Gorenje W 6503/S recenzia

Gorenje W 6503/S  recenzia a skúsenosti

Spredu plnená práčka Gorenje W 6503/S  v prevedení SLIM má hĺbku iba 44 cm. Aj napriek jej malej hĺbke má kapacitu na 6 kg bielizne a je v energetickej triede A +++....

od 279 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Spredu plnená automatická práčka Gorenje W 6503/S patrí do kategórie slim práčok. Vďaka hĺbke len 44 cm sa zmestí aj do stiesnených priestorov. Ide o práčku s kapacitou 6 kg, ktorá ponúka až 23 programov. Daňou za vcelku prijateľnú cenu a rozmery sú ale horšie parametre maximálnych otáčok a hlučnosti pri praní.

favorite Pridali sme nové recenzie na práčky a redakčný výber najlepšie práčky

Slim model tam, kde sa iné nezmestia

Gorenje W 6503/S je, ako už naznačuje názov, slim práčka, čo znamená, že má minimálnu možnú hĺbku. Vďaka tomu sa dá umiestniť aj do menšej kúpeľne, čo je veľmi praktická vlastnosť. Čo je ale praktické už o niečo menej, sú niektoré parametre. Spotreba elektriny je síce na veľmi dobrej úrovni, problém ale nastáva s hlučnosťou prania, ktorá je veľmi vysoká.

To, že hlučnosť odstreďovania je len o málo vyššia ako v prípade prania, je určite skôr nevýhoda ako nevýhoda.  Znamená to, že maximálny počet otáčok je limitovaný, v tomto prípade len na hodnotu 1000 otáčok za minútu. Spotreba elektriny iba 0,55 kWh na bežný cyklus je síce fantastická, oprávnene ale vyvoláva otázniky ohľadom kvality odstredenia.

Až 23 programov, ale nielen to

Ponuka programov je však rozhodne veľmi bohatá a celkovo ich tu nájdete až 23. K tomu treba pripočítať inteligentné funkcie a ovládanie SensorIQ pre dokonalé vypratie akejkoľvek bielizne. Predĺženie životnosti výhrevného telesa vďaka DuraHeat určite poteší a pridá body v pomyselnom rebríčku praktickosti spotrebiča.

Vďaka technológii SensoCare je každý druh textílie praný špeciálne podľa charakteru tkaniva, programy Bavlna a Syntetika majú aj ďalšie funkcie navyše. Pre intenzívne pranie je určený program TimeCare, ktorý ponúka úsporu až 40% času. Práčka má aj režim EcoCare, ktorý síce trvá dlhšie, ale s efektívnejším využitím vody aj elektrickej energie.

Ako sa prejaví max. 1000 otáčok za minútu?

Výhodou práčky je, že ponúka aj váhovú automatiku, čiže podľa množstva bielizne si sama zvolí potrebné množstvo vody aj energie. A ako sa s ňou v praxi perie? Gorenje W 6503/S môže odrádzať nízkymi otáčkami odstreďovania, ale v praxi sa výkon ukazuje ako dostatočný. Vedeli by sme si síce predstaviť aj lepší výsledok, ale rozhodne to nie je žiadna katastrofa.

Slabšou stránkou práčky je nastavenie teplôt a skrátenia času pri viacerých programoch, kde to spotrebič skrátka neumožňuje. Problémom je aj viac vibrácií a už spomínaná vyššia hladina hluku. Nastavenie teploty na 60 stupňov je možné len u krátkych cyklov, nie pri dlhšom programe. Vzhľadom na cenu je nutné sa zmieriť aj s hlučnejším motorom a vypúšťacím čerpadlom.

Zhodnotenie

Plusy

+ naozaj dobrá cena vzhľadom na kapacitu a počet programov

+ veľmi úsporná prevádzka, o čom svedčí aj zaradenie do triedy A+++

+ jednoduché ovládanie a viacero inteligentných funkcií známych z vyšších tried

Čo nám vadí?

- maximálne otáčky sú len na úrovni 1000 otáčok za minútu

- vyššia hlučnosť pri praní ale aj odstreďovaní

- nemožnosť zmeny teploty alebo času pri viacerých programoch

Hlučnosť: 3/5

Spotreba energie: 5/5

Funkčnosť: 3/5

Obsluha: 4/5

Orientačná cena: 230 - 270 €

Záver

V prípade, že hľadáte lacný model slim práčky a nechcete na úvod obetovať viac ako 300 €, môžete Gorenje W 6503S pokojne zaradiť do svojho výberu. Pripravte sa ale na niekoľko obmedzení a nevýhod, ktoré sú daňou za to, že sa výrobca pokúsil nájsť kompromis medzi funkčnosťou, výbavou a cenovou dostupnosťou.

Práčka je hlučnejšia viac, ako by sa nám páčilo, treba sa zmieriť aj s nižšími maximálnymi otáčkami. Ak vám bude vadiť dlhý čas niektorých programov, bohužiaľ, v mnohých prípadoch sa to nedá manuálne skrátiť. Celková výbava a viacero inteligentných funkcií ale robia z tohto spotrebiča určite alternatívu, o ktorej má význam uvažovať.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Plánujete nákup novej práčky, ale nie ste si úplne istý, čo pri výbere zvážiť? Potom ste na správnej adrese. V článku sa dozviete, aké parametre sú pre výber práčky dôležité, ale i to, aké technológie dnešné práčky používajú či to, aká kapacita bubna práčky je ideálna. Obľúbené... Prečítať článok

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Určite aj vám už práčka zožrala aspoň jednu ponožku. Ponožky nosí väčšina z nás a preto je smutné, keď nám takto miznú. Prečo je to ale tak ? Existujú totiž dohody medzi výrobcami práčok a výrobcami ponožiek . Výrobcovia práčok inštalujú do svojich produktov zariadenia, ktoré si náhodne z... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Predstava, že by sme dnes mali ísť k rieke alebo potoku a ručne pláchať bielizeň vo vode, je absolútne nepredstaviteľná. Práve preto tu máme verných spoločníkov, akými sú práčky. Bez nich by sme sa síce zaobišli, no náš komfort by značne utrpel. O tom, aký má práčka pre domácnosť prínos,... Prečítať článok

Ako vybrať najlepší prášok na pranie pre deti a dospelých? Recenzie chvália Ariel a Persil

Ako vybrať najlepší prášok na pranie pre deti a dospelých? Recenzie chvália Ariel a Persil

Vybrať z dnešnej ponuky kvalitný prací prášok vôbec nemusí byť také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Už len formy pracích práškov človeka nútia premýšľať, ktorý variant je pre pranie najlepší. Klasický prací prášok, tekutý prací prostriedok alebo gélové kapsuly. Prací prášok je pre nás... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Gorenje W 6503/S

Recenzie

AEG ProSteam L7FBE48SC

AEG ProSteam L7FBE48SC

Spredu plnená, inteligentná a úsporná práčka AEG ProSteam L7FBE48SC sa vďaka svojmu elegantnému dizajnu stane ozdobou vašej kúpeľne. Výber zo... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Práčky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu LG F72J8HS2W

Pridať komentár