Indesit BIAAA 13P recenzia

Indesit BIAAA 13P recenzia a skúsenosti

Moderná kombinovaná chladnička INDESIT je v klasickom bielom prevedení. Spadá do energetickej triedy A++. Ďalšou jej skvelou vlastnosťou je nízka hlučnosť, takže vás nebudú...

od 259 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Voľne stojaca kombinovaná chladnička s mrazničkou Indesit BIAAA 13 P nás zaujala zaujímavou cenou v pomere k veľkosti. Pozrime sa teda, čo za túto cenu dostanete.

Rozmermi 187x60x65,5 cm a hmotnoťou 74 kg je chladnička takmer totožná s ďalšími dvoma, ktoré máme v teste (Gorenje RK 61920X a Bosch KGE36DL40). Podobne objemom chladničky 213 l a mrazničky 90 l. Líši sa bielou farbou, čo je pre niekoho výhoda, iný sa radšej poobzerá a možno ešte nájde v predaji aj striebornú variantu.

Energetická trieda A++ a ročná spotreba 224 kWh patria k dnešnému štandardu.

favorite Pridali sme nové recenzie na chladničky a redakčný výber najlepšie chladničky

Nižšiu cenu tohto spotrebiča pochopíme, keď sa pozrieme na výkon mrazničky. Kým akumulačná doba 19 hodín je síce kratšia ako u spomínaných konkurentov, ale stále postačujúca, z mraziaceho výkonu 2 kg za 24 hodín sme už takí nadšení neboli. Je to najslabší výsledok z testovaných produktov a očakávali by sme ho skôr pri tých s menšou kapacitou.

Čo sa týka hlučnosti, platí to, čo pri väčšine dnešných chladničiek. Chod je vcelku tichý, s vyššou hladinou hluku rátajte na začiatku po spustení, potom vás už len sporadicky vyrušia nejaké pazvuky.

Usporiadanie

Vnútorný priestor chladničky disponuje štyrmi poličkami, dole pod nimi sa nachádzajú dve zásuvkys polovičnou šírkou na zeleninu a ovocie. Poličky sú sklenené, s bielou plastovou lištou. Tri sú výškovo nastaviteľné. Na dverách nájdete ďalšie štyri priehradky.

Mraznička má dvezásuvky a hornú priehradku s výklopnými dvierkami. Nájdete v nej aj dva zásobníky na ľad. Na dvierka si dajte pozor, aby ste ich nenechali otvorené, mohli by sa vám pri zatváraní mrazničky polámať.

Ovládanie je mechanické, umiestnené v hornej časti chladničky.

Čo nás potešilo

Chladnička je vybavená antibakteriálnou ochranou vnútorného priestoru, ktorá minimalizuje výskyt nežiaducich plesní a baktérií.

Predajcovia uvádzajú nízku mieru reklamácií, takisto zo strany užívateľov sme sa nestretli so sťažnosťami na poruchy tohto výrobku, ktorý je vo všeobecnosti považovaný za veľmi spoľahlivý.

Čo nás naopak sklamalo

Továrenské spracovanie má podobne ako pri iných chladničkách z nižších cenových kategóriíurčité nedostatky. Tie síce nemajú bezprostredný vplyv na bežnú použiteľnosť spotrebiča, ale skúste preložiť dvere na ľavú stranu. Vtedy pochopíte suseda, ktorý radšej dal za podobne veľkú chladničku o stovku viac. Nie že by sa nedalo, ale ak nie ste domáci kutil, radšej sa do toho nepúšťajte.

Rýchle chladenie, rýchle mrazenie alebo ochranu pred námrazou nečakajte, to však v tejto cenovej kategórii ani nie je bežné.

A pár drobností – už sme si zvykli, že súčasťou chladničky je držiak na vajíčka. Tu ho však budete hľadať márne, musíte si ho dokúpiť alebo odložiť zo starej chladničky. Ak by ste očakávali moderné LED osvetlenie, takisto márne, chladnička svieti klasickou žiarovkou.

Hodnotenie

Hlučnosť:                                                              4,0/5

Ovládanie:                                                           4,0/5

Vnútorné usporiadanie:                                 4,0/5

Materiály a spracovanie:                                3,5/5

Cena/výkon:                                                       4,5/5

Celkové hodnotenie:                                      4,0/5

Priemerná používateľská spokojnosť:      4,5/5

Záver

Ak nepatríte k zákazníkom, ktorí si radi priplatia za nadštandard, Indesit BIAAA 13 P môže byť pre Vás tou pravou voľbou. Objemná chladnička s mrazničkou za rozumnú cenu síce ničím neohromí, ale ani nesklame. Svoje miesto na trhu určite má.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Výber novej chladničky netreba brať na ľahkú váhu. Ide o spotrebič, ktorý využíva každý člen rodiny a to hneď niekoľkokrát denne. Nech si vyberiete akúkoľvek značku, vaša nová chladnička bude zaručene oveľa lepšia než starý desaťročný model, ktorý aktuálne vlastníte. Prečo by ste však... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Najnovšie modely chladničiek sú v otázke spotreby neporovnateľne nízke v porovnaní s tými, ktoré ste kúpili pred dekádou. Ak sa však nazdávate, že všetko to končí kúpou a nič viac nemusíte riešiť, náklady za energiu vás môžu prekvapiť. Pokiaľ sa totiž o chladničku nestaráte a nezabezpečíte jej... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Indesit BIAAA 13P

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Chladničky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Whirlpool ARC 2353

Pridať komentár