Tesla RoboStar T60 robotický vysávač – recenzia, skúsenosti

Dobrý pomer ceny a funkcií
Vysáva aj vytiera podlahy
Poradí si so zvieracími chlpmi
Jednoduchá dotyková obsluha
Nenáročná údržba po použití
Automatické dobíjanie

Hodnotenie:
(79.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Robotický vysávač Tesla RoboStar T60 zaujme dobrým pomerom ceny a funkcií. Dokáže vysávať a vytierať podlahy, preto v prípade malého znečistenia nahradí mop. Veľmi dobre si poradí so zvieracími chlpmi. Oceňujeme jednoduchú dotykovú obsluhu i nenáročnú údržbu po použití. Veľkou výhodou je automatické dobíjanie. Prístroj sa po dokončení práce sám vráti do dobíjacej stanice a začne sa nabíjať. Do stanice príde aj vtedy, keď mu počas upratovania dochádza energia. Následne pokračuje v práci tam, kde skončil. Výkon 22 W je postačujúci na tvrdé podlahy či koberce s nízkym vlasom. S vysokým vlasom si však neporadí, preto sa na husté koberce nehodí. K jeho mínusom patrí fakt, že občas blúdi po priestore a vracia sa na rovnaké miesta. Poteší tichý chodminimalistický dizajn a jednoduché ovládanie.

Parametre: typ vysávača: robotický; výkon: 22 W; hlučnosť: 55 dB; filter: HEPA; diaľkové ovládanie: áno; objem zásobníka na prach: 0,45 l; objem zásobníka na vodu: 0,3 l; napájanie: akumulátor; typ akumulátora: Li-Ion; kapacita akumulátora: 2 600 mAh; doba používania: 110 minút; automatické dobíjanie: áno; funkcia: 2 v 1 (mopovanie a vysávanie); virtuálna zábrana: áno; rozoznanie prekážok: áno; časovač: áno; výška robota: 7,8 cm; priemer vysávača: 30,5 cm; hmotnosť: 2,6 kg

Tesla RoboStar T60 disponuje výkonom 22 W, čo nie je najviac, ale tvrdé podlahy a koberce s nízkym vlasom vysaje dobre. Výhodou je možnosť používať ho aj ako mop. Robot sa po dokončení práce sám nabije, pričom dĺžka výdrže na jedno nabitie je 110 minút. To postačuje na povysávanie celého bytu, prípadne menšieho domu. Mínusom je fakt, že prístroj občas blúdi po priestore, na druhej strane poteší jednoduchá dotyková obsluha a nenáročná údržba po použití.

Pre každodenné upratovanie

Robotický vysávač sa hodí na priebežné upratovanie, pretože si hravo poradí s bežnými nečistotami. Pri väčšom znečistení však bude nutné siahnuť po klasickom vysávači. Robot má výkon 22 W a v prevádzke dokáže byť 110 minút na jedno nabitie. Kapacita akumulátora je 2 600 mAh a výhodou je automatické dobíjanie. V priestore sa orientuje pomerne dobre vďaka množstvu senzorov. Tie zabránia jeho pádu alebo zamotaniu sa do káblov. Všimli sme si, že zvláda aj nízke prechodové lišty medzi jednotlivými miestnosťami.

Tesla RoboStar T60 recenzia

Vysávanie aj mopovanie

Robot vysáva i mopuje. O zber nečistôt sa starajú dve postranné kefy a jedna stredová kefa. Vytieranie podláh zas zabezpečuje utierka z mikrovlákna. V prípade, že chcete vysávať koberce, je vhodné stlačiť tlačidlo MAX, vtedy vysávač zvýši svoj sací výkon. Nečistoty sa zbierajú do zásobníka s kapacitou 450 ml. Po každom použití odporúčame tento zásobník vyčistiť. Zásobník pre funkciu mopovania má objem 300 ml. Prevádzka je bezvrecková a o filtráciu sa stará trojnásobný systém vrátane HEPA filtra.

Minimalistický dizajn

Potešil nás minimalistický dizajn, ktorý pôsobí elegantne. Plusom je časovač, ktorý umožňuje spustiť upratovanie aj vtedy, keď sme práve neboli doma. Po skončení práce sa robot automaticky vráti do nabíjacej základne a začne sa nabíjať. Čo sa týka vytierania podláh, to je obstojné, no nenahradí ručné mopovanie. Nie je také dôkladné. Robot dokáže odstrániť prach a menšie nečistoty. Stará sa o to utierka z mikrovlákna. Inteligentná pamäť pomáha prístroju upratovať efektívne. Napriek tomu sa stáva, že sa viackrát vracia na to isté miesto.

Jednoduché ovládanie aj údržba

Vďaka trojnásobnej filtrácii sa tento vysávač hodí do domácnosti, v ktorej sú alergici. HEPA filter zachytí až 99,95 percenta častíc s priemerom 0,3 mikrónov. Bezvrecková prevádzka je navyše ekonomická a ekologická. Zásobník s objemom 450 ml stačí po upratovaní vysypať, prípadne opláchnuť vodou a nechať ho vyschnúť a až potom vrátiť späť na miesto. Pri upratovaní je k dispozícii automatický, kruhový alebo naplánovaný režim. Vedeli sme si tak zvoliť podľa aktuálnej situácie. Robot si dobre poradil so zvieracími chlpmi. Ovládanie je jednoduché dotykové a dopĺňa ho diaľkové ovládanie. S nízkymi kobercami si poradí, na koberce s vysokým vlasom ho však neodporúčame. Výhodu je dobrý pomer ceny a funkcií.

Tesla RoboStar T60 robotický vysávač

Skúsenosti a recenzie

Robotický vysávač sa teší obľube pre veľmi dobre nastavenú cenu. Používatelia ocenili krásny dizajntichú prevádzku, bezproblémový chod či fakt, že si poradí s podlahou i kobercami. Okrem vysávania zvláda umývanie podobne ako mop. Ako uviedli spotrebitelia, robot sa vždy vráti na miesto nabíjania a to aj v prípade, ak sa nachádza niekde ďalej. Vysávač zvláda upratať väčší priestor, napr. rodinný dom. Orientácia v priestore je dobrá a vysávač pracuje, aj keď nie je majiteľ doma. Niektorým sa zdalo vysávanie nesystémové a chaotické. Za plusy považujú to, že keď nabehne na koberce, automaticky zvýši sací výkon. Manipulácia s ním je naozaj jednoduchá. Poradí si s prachom, ale aj so psími chlpmi. V prípade, že sa nevysáva pravidelne a v domácnosti je veľa chlpov, chlpy občas neprejdú do zásobníka. Väčšina používateľov bola s vysávačom spokojná.

Recenzie a skúsenosti s robotickým vysávačom Tesla RoboStar T60
Zdroj: Heureka.sk

Pozitíva

Dobrý pomer ceny a funkcií
Vysáva aj vytiera podlahy
Poradí si so zvieracími chlpmi
Jednoduchá dotyková obsluha
Nenáročná údržba po použití
Automatické dobíjanie

Negatíva

Občas sa vracia na rovnaké miesta
Nehodí sa na koberce s vysokým vlasom


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 11.02.2023
Najlepšie vysávače 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie vysávače 2024 – recenzie, test, porovnanie

Vysávač je spotrebič, o ktorom veľmi nepremýšlame. Pre väčšinu z nás je symbolom povinného upratovania, ktorému by sme sa najradšej vyhli. Kvalitný model nám však môže prácu do veľkej miery uľahčiť. Preto sme zozbierali rôzne testy, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite... Prečítať článok

Ako vyčistiť filter a hadicu od vysávača? Údržba vysávača vplýva na jeho životnosť

Ako vyčistiť filter a hadicu od vysávača? Údržba vysávača vplýva na jeho životnosť

Vysávač je skvelý pomocník, ktorý uľahčí upratovanie vašej domácnosti. Hoci jeho údržba nie je náročná, zaslúži si vašu pozornosť a starostlivosť tak, ako aj každý iný elektrospotrebič. Ak sa oň pravidelne a adekvátne staráte, predĺžite tým jeho životnosť, ušetríte na energiách a najmä... Prečítať článok


Pridať komentár