HP Pavilion Gaming TG01-0038NC stolný počítač – recenzia, skúsenosti

6-jadrový procesor
Vylepšené chladenie
Kvalitná grafika
Dizajn skrine

Hodnotenie:
(78.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Konštrukcia: desktop | Typ: herné | Procesor: AMD Ryzen 5 3600 | Maxfrekvencia procesora: 4,2 GHz | Operačná pamäť: 16 GB DDR4 | Pevný disk: 512 GB/SSD + 1 TB/HDD

Výkonný herný počítač od spoločnosti Hewlett-Packard je určený pre hráčov, ktorí majú na svoj počítač vyššie požiadavky. 6-jadrový procesor AMD Ryzen 5 patrí na trhu k tým lepším a v spojení s grafickou kartou GeForce GTX 1660 a operačnou pamäťou RAM 16 GB DDR4 sľubuje hráčovi, že problém s výkonom rozhodne nehrozí. Okrem toho počítač disponuje vylepšeným systémom vzduchového chladenia. Maximálna frekvencia procesora a všetkých jadier je 4,2 GHz.

Pre ukladanie vašich dát využíva herný počítač hard disk s kapacitou až 1 TB a okrem toho aj 512 GB SSD disk pre rýchlejšie spracúvanie a prenášanie dát. PC zostava HP Pavilion Gaming TG01-0038NC je takisto veľmi estetická, veža je vďaka prispôsobiteľným LED svetlám veľmi pútavá. Predinštalovaný je v počítači operačný systém Windows 10 Home Edition (64-bit). Počítač však nedisponuje optickou mechanikou.

Stolný počítač HP Pavilion Gaming TG01-0038NC si môžete pohodlne zakúpiť na ✅  webe Heureka.sk.

Maximálny výkon bez limitov

To, čo každého hráča počítačových hier zaujíma, je prioritne výkon. Výkon na to, aby dokázal rozbehnúť aj tie najnáročnejšie hry, ktoré trh ponúka. A veru, hardvérové nároky na počítačové hry neustále stúpajú. Herný počítač s poriadnym 6-jadrovým procesorom teda môže tento problém riešiť. HP Pavilion Gaming TG01-0038NC využíva procesor od spoločnosti AMD modelový rad Ryzen 5. Počítač pracuje pri maximálnej frekvencii procesora až 4,2 GHz. Procesor je v tomto prípade veľmi dobre vyladený a riešené je i efektívne vzduchové chladenie s prídavným ventilátorom. Hlučnosť nie je nijak výrazná.

HP Pavilion Gaming TG01-0038NC recenzia

Graficky nezaostáva

Okrem výkonu, samozrejme, zohráva dôležitú rolu i grafická karta. V prípade HP Pavilion Gaming TG01-0038NC ide o grafickú kartu GeForce GTX 1660, ktorá má takisto v rámci uznávaného Benchmarku veľmi dobré skóre. Prirodzene, zabúdať netreba ani na operačnú pamäť. Tá má 16 GB RAM DDR4. Niekomu by sa mohlo máliť, no pre väčšinu počítačových hier je tento parameter dostatočný. Počítač dokáže držať krok a zvláda pohodlne hry i náročný multitasking.

Úložisko dát

HP Pavilion Gaming TG01-0038NC má integrovaný pevný disk HDD s kapacitou 1 TB. Ak by sa vám to málilo, cez USB konektor môžete pripojiť externý hard disk navyše. Okrem toho však HP myslelo aj na rýchle prenosy dáta, a preto tvorí základ aj SDD disk s kapacitou až 512 GB. Práca s počítačom je veľmi rýchla a svižná. Výrobca predinštaloval Windows 10 Home Edition (64-bit). Do pamäte teda môžete ukladať stovky gigabajtov vašich obľúbených hier, aplikácií a programov.

Herný stolný počítač HP Pavilion Gaming TG01-0038NC

Pre bežných i náročnejších hráčov

Herný počítač HP Pavilion Gaming TG01-0038NC rozhodne patrí na trhu medzi to lepšie. Koniec koncov, počítač v cenovom pásme cez 900 eur by už mal ponúknuť to, čo vyžaduje viac i menej náročný hráč. Výkonom i dizajnom. Práve dizajn je možno niečo, čo niekoho osloví. Vďaka regulovateľným LED svetlám možno meniť LED podsvietenie skrine.

Okrem iného počítač disponuje viacerými USB portami (8), využiť môžete i Wi-Fi rozhranie, no takisto nechýba ani LAN- Ethernet vstup. VGA vstup chýba podobne ako CD mechanika, ktorá sa síce využíva čoraz menej, no na škodu by určite nebola. Pre vizuálne spojenie určite využijete HDMI vstup. Praktická je i čítačka pamäťových kariet, vstup na slúchadlá či reproduktory.

Záverečné hodnotenie

HP Pavilion Gaming TG01-0038NC je herným počítačom pre skutočných fanúšikov a milovníkov počítačovej zábavy. Vďaka vysokému výkonu procesora a jeho frekvencie šiestich jadier až 4,2 GHz, počítač nemá problém s optimálnym sa stabilným výkonom. Stolný počítač disponuje takisto kvalitnou grafickou kartou GeForce GTX 1660, ktorá má solídny výkon. RAM je 16 GB, čo je pre väčšinu aplikácií a hier dostatočne výkonný komponent. Súčasťou je operačný systém Windows 10 Home Edition (64-bit).

Stolný počítač HP Pavilion Gaming TG01-0038NC recenzia

Počítač využíva široké rozhranie za pomoci USB portov, čítačky SD kariet, ale aj bezdrôtového Wi-Fi pripojenia. Nechýba ani LAN vstup pre priame zapojenie do siete a pre vizuálne zapojenie je tu HDMI vstup. K počítaču je dodávaná i drôtová myš a klávesnica. Pre vysoký výkon je prispôsobené i chladenie a počas testovania sa počítač neprehrieva a nezvyšovala sa ani jeho hlučnosť. Poteší i dizajn veže s LED osvetlením, prekvapivo, absentuje jedine optická mechanika. Celý desktop má váhu okolo 5 kg. HP Pavilion Gaming TG01-0038NC pre skutočných hráčov určite nebude zlou voľbou. Súčasťou balenia je myš a klávesnica s USB pripojením značky HP.

Pozitíva

6-jadrový procesor
Vylepšené chladenie
Kvalitná grafika
Dizajn skrine

Negatíva

Absentuje CD mechanika


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 16.08.2020
Najlepšie stolné počítače 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie stolné počítače 2022 – recenzie, test, porovnanie

Že stolné počítače už šli do dôchodku? Kto je o tom presvedčený, bude možno prekvapený, no počítačové zostavy sú stále žiadaným tovarom. Práve v prípade firiem, pre ktoré je typická práca s počítačom, sú najviac využívané počítačové zostavy. Neexistuje najlepší počítač na svete, no stolné počítače stále sú a aj budú pre mnohých voľbou číslo jedna. Ako vybrať počítač do domácnosti? Ktoré... Prečítať článok


Pridať komentár