Samsung Galaxy Fit e SM-R375 fitness náramok – recenzia, skúsenosti

Vodotesnosť
Rýchle nabíjanie
Dobrá výdrž

Hodnotenie:
(77%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Fitness náramok Samsung Galaxy Fit e je ľahký a príjemný na nosenie, pritom zaznamená každý váš pohyb za akéhokoľvek počasia. Údaje o vašich športových aktivitách a štatistiky môžete sledovať v aplikácii na svojom telefóne. Náramok automaticky aj sleduje spánok. Pri menej častom používaní vydrží na 1 nabitie 13 dní, pri bežnom používaní je výdrž polovičná.

Samsung Galaxy Fit e je lacnejšia verzia fitness náramku Samsung Galaxy Fit (bez písmena „e“ v názve). Vzhľadom na nižšiu cenu je ochudobnená o niektoré funkcie, nemá farebný displej a má slabšiu batériu.

Fitness náramok Samsung Galaxy Fit e SM-R375 si môžete zakúpiť na ✅  webe Heureka.sk.

Remienok s nezvyčajným zapínaním

Ako prvý nás na tomto náramku upútal remienok, ktorý má neštandardné zapínanie. Jeho koniec musíte prevliecť cez dve medzery na zapínacej pracke, čo má výhodu v tom, že koniec remienka nevyčnieva von, ale smeruje dovnútra remienka. Zapínanie je pomerne komplikované a obťažujúce.

Samsung Galaxy Fit e recenzia

Náramok síce na prvý pohľad vyzerá, že je tvorený jedným celkom, remienok však môžete vymeniť za druhý. Samsung ponúka iba varianty s uvedeným druhom zapínania a farieb tiež nie je na výber mnoho, neostáva vám teda nič iné, iba sa v tomto spoľahnúť na remienky od alternatívnych výrobcov.

Displej tentoraz bez farieb

Samsung Galaxy Fit e je, na rozdiel od svojho väčšieho „brata“, vybavený monochromatickým (jednofarebným) OLED displejom s rozlíšením 64 × 128 bodov, čo je cca iba polovica oproti konkurenčným modelom s farebným displejom.

Musíte teda počítať s tým, že písmo i grafika nebudú príliš jemné. Viac nás sklamal slabý jas displeja a tým pádom jeho horšia čitateľnosť na slnku. Displej taktiež nie je vyrobený z príliš odolného materiálu a po niekoľkých dňoch používania sa nám poškriabal – s týmto náramkom teda manipulujte opatrne.

Displej pomerne zle reagoval na dotyk a pri ovládaní sme museli použiť väčšiu silu a dôraz ako pri iných modeloch.

Samsung Galaxy Fit e je k dispozícii v 3 farbách

Pri športovaní iba 3 dni

Výdrž na jedno nabitie nás sklamala – výrobca síce udáva 13 dní na jedno nabitie, no kvôli monochromatickému displeju, ktorý je úspornejší ako farebný, by sme čakali viac ako 3 dni pri intenzívnejšom používaní. Pri kontinuálnom meraní tepu sa náramok vybije dokonca za deň. Výrobca totiž tento model vybavil akumulátorom s omnoho nižšou kapacitou ako pri modeli Samsung Galaxy Fit.

Smartfón vo vrecku nenecháte

Prepojenie so smartfónom zabezpečuje aplikácia Galaxy Wearable v prípade OS Android a aplikácia Galaxy fit v prípade iOS. Funguje aj na smartfónoch iných značiek ako Samsung, no pri starších smartfónoch si dajte pozor, aby ste mali dostatok pamäte RAM – aplikácia vyžaduje aspoň 1,5 GB.

Samsung Galaxy Fit e v bielej farbe

Náramok vám, tak ako iné modely, zobrazí notifikácie z aplikácií, nezobrazuje ale ich obsah, iba nadpisy. To platí aj pri prijatých SMS správach, pri ktorých zobrazí iba odosielateľa a nie ich obsah. Náramok vás upozorní aj na prichádzajúce volania, ukáže vám meno alebo tel. číslo volajúceho. Hovor nemôžete stlmiť ani odmietnuť, takže vyberaniu smartfónu z vrecka sa nevyhnete.

90 pohybových aktivít a druhá aplikácia

Na sledovanie športových aktivít musíte použiť druhú aplikáciu – konkrétne Samsung Health. V nej si môžete navoliť sledovanie jednej z až 90 pohybových aktivít.

Náramok je vybavený optickým senzorom tepu, no meranie je presné skôr v pokoji, pri športovaní sa nám zdali byť hodnoty občas trochu „mimo“. Krokomer by taktiež mohol byť presnejší, počítajte s tým, že do celkového počtu krokov vám započíta aj niektoré pohyby ruky.

Senzory fitness náramku Samsung Galaxy Fit e

GPS prijímač v tomto náramku nenájdete, no vzhľadom na cenu by sme ho ani nečakali.

Ani v tomto modeli nechýba funkcia monitoringu spánku, neposkytne vám síce detailné údaje, no pre nenáročných používateľov bude postačovať.

Skúsenosti a recenzie

V tejto cenovej kategórii má Samsung Galaxy Fit e vážnu konkurenciu v podobe čínskych náramkov Huawei či Xiaomi, ktoré oproti nemu ponúknu lepšiu výbavu, dlhšiu výdrž a farebný displej s lepšou viditeľnosťou na slnku. Samsung má oproti nim asi jedinú výhodu v podobe dôveryhodnejšej značky.

Používatelia oceňujú základnú odolnosť voči dažďu a prachu, nízku hmotnosť i bezproblémovú komunikáciu s telefónom. Displej je však podľa nich trochu malý a horšie čitateľný, meranie krokov nepresné.

Recenzie a skúsenosti s fitness náramkom Samsung Galaxy Fit e SM-R375

Pozitíva

Vodotesnosť
Rýchle nabíjanie
Dobrá výdrž

Negatíva

Prichádzajúci hovor sa nedá stlmiť ani odmietnuť
Nepresné meranie


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 29.09.2019
Najlepšie fitness náramky 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie fitness náramky 2022 – recenzie, test, porovnanie

Porovnávací test fitness náramkov spája informácie z viacerých zdrojov. Získali sme výsledky domácich aj zahraničných agentúr, ktoré testovali tieto produkty. Zozbierali sme recenzie, hodnotenia a vaše skúsenosti. Prečítali sme stovky diskusií a všetky získané informácie sme spojilli. Výsledkom je tento rebríček najlepších Fitness náramkov na slovenskom trhu. Táto kategória sa... Prečítať článok

Najlepšie fitness náramky pre lepšiu motiváciu

Najlepšie fitness náramky pre lepšiu motiváciu

Fitness náramky, ktoré sľubujú, že vás každý deň dostanú z postele, odmerajú vaše výkony, prinútia vás žiť zdravo a prekonávať seba samého, ocení určite každý profesionálny športovec, no nájdu si miesto aj u začiatočníkov či ľudí milujúcich pohyb. Ako si však vybrať ten pravý? Pred... Prečítať článok

Zarábajte písaním recenzií z pohodlia domova

Zarábajte písaním recenzií z pohodlia domova

Zarobte si z pohodlia domova písaním recenzií. Je to úplne jednoduché. Vy napíšete recenziu, my vám za ňu zaplatíme. Recenziu zverejníme na našej stránke. Ako to funguje? My chceme ponúknuť našim čitateľom plnohodnotné recenzie . Testovanie produktov je ale zdĺhavé a my nedokážeme... Prečítať článok


Komentáre

26/01/2021 13:41
Helena.Nagyova

Dobry den neviem za ostryť pismena na obrazovky Samsung galaxy fit hodinach dákujem za odpoved

Pridať komentár