Auna MVD-470 autorádio – recenzia, skúsenosti

Bluetooth
Integrovaný mikrofón – možnosť hlasitého odposluchu
AUX vstup pre priame pripojenie handsfree
USB vstup a slot na micro SD kartu
Video vstupy a výstupy + možnosť prepojenia na externú kameru aj monitor
Možnosť prepojenia s DVD prehrávačom či hernou konzolou
Veľký displej
Možnosť prepojenia so zosilňovačom a subwooferom
Podsvietené tlačidlá s možnosťou zmeny farby a intenzity
Diaľkový ovládač

Hodnotenie:
(80.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Autorádio Auna MVD-470 nie je iba rádiom, ale multifunkčným zariadením, na ktorom si môžete prehrať video alebo zahrať videohru. Autorádio typu 2DIN disponuje USB a micro SD vstupom a taktiež možnosťou jeho bezdrôtového prepojenia cez Bluetooth. Ďalej na ňom nájdete výstupy na prepojenie s externým monitorom, kamerou, mikrofónom, DVD prehrávačom, hernou konzolou, zosilňovačom či subwooferom. Rádio Auna je vybavené veľkým 7" displejom, podsvietenými tlačidlami s možnosťou zmeny farby i nastavenia intenzity, anténnym konektorom, vstupom na adaptér pre ovládanie cez volant a FM tunerom.

Technické parametre: typ = 2DIN, tuner = FM, rozmery = cca 18 x 10 cm, hmotnosť = 844 g, uhlopriečka displeja = 7", CD/DVD mechanika = nie, Bluetooth = áno, vstupy/výstupy = USB, micro SD, 3,5 mm jack - AUX, audio a video cinch, anténny konektor, podpora formátov = MP3

V ✅  internetovom obchode electronic-star.sk získate autorádio Auna MVD-470 s dopravou zadarmo.

Naozaj multifunkčné autorádio

Autorádio Auna MVD-470 nás hneď na prvý pohľad zaujalo svojou multifunkčnosťou. Okrem základnej funkcie, teda prehrávania rádia či hudby z rôznych zariadení, k čomu sa dostaneme o chvíľku, si na ňom totiž môžete pozrieť film, zábery z externej kamery alebo zahrať videohru. Ale pekne poporiadku.

Auna MVD-470 recenzia

Začneme tak trochu od konca, teda funkciami, ktoré súvisia s prehrávaním obrazu. Autorádio Auna je vybavené 3,5 mm jackom a viacerými RCA audio cinch výstupmi, cez ktoré ho môžete pripojiť k prednej aj zadnej kamere, DVD prehrávaču, hernej konzole alebo externému monitoru. To znamená, že rádio v podstate zastáva úlohu auto prehrávača, cez ktorý môžete okrem iného zabaviť tých, ktorí sedia na zadných sedadlách.

Ako menší problém vnímame trochu menší displej. Presnejšie, 7 palcov nie je málo, na pozeranie filmu to však až tak úplne nestačí. Ako pomoc pri parkovaní či krátkom vzhliadnutí videa počas státia v zápche je to však OK.

Fajn, i keď iba analógový zvuk a postačujúca konektivita

Najprv vám prezradíme trochu menej pozitívny fakt, a to, že rádio Auna disponuje iba FM tunerom. To znamená, že nedokáže zachytiť digitálny signál, ktorý postupne nahrádza ten FM. Tento parameter sa však nedá ohodnotiť extrémne mínusovo, keďže väčšina rádií v tejto cenovej kategórii je na tom podobne.

Auna MVD-470 vstupy

Naopak, ako viac než postačujúcu hodnotíme konektivitu s externými zariadeniami na prehrávanie zvukových (ale aj video) súborov. Na rádiu Auna sa nachádza USB vstup, do ktorého môžete zapojiť USB kľúč či MP3 prehrávač. Bohužiaľ, konektivita s mobilnými telefónmi nie je zaručená. V preklade, nie je vylúčené, že s rádiom prepojíte aj váš mobil, musíte to však vyskúšať. Nepríjemným prekvapením je celkom slabá podpora rôznych formátov, presnejšie, Auna cez USB vstup podporuje iba MP3.

Okrem USB vstupu sa na tomto autorádiu nachádza aj slot na micro SD pamäťové karty a, čo je asi najdôležitejšie, aj Bluetooth, cez ktorý sa dá na rádio pripojiť tablet, notebook či mobilný telefón. Vďaka tomu máte naozaj široké možnosti jeho prepojenia s inými zariadeniami.

Kvalitný zvuk s možnosťou vyladenia

Kvalita zvuku je v poriadku. Navyše, ak by vám nevyhovovala, môžete ju doladiť a vyladiť podľa vašich predstáv. Autorádio Auna je totiž možné prepojiť s externými reproduktormi, zosilňovačom alebo subwooferom. Okrem toho disponuje ekvalizérom a funkciou vypnutia zvuku. Tá síce nesúvisí priamo s jeho kvalitou, oceníte ju však vtedy, keď na rádiu sledujete napr. GPS mapu, no potrebujete ticho.

Auna MVD-470 USB vstup

A, aby sme nezabudli. Súčasťou autorádia Auna je aj zabudovaný mikrofón, takže ho môžete využívať na takzvaný hlasitý odposluch pri telefonovaní. Ak by vám táto kvalita zvuku nevyhovovala, vždy máte i možnosť pripojenia externého mikrofónu.

Ovládanie? Môže byť  

Ovládanie autorádia Auna prebieha najmä prostredníctvom dotykového displeja, na ktorom nájdete celkom prehľadné OSD menu, no i prostredníctvom niekoľkých tlačidiel. Tie sú podsvietené LED RGB diódami s možnosťou zmeny farby aj intenzity osvetlenia. Pozitívom LED diód, okrem iného, je aj to, že „žerú“ veľmi málo elektrickej energie, ktorej nie je v aute na rozdávanie.

Auna MVD-470 podsvietenie

Milým detailom je prítomnosť diaľkového ovládača a vstupu na adaptér, cez ktorý môžete rádio Auna pripojiť na ovládanie na vašom volante. Samozrejme, iba vtedy, keď vaše vozidlo takouto možnosťou disponuje.

Oceňujeme možnosť manuálneho aj automatického vyhľadávania staníc, funkciu opakovania, priblíženia a zresetovania, zobrazenia aktuálneho času i dátumu a nastaviteľné pozadie na displeji.

Skúsenosti a recenzie

Podarilo sa nám nájsť iba zopár recenzí na autorádio Auna MVD-470. Recenzie sú pozitívno-negatívne. Spotrebitelia si pochvaľujú rýchle načítavanie, kvalitný zvuk a jeho odolnosť voči mínusovým teplotám, sťažujú sa však na slabé podsvietenie a takmer neviditeľné dotykové ovládanie.

Recenzie a skúsenosti a autorádiom Auna MVD-470

Pozitíva

Bluetooth
Integrovaný mikrofón – možnosť hlasitého odposluchu
AUX vstup pre priame pripojenie handsfree
USB vstup a slot na micro SD kartu
Video vstupy a výstupy + možnosť prepojenia na externú kameru aj monitor
Možnosť prepojenia s DVD prehrávačom či hernou konzolou
Veľký displej
Možnosť prepojenia so zosilňovačom a subwooferom
Podsvietené tlačidlá s možnosťou zmeny farby a intenzity
Diaľkový ovládač

Negatíva

Trochu vyššia cena
Horšia podpora rôznych formátov a kodekov
Bez DAB/DAB+ tunera


Autor recenzie: Viktória Hartmannová
Dátum publikovania: 08.12.2020
Najlepšie autorádiá 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie autorádiá 2024 – recenzie, test, porovnanie

Kúpiť auto bez autorádia v základnej výbave je dnes skôr výnimkou. Bohužiaľ, kvalita originálnych rádií nie je vždy to, čo od nich používateľ očakáva a nesmieme zabúdať ani na tých, ktorí vlastnia starší automobil bez rádia, alebo tých, ktorým bolo to staré odcudzené, alebo sa „rozbilo“. Nech už ste sa rozhodli pre kúpu nového autorádia z akéhokoľvek dôvodu, nasledujúci návod na... Prečítať článok


Pridať komentár