Dyson V15 Detect Absolute tyčový vysávač – recenzia, skúsenosti

Tri režimy vysávania
Dobrá výdrž akumulátora
Prehľadný displej
Jednoduchá manipulácia
Nenáročná údržba
Bohaté príslušenstvo

Hodnotenie:
(72.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Tyčový vysávač Dyson V15 Detect Absolute s výkonom 240 W ponúka tri stupne vysávania. Maximálny výkon sa hodí aj na koberce a vďaka zabudovanému laseru je vidno každú smietku. Kvalitný HEPA filter zachytáva všetky drobné čiastočky a vysávač sa hodí alergikom. Oceňujeme dobrú výdrž batérie, na jedno nabitie je možné vysávať až hodinu. Následné nabíjanie trvá 4,5 hodiny. Prístroj váži 3 kilogramy, čo nie je veľa a ľahko sa s ním manipuluje. O pohodlnú prevádzku sa stará tiež prehľadný displej. V balení je všetko potrebné príslušenstvo. Poteší tichý chod, zamrzí vysoká obstarávacia cena.

Parametre: typ vysávača: tyčový; príkon: 240 W; regulácia sania: áno; filter: HEPA; objem nádoby na prach: 0,77 l; vysávanie: suché; prevedenie: bezvreckové; napájanie: akumulátor; typ batérie: Li-Ion; doba prevádzky: 60 minút; doba nabíjania: 4,5 hodiny; vhodné pre alergikov: áno; antibakteriálne: áno; výbava: štrbinová hubica, hubica na tvrdé podlahy, 2v1, prachová kefa; hmotnosť: 3 kg

Vysávač Dyson V15 Detect Absolute si poradí s rôznymi povrchmi, hodí sa na koberce, podlahy a dokonca na matrace. Zabudovaný laser dokáže vysávaný priestor pekne osvetliť a vďaka tomu viete zachytiť aj tie najmenšie čiastočky. Prístroj je inteligentný a rozpozná vysávaný povrch, na základe toho upravuje sací výkon. Nerobia mu problém ani vlasy alebo zvieracie chlpy. Výkon motora a výdrž akumulátora sa dajú regulovať v troch stupňoch. Mínusom je vyššia obstarávacia cena.

Tri režimy vysávania

Príkon vysávača 240 W nie je najvyšší, no napriek tomu je vysávanie pohodlné. K dispozícii sú tri režimy – Eco režim, ktorý šetrí batériu, Boost pre maximálny výkon a Auto režim, ktorý je kompromisom medzi výkonom a výdržou batérie. Oceňujeme Piezo senzor, ktorý kontroluje množstvo prachových častíc, na základe ktorých sa upravuje sací výkon. Vysávač má nádobu na prach s objemom 0,77 litra. Odporúčame ju po každom alebo po každom druhom použití vyčistiť.

Dyson V15 Detect Absolute recenzia

Praktický displej

Oceňujeme praktický displej, na ktorom sme mohli sledovať čas upratovania, sací režim, stav nabitia batérie aj informácie o nutnosti údržby. Nechýba prehľad toho, čo sme počas upratovania povysávali. Údržba nie je náročná, po použití stačí valček Fluffy a filter umyť vodou. Nadstavce a zbernú nádobu stačí utrieť od prachu handričkou, pokiaľ nie sú veľmi znečistené. Veľké plus dávame za to, že v rámci príslušenstva sme našli v balení všetko potrebné. Hubica High Torque má polykarbonátový hrebeň a skvele zamedzuje namotávaniu vlasov či chlpov na kefu. Vďaka tomu sa tento prístroj hodí aj na vysávanie zvieracích chlpov. Ak máte domácich miláčikov, oceníte to.

Vhodný pre alergikov

Vďaka dobrému spracovaniu nedochádza počas vysávania k upchatiu a ani k následnému zníženiu sacieho výkonu. Filtračný systém Dyson dokáže zachytiť až 99,99 percenta častíc od veľkosti 0,3 mikrónu. Vysávač sa preto hodí alergikom. Navyše je anitbakteriálny. V balení nechýba ani podlahová hubica Laser Slim Fluffy. Je dostatočne široká, no zároveň má nízky profil, vďaka čomu sme sa s ňou dostali aj na ťažšie dostupné miesta. Laser pekne osvetlí miesta, ktoré vysávate, zachytíte tak všetky omrvinky či jemný prach. Prístroj zvláda vysávanie kobercov, matracov aj hladkých podláh. Pri kobercoch si treba dávať troška pozor, na maximálnom výkone ich vysávač totižto dvíha z podlahy.

Dobrá výdrž batérie

Vyzdvihujeme technológiu Dyson DLS, ktorá vie rozpoznať druh podlahy a na základe toho upraviť sací výkon. Motor dosahuje 125-tisíc otáčok za minútu, vysávanie je tak rýchle a pohodlné. Oceňujeme tichý chod a dostatočnú kapacitu akumulátora. Na jedno nabitie je možné vysávať až 60 minút. Výkon je stabilný počas celej doby vysávania. Ak máte väčšiu domácnosť a potrebujete vysávať dlhšie, možnosťou je dokúpiť si ďalší akumulátor a striedať ich. Nabíjanie trvá 4,5 hodiny. K mínusom radíme vyššiu obstarávaciu cenu. Lacnejší je napríklad ETA Supersonic 1231 90000, avšak tento ponúka len 40 minút prevádzky na jedno nabitie.

Skúsenosti a recenzie

Spotrebitelia ocenili kvalitu spracovania, no zamrzela ich vyššia cena. Na druhej strane vyzdvihli, že za tie peniaze dostali produkt s kompletným príslušenstvom. Ocenili vysoký výkon, pri vysávaní dokonca dvíha koberce. Plusom je dobré manévrovanie, tichý chodmožnosť vypnúť laser, rýchlosť vysávania či bezkáblové prevedenie. Niektorým prekážala menšia nádržka a následne jej horšie čistenie. Používatelia by ocenili samostatne stojaci stojan, ten nie je v rámci balenia, ale dá sa dokúpiť. Vďaka laserovému podsvieteniu je vidieť každú omrvinku. Displej považujú za prehľadný. Niekomu sa zdal vysávač ľahký, inému zas ťažký. Mínusom je, že tlačidlo ovládania nie je možné zafixovať a je nutné ho stále pridržiavať. Vysávač sa osvedčil aj pri upratovaní zvieracích chlpov. Celkové hodnotenia sú kladné.

Recenzie a skúsenosti s tyčovým vysávačom Dyson V15 Detect Absolute
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s tyčovým vysávačom Dyson V15 Detect Absolute
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s tyčovým vysávačom Dyson V15 Detect Absolute
Zdroj: Alza.sk

Pozitíva

Tri režimy vysávania
Dobrá výdrž akumulátora
Prehľadný displej
Jednoduchá manipulácia
Nenáročná údržba
Bohaté príslušenstvo

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 09.02.2023
Najlepšie vysávače 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie vysávače 2024 – recenzie, test, porovnanie

Vysávač je spotrebič, o ktorom veľmi nepremýšlame. Pre väčšinu z nás je symbolom povinného upratovania, ktorému by sme sa najradšej vyhli. Kvalitný model nám však môže prácu do veľkej miery uľahčiť. Preto sme zozbierali rôzne testy, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite... Prečítať článok

Ako vyčistiť filter a hadicu od vysávača? Údržba vysávača vplýva na jeho životnosť

Ako vyčistiť filter a hadicu od vysávača? Údržba vysávača vplýva na jeho životnosť

Vysávač je skvelý pomocník, ktorý uľahčí upratovanie vašej domácnosti. Hoci jeho údržba nie je náročná, zaslúži si vašu pozornosť a starostlivosť tak, ako aj každý iný elektrospotrebič. Ak sa oň pravidelne a adekvátne staráte, predĺžite tým jeho životnosť, ušetríte na energiách a najmä... Prečítať článok


Pridať komentár