Thule ProRide 591 strešný nosič bicyklov – recenzia, skúsenosti

Jednoduchá montáž
Bezpečnostný zámok
Veľká nosnosť

Hodnotenie:
(80.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Univerzálny strešný nosič bicyklov Thule ProRide 591 je určený na prenášanie 1 bicykla. Vhodný je pre všetky rozmery kolies, pre bicykle s okrúhlym aj oválnym rámom a aj pre bicykle s kotúčovými brzdami. Nosič je uzamykateľný, rovnako aj bicykel sa dá uzamknúť k nosiču. Max. zaťaženie je nadštandardné – 20 kgMontáž aj na priečky s T drážkou, netreba dokupovať adapér.

Strešný nosič bicyklov – áno, či nie? Ak si aj vy kladiete túto otázku, možno vás bude zaujímať ďalší z radu strešných nosičov bicyklov Thule ProRide 591. V čom sa odlišuje od konkurencie? Disponuje niečím nadštandardným? Sú s ním používatelia spokojní?

Strešný nosič bicyklov Thule ProRide 591 si môžete zakúpiť na ✅  webe Heureka.sk.

Nosič na 1 bicykel

Thule ProRide 591 je, ako koniec koncov väčšina nosičov bicyklov na strechu, určený na prenos 1 bicykla. Ide o najpredávanejší strešný nosič bicyklov, ktorý sa teší veľkej obľube medzi používateľmi predovšetkým kvôli svojej nosnosti, kvalitným materiálom a spoľahlivosti.

Thule ProRide 591 recenzia

Montáž „jednou rukou“

Hliníkový nosič Thule ProRide 591 je vhodný na všetky bežné záhradky áut. Váži síce až 4,45 g, čo je o niečo viac ako konkurenčné modely, avšak má aj vyššiu nosnosť, až 20 kg. Veľké plus predstavuje možnosť namontovať nosič na pravú aj ľavú stranu, dokonca aj proti smeru jazdy. Dodáva sa vopred zostavený, takže jediné, čo stačí, je uchytiť ho k nosiču na aute.

Na každý bicykel

Nosič je vhodný pre rôzne typy bicyklov, čo je ďalšia z jeho výhod. Odveziete na ňom bicykle s kruhovým rámom (22 – 80 mm), ale aj oválnym rámom (max. 80 x 100 mm). Rozmery kolies nie sú limitované. V prípade, že by ste chceli nosič namontovať na priečky s 20 mm T-drážkami, poteší vás, že adaptéry sú súčasťou balenia.

Strešný nosič bicyklov Thule ProRide 591

Bezpečné upevnenie bicykla

Rám bicykla sa upevňuje o samonastaviteľný držiak pomocou skrutkovacej ružice. Pneumatiky sa o nosič pripevňujú rýchloupínacími remienkami. Tie sú nastaviteľné na rôzne veľkosti pneumatík. Nosič Thule FreeRide 591 je vybavený 2 špeciálnymi zámkami. Bicykel sa dá uzamknúť k nosiču a nosič zas k strešnému nosiču na aute.

Aj tento model obstál v testoch CityCrash a spĺňa prísne európske normy (schválené inštitútom TÜV).

Skúsenosti a recenzie

Strešný nosič bicyklov Thule ProRide 591 získal ocenenie Produkt roku 2017, čo značí o jeho obľube medzi spotrebiteľmi. Nosič je veľmi pevný, jednoduchý, avšak maximálne komfortný. Montáž je nenáročná a aj po niekoľkoročnom používaní je nosič bezpečný. Mínusom je len vyššia cena.

Recenzie a skúsenosti s nosičom bicyklov Thule ProRide 591

Pozitíva

Jednoduchá montáž
Bezpečnostný zámok
Veľká nosnosť

Negatíva

Vyššia cena
Trochu široký


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 29.09.2019
Najlepšie nosiče bicyklov na strechu a ťažné zariadenie – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie nosiče bicyklov na strechu a ťažné zariadenie – recenzie, test, porovnanie

Patríte medzi tých, ktorí si za cykloturistikou vyrazia do vzdialenejších oblastí na aute? V takom prípade si vaše vozidlo vyžaduje menšiu úpravu v podobe nosiča bicyklov. Poradíme vám, ako si ho vybrať, aké modely sú dostupné na trhu a na aké parametre sa pri kúpe zamerať. Najlepšie nosiče bicyklov na ťažné zariadenie Najlepšie strešné nosiče bicyklov ... Prečítať článok


Pridať komentár