LG GBB530PZCFS recenzia

LG GBB530PZCFS recenzia a skúsenosti warning Predaj skončil

Čo prináša technológia Total No Frost?  Úsporu energie, rovnomerné chladenie, rýchle chladenie, udrží potraviny dlhšie čerstvé a čistý interiér. Chladničku  LG GBB530PZCFS...

od 649 € s DPH Pozri porovnanie

Značku LG v našom teste voľne stojacich kombinovaných chladničiek zastupuje model LG GBB530PZCFS, ktorý patrí na slovenskom aj českom trhu medzi najobľúbenejšie. Chladničky LG však nie sú z tých najlacnejších, preto sa jej poďme pozrieť na zúbok.

favorite Pridali sme nové recenzie na chladničky a redakčný výber najlepšie chladničky

Rozmermi 201x59,5x68,6 cm a hmotnosťou 80 kg sa zaraďuje k tým väčším vo svojej kategórii. Objem chladničky 252 l a mrazničky 91 l pre bežnú 4-člennú domácnosť v pohode postačujú. Spotreba 166 kWh ročne patrí k najnižším, nie náhodou sa spotrebič hrdí energetickou triedou A+++.

Mraziaci výkon 9 kg za 24 hodín patrí k priemeru medzi testovanými chladničkami. Videli sme lepšie čísla, ale ak nemáte v tomto smere nadštandardné nároky, postačuje. Trochu nás sklamala akumulačná doba. 16 hodín je podpriemerný údaj. V dnešnej dobe síce dlhšie výpadky elektrického prúdu nie sú na dennom poriadku a poruchy samotného spotrebiča v tejto cenovej kategórii tiež nebudete očakávať, ale... konkurenčné čísla proste vyzerajú lepšie.

Usporiadanie

Chladiaca časť disponuje štyrmi poličkami z tvrdeného skla. Tri z nich si môžete preložiť do vyššej pozície a prispôsobiť tak vnútorný priestor svojim potrebám. Pod nimi sú dva priehľadné boxy. Prvý z nich s názvom Moist Balance Crisper, vybavený mriežkovaným krytom, je určený na zeleninu a ovocie. Zabezpečuje správnu vlhkosť, aby vám vydržali dlhšie čerstvé. Druhý s nulovou zónou je zase určený na mäso alebo ryby. Preferovali by sme síce väčší box na zeleninu, ale to je vec názoru.Nejeden Slovák za najlepšiu zeleninu považuje klobásu.

Na dverách nájdete takisto 4 priehradky, ktoré sú dostatočne priestranné. S ich premiestnením však nerátajte, sú fixné. Vnútorné osvetlenie chladničky je riešené moderným LED svietidlom. Ako väčšina dnešných kombinovaných chladničiek, aj táto má mraziacu časť umiestnenú dole. Nachádzajú sa v nej tri veľké boxy s priehľadným čelom. Aj keď sú plné, vysuniete ich hladko, nenatrápite sa ako v prípade niektorých lacnejších spotrebičov.

V menšej kuchyni oceníte chýbajúce madlá aj dobre riešené pánty, keď nebudete potrebovať vedľa chladničky voľné centimetre naviac. Konštrukcia ZERO Clearance totiž znamená, že pri otvorení dverí v uhle 90° dokážete všetky priehradky jednoducho a pohodlne vybrať. Tesnenie dverí je vybavené protiplesňovou ochranou, ktorá bráni aj jeho deformácii.

Čo nás potešilo

Na lineárny invertorový kompresor poskytuje výrobca 10-ročnú záruku. To je dobré znamenie, resp. z pohľadu zákazníka signál vysokej kvality. Systém Multi-Air Flow zabezpečuje distribúciu chladného vzduchu po celom priestore spotrebiča vrátane mrazničky. To zaručuje naozaj účinné a rovnomerné chladenie. Zároveň prispieva k protinámrazovej ochrane, ktorú tu nájdete pod názvom Total No Frost. O stave chladničky informuje displej umiestnený vnútri pod stropom. Na otvorené dvere vás upozorní signalizácia. Chladnička má tiež detský zámok a extra úsporný prázdninový režim.

Zaujímavosťou, ktorú vaša stará chladnička určite nemala, je technológia Smart Diagnosis. O diagnostiku sa v prípade problémov chladnička postará sama. Vy len priložíte smartfón s nainštalovanou aplikáciou a na jeho displeji sa vám zobrazí identifikácia problému a odporúčaný postup.

Čo nás naopak sklamalo

Hoci formálne patrí chladnička medzi tie tichšie a tých decibelov naozaj nemá veľa, citlivejším užívateľom môže prekážať neustály chod ventilátora, ktorý spôsobuje, že ju subjektívne za tichú nepovažujú. V tejto cenovej kategórii by sme očakávali špecializovaný držiak na fľaše, nenájdete ho tu. Niekto to však môže vnímať ako výhodu – viac miesta vám zostane v poličkách.

Svetlo umiestnené hore neosvetlí rovnomerne celý priestor chladničky, zvlášť keď je plná. Niektoré konkurenčné produkty majú osvetlenie riešené lepšie. Manuál by mohol byť rozpísaný detailnejšie. Chladničku človek spravidla nemení každý rok, takže pochopiť, čo všetko mu nový spotrebič ponúka v porovnaní s tým starým, môže niekomu trvať dlhšie.

Hodnotenie

Hlučnosť: 4,5/5

Ovládanie: 4,5/5

Vnútorné usporiadanie: 4,0/5

Materiály a spracovanie: 4,5/5

Cena/výkon: 4,0/5

Celkové hodnotenie: 4,5/5

Priemerná používateľská spokojnosť: 4,5/5

Záver

Ak vás chladnička LG GBB530PZCFS zaujala, pripravte sa, že vám z účtu ubudne trochu vyššia suma. Ale tie vlastnosti za to stoja. Či už hovoríme o premyslenom dizajne, rovnomernom chladení a mrazení alebo nízkych nárokoch na údržbu (netreba ju ručne odmrazovať), stále hovoríme o špičkovom spotrebiči nabitom modernými technológiami. Mimoriadna 10-ročná záruka na kompresor to všetko len podčiarkuje. Počkajte... kam bežíte? Aha, po kreditku. :-)

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Výber novej chladničky netreba brať na ľahkú váhu. Ide o spotrebič, ktorý využíva každý člen rodiny a to hneď niekoľkokrát denne. Nech si vyberiete akúkoľvek značku, vaša nová chladnička bude zaručene oveľa lepšia než starý desaťročný model, ktorý aktuálne vlastníte. Prečo by ste však... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2020 – Čierny piatok 27.11.2020

Black Friday Slovensko 2020 – Čierny piatok 27.11.2020

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete, na... Prečítať článok

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Najnovšie modely chladničiek sú v otázke spotreby neporovnateľne nízke v porovnaní s tými, ktoré ste kúpili pred dekádou. Ak sa však nazdávate, že všetko to končí kúpou a nič viac nemusíte riešiť, náklady za energiu vás môžu prekvapiť. Pokiaľ sa totiž o chladničku nestaráte a nezabezpečíte jej... Prečítať článok

Ako nastaviť optimálnu teplotu v chladničke Whirlpool, Samsung, Electrolux, Gorenje, Beko či LG

Ako nastaviť optimálnu teplotu v chladničke Whirlpool, Samsung, Electrolux, Gorenje, Beko či LG

Podozrivo vysoké účty za elektrinu, nie najchutnejšie jedlo, ktoré sa navyše pokazí už po 2 dňoch od nákupu. Aj za takýmito patáliami môže stáť jedna jediná drobnosť, nesprávna teplota v chladničke. Pozrite sa, ako ju nastaviť čo najlepšie, ako odstrániť problémy, ktoré stoja za jej... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu LG GBB530PZCFS

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Chladničky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Whirlpool ART 6611

Pridať komentár