Whirlpool ARC 2353 recenzia

Whirlpool ARC 2353 recenzia a skúsenosti

Kombinovaná chladnička Whirlpool ARC 2253  je vybavená štyrmi sklenenými poličkami, z toho tri výškovo nastaviteľné a zásuvkou na ovocie a zeleninu. Voľne stojaca...

od 218 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Za málo peňazí málo muziky, dalo by sa povedať pri pohľade na cenu najlacnejšej chladničky z nášho výberu. Nie každý si však potrpí na množstvo moderných funkcií a práve cena môže byť tým rozhodujúcim parametrom. Pozrime sa preto bližšie aj na vlastnosti tejto chladničky.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na chladničky a redakčný výber najlepšie chladničky

Rozmermi 143x55x58 cm aj objemom chladničky (171 l) a tiež mrazničky (41 l), ide o najmenší spotrebič v našom teste. Hoci je zaradený len do energetickej triedy A+, spotreba 212 kWh vzhľadom na nižšiu kapacitu nepatrí k tým najvyšším, skôr k priemeru.

Mraziacim výkonom 2,5 kg za 24 hodín a akumulačnou dobou 10 hodín Whirlpool ARC 2353 tiež neohúri. Nie sú to však parametre, ktoré by pre nenáročnú domácnosť mali zásadný význam. Malá 41-litrová mraznička vyšší výkon ani nepotrebuje a dlhšie výpadky elektriny už dnes tiež nie sú také časté, že by to mal byť vážny problém.

Usporiadanie

Vnútorný priestor chladničky je rozdelený pomocou štyroch sklenených poličiek a oddeleného boxu pre skladovanie ovocia a zeleniny. Na dvierkach nájdete ďalšie štyri poličky, z ktorých jedna poslúži aj pre skladovanie väčších fliaš. Mrazničku nájdete v hornej časti spotrebiča, je rozdelená na 2 časti, bez akýchkoľvek špeciálnych boxov.

Kapacita 41 l nie je veľká, na najnutnejšie veci však postačí.

Čo nás potešilo

Dvere premiestniteľné na ľavú stranu a automatické odmrazovanie chladiacej časti sú dnes štandardom, ktorý nechýba ani tejto lacnej chladničke. Inak tu veľa vymožeností nenájdete, ale v porovnaní s vašou starou chladničkou táto bude určite citeľne úspornejšia. Najväčším lákadlom je však skvelá cena, za ktorú si môžu novú chladničku dovoliť aj menej solventné domácnosti.

Čo nás naopak sklamalo

Továrenské spracovanie by mohlo byť lepšie, takisto použité materiály. Plastový box na zeleninu je dosť krehký, vyžaduje si opatrnejšiu manipuláciu. Podobne plastové poličky na dverách. Uvádzaná hlučnosť chladničky nevybočuje z priemeru, zapínanie a vypínanie však pôsobí dosť rušivo.

Hodnotenie

Hlučnosť: 3,5/5

Ovládanie: 4,5/5

Vnútorné usporiadanie: 4,0/5

Materiály a spracovanie: 3,0/5

Cena/výkon: 4,5/5

Celkové hodnotenie: 4,0/5

Priemerná používateľská spokojnosť: 4,5/5

Záver

Chladnička vhodná skôr pre menšiu domácnosť bez vysokých nárokov na moderné funkcie. Hanbu si neurobíte, tradičný biely dizajn nenaruší ani modernú kuchyňu. A to, na čo je chladnička určená, si plní spoľahlivo. Podobne ak hľadáte chladničku na chatu, kde proste spotrebič vyššej triedy nepotrebujete, Whirlpool ARC 2353 bude určite vhodným kandidátom.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Výber novej chladničky netreba brať na ľahkú váhu. Ide o spotrebič, ktorý využíva každý člen rodiny a to hneď niekoľkokrát denne. Nech si vyberiete akúkoľvek značku, vaša nová chladnička bude zaručene oveľa lepšia než starý desaťročný model, ktorý aktuálne vlastníte. Prečo by ste však... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Najnovšie modely chladničiek sú v otázke spotreby neporovnateľne nízke v porovnaní s tými, ktoré ste kúpili pred dekádou. Ak sa však nazdávate, že všetko to končí kúpou a nič viac nemusíte riešiť, náklady za energiu vás môžu prekvapiť. Pokiaľ sa totiž o chladničku nestaráte a nezabezpečíte jej... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Whirlpool ARC 2353

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Chladničky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

11/03/2019 10:26
Darina
Hodnotenie

Na chalupe je vhodná len na ozdobu. Keď je chalupa nie vykurovaná (len temperovaná) za 5 dní sú potraviny komplet rozmrazené. Smola pre zákazníka, že si neprečíta návod. Funguje iba od 16 stupňov. AK miôže niekto poradiť ako ju používať , budem vďačná.

thumb_up

Lacná

thumb_down

Funkčná iba od teploty miestnosti 16 stupňov

Pridať komentár