Bosch KGE36DL40 recenzia

Bosch KGE36DL40 recenzia a skúsenosti

Obsah recenzie:

Kombinovaná chladnička Bosch KGE36DL40 v úspornej energetickej triede A+++ o výške 186cm. Technológia LowFrost spomalí tvorbu námrazy a ušetrí vám nielen energiu, ale aj čas...

od 499 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku
4,5/5 Hlučnosť
90%
4,5/5 Ovládanie
90%
4,0/5 Vnútorné usporiadanie
80%
5,0/5 Materiály a spracovanie
100%
4,0/5 Cena/výkon
80%
4,5/5 Celkové hodnotenie
90%
4,5/5 Priemerná používateľská spokojnosť
90%

Nie u každého je hlavným kritériom pri nákupe cena, niekto viac hľadí na parametre a kvalitu. Preto sme do nášho testu zaradili aj chladničku Bosch KGE36DL40. Z recenzovaných chladničiek je najdrahšia, ale parametre naznačujú, že by mala byť aj najlepšia. Poďme sa teda na ňu pozrieť.

favorite Pridali sme nové recenzie na chladničky a redakčný výber najlepšie chladničky

Rozmermi 186x60x65 cm je takmer totožná s chladničkou Gorenje RK 61920X, podoba je aj v nerezovom dizajne. Keď sa však pozrieme na čistý objem chladničky 215 l a mrazničky 89 l, Bosch mierne zaostáva. Tým sa to však končí, v ostatných parametroch má totiž Bosch navrch. Bodaj by nie, za tú cenu! :-)

Takže mraziaci výkon: neuveriteľných 14 kg/24 hodín. Akumulačná doba: skvelých 35 hodín. Spotreba: fantastických 149 kWh za rok, najvyššia energetická trieda A+++!Začína to dobre, nájdeme na tejto chladničke nejakú chybu? Hlučnosť: 38 dB, takisto najnižšie číslo v teste. Porovnávaním parametrov teda škoda strácať čas, jedine že sa v nich chcete vyžívať.

Usporiadanie

Vnútorný priestor chladničky je rozdelený troma policami z bezpečnostného skla, ktoré dopĺňa samostatný držiak na fľaše. Pod poličkami nájdete priestranný CrisperBox s reguláciou vlhkosti na uskladnenie ovociaa zeleniny, a o čosi menší ChillerBoxs nižšou teplotou, určený na skladovanie čerstvého mäsa a rýb, ktoré vám v tejto chladničke vydržia až 2-krát dlhšie.

Na dverách sú tri priehradky, hore dve menšie, dole jedna rozmernejšia.

Funkcia dynamického chladenia vďaka vnútornému ventilátoru zabezpečuje rovnomernú distribúciu studeného vzduchu. Zároveň sa vám funkcia superchladenia postará o rýchle vychladenie nového nákupu, s automatickou deaktiváciou po dosiahnutí cieľovej teploty.

LED svietidlo vám dostatočne osvetlí celý vnútorný priestor chladničky.

Mraziaca časť pozostáva z troch priehľadných mraziacich boxov z bezpečnostného skla, s odnímateľnými medzidnami (VarioZone). Jeden z nich, BigBox, ako už názov naznačuje, slúži na uskladnenie objemnejších kusov. Mraznička je vybavená systémom LowFrost na ochranu pred nežiadúcou námrazou a funkciou supermrazenia, ktorú oceníte najmä pri vložení väčšieho objemu potravín, ktorý potrebujete čo najskôr zmraziť.

 

Plusy a mínusy

thumb_up

Premyslený dizajn so zapustenýmimadlami dverí. Nerezový InoxLookpovrch má úpravu AntiFingerPrint proti odtlačkom prstov, stačí utrieť suchou handričkou. Vnútro chladničky dekorované prvkami kovovej farbytakisto pôsobí veľmi elegantne. Ak potrebujete dvierka prehodiť na druhú stranu, zvládnete to za polhodinku, nepotrebujete si na to vyčleniť pol dňa ako pri niektorých konkurenčných produktoch. Teplotu si môžete nastaviť po stupňoch zvlášť pre chladničku a mrazničku a skontrolovať na displeji umiestnenom na ráme chladničky. Na prípadný problém vás upozorní akustický aj optický varovný signál. Keď odchádzate z domu na dlhšiu dobu, môžete chladničku prepnúť do prázdninového režimu.

thumb_down

Hoci je chod chladničky vo všeobecnosti veľmi tichý, až nepočuteľný, spustenie kompresora je sprevádzané pre niekoho nepríjemným cvaknutím, čo môže prekážať najmä v menšom byte. Dojem z perfektného dizajnu trochu kazí slabšia variabilita chladiacej časti. Uvítali by sme aj antibakteriálnu úpravu tesnení, hoci sa o vyššiu trvanlivosť potravín stará dobre riešená vnútorná klíma.

Precízne spracovaná a nadštandardne vybavená chladnička pre náročných zákazníkov. Ideálna do 4-člennej domácnosti. Ak hľadíte viac na kvalitu ako na cenu, je Bosch KGE36DL40 určite vhodným kandidátom do vašej kuchyne.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Výber novej chladničky netreba brať na ľahkú váhu. Ide o spotrebič, ktorý využíva každý člen rodiny a to hneď niekoľkokrát denne. Nech si vyberiete akúkoľvek značku, vaša nová chladnička bude zaručene oveľa lepšia než starý desaťročný model, ktorý aktuálne vlastníte. Prečo by ste však... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Najnovšie modely chladničiek sú v otázke spotreby neporovnateľne nízke v porovnaní s tými, ktoré ste kúpili pred dekádou. Ak sa však nazdávate, že všetko to končí kúpou a nič viac nemusíte riešiť, náklady za energiu vás môžu prekvapiť. Pokiaľ sa totiž o chladničku nestaráte a nezabezpečíte jej... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Bosch KGE36DL40

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Chladničky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Whirlpool ARC 2353

Pridať komentár