... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Klimatizácie

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu NORDline AUS 18 - 50

Pridať komentár