Gorenje RK61920X recenzia

Gorenje RK61920X recenzia a skúsenosti

Prírodná mikroklíma vo vnútri chladničky Technológia IonAir zabezpečuje prírodné prostredie tým, že neustále dodáva záporne nabité ióny do priestoru chladničky. Záporne...

od 327 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku
4,5/5 Hlučnosť
90%
4,5/5 Ovládanie
90%
4,5/5 Vnútorné usporiadanie
90%
4,5/5 Materiály a spracovanie
90%
5,0/5 Cena/výkon
100%
4,5/5 Celkové hodnotenie
90%
4,5/5 Priemerná používateľská spokojnosť
90%

Kombinovaná chladnička s mrazničkou s typickým nerezovým dizajnom, to je Gorenje RK 61920X. Značka Gorenje má u nás dobré renomé, poďme sa však pozrieť, či zaslúžene, alebo je to len exkluzívnym imidžom. Recenzovaný model patrí veľkosťou aj cenou k priemeru hodnotenej vzorky chladničiek. Aké sú jeho parametre?

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na chladničky a redakčný výber najlepšie chladničky

Rozmery185x60x64 cm, čistý objem chladničky 229 l a mrazničky 95 l znamenajú, že výrobca cieli na bežnú domácnosť.

Mraziaci výkon 4,5 kg/24 hodín neohúri, pri nadpriemernej kapacite mrazničky by mohol byť vyšší. Na druhej strane akumulačná doba 30 hodín patrí k najlepším výsledkom v našom teste. V sobotu ráno odcestujete z domu a keď sa v nedeľu vrátite a nájdete vypadnutý istič, nič sa nedeje, žiadne vyhadzovanie pokazených potravín vás nečaká.

Chladnička sa spotrebou 232 kWh za rok zaraďuje do úspornej energetickej triedy A++. Kombinácia nízkej kúpnej ceny a lacnej prevádzky – čo viac si môže dobrý hospodár želať?

Hlučnosť zariadenia je 40dB, čo je na úrovni priemeru dnešných chladničiek. Niektoré chladničky napriek tomu rušia napríklad častým spínaním kompresora. Toto však nie je prípad Gorenje.

Usporiadanie

Vnútro chladničky je rozčlenené štyrmi sklenenými policami s ochranným okrajom. Dve vrchné si môžete preložiť do inej pozície a upraviť si tak priestor podľa svojich potrieb. Pod nimi nájdete CrispZone, veľký box na ovocie a zeleninu s reguláciou vlhkosti. Na dverách nájdete 3 priehradky, spodná väčšia je fixná, dve menšie si môžete jednoduchým vysunutím a zasunutím premiestniť do inej polohy.

Priestranná mraznička je vybavená troma zásuvkami z priehľadného plastu. Jedna z nich je XXL Space Box, extra veľká zásuvka, v ktorej uskladníte aj tie najväčšie kusy potravín. Technológia FrostLess sa stará o to, aby ste v mrazničke mali až o 50% menej ľadu.

Osvetlenie zabezpečuje LED svietidlo na strope chladničky.

Dvere nájdete ako obvykle vpravo, zameniteľnosť otvárania je však už dnes štandardom.

Čo nás potešilo

Príjemný dizajn s nerezovými dverami a bokmi farby šedej metalízy, dobre riešené variabilné usporiadanie, kvalitné spracovanie. Veľká mraznička, tichý chod bez rušivých zvukov, nízka spotreba. V tejto cenovej kategórii proste chladnička ako má byť. Výhodou je aj možnosť inštalácie spotrebiča do 60-centimetrového priestoru v kuchynskej linke alebo vedľa iných spotrebičov bez obmedzenia otvárania dverí. Vďaka funkcii Slot-In sa dvere chladničky otvoria až do 90°, police alebo zásuvky vyberiete bez problémov.

Čo nás naopak sklamalo

Ak ste zvyknutí dvere chladničky len pribuchnúť, pozor. Občas sa stane, že sa dvere nedovrú, resp. pri silnejšom zabuchnutí otvoria. Treba si na to dať pozor, keďže chladnička nemá signalizáciu. Na fotografiách od výrobcu môžete vidieť aj rošt na fľaše, radšej vás vopred upozorníme, aby ste ho v základnej výbave nahľadali. Ak ho chcete, musíte si ho dokúpiť.

Hodnotenie

Hlučnosť:                                                              4,5/5

Ovládanie:                                                           4,5/5

Vnútorné usporiadanie:                                 4,5/5

Materiály a spracovanie:                                4,5/5

Cena/výkon:                                                       5,0/5

Celkové hodnotenie:                                      4,5/5

Priemerná používateľská spokojnosť:      4,5/5

Záver

Ak hľadáte ideálnu chladničku do rodiny s čo najlepším pomerom cena / výkon a nepotrpíte si na bielu farbu, pri chladničke Gorenje RK 61920X nemáte čo váhať. Najmodernejšie vychytávky síce nehľadajte, aj s plastovými zásuvkami v mrazničke sa musíte zmieriť, ale za tú cenu... no neber to!

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Výber novej chladničky netreba brať na ľahkú váhu. Ide o spotrebič, ktorý využíva každý člen rodiny a to hneď niekoľkokrát denne. Nech si vyberiete akúkoľvek značku, vaša nová chladnička bude zaručene oveľa lepšia než starý desaťročný model, ktorý aktuálne vlastníte. Prečo by ste však... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Najnovšie modely chladničiek sú v otázke spotreby neporovnateľne nízke v porovnaní s tými, ktoré ste kúpili pred dekádou. Ak sa však nazdávate, že všetko to končí kúpou a nič viac nemusíte riešiť, náklady za energiu vás môžu prekvapiť. Pokiaľ sa totiž o chladničku nestaráte a nezabezpečíte jej... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Gorenje RK61920X

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Chladničky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

31/01/2018 13:47
Monika
Hodnotenie

S chladničkou Gorenje som veľmi spokojná. Už ju mám polroka a doposiaľ som nemala žiadne problémy.

thumb_up

kombinácia: mraznička+chladnička
dostatočný počet poličiek
veľkosť
cena

Pridať komentár