Bosch MKM 6003 recenzia

Bosch MKM 6003 recenzia a skúsenosti

Kávomlynček Bosch MKM6003 - Nadovšetko milujete nerušené posedenie s hrnčekom vašej obľúbenej kávy, tú nevšedný vôňu a chuť? Tak prečo svoj zážitok ešte neumocnit a nevychutnať...

od 14.99 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Jednoduchý elektrický mlynček na kávu, za nízku cenu od overeného výrobcu Bosch je vhodný na rýchle zomletie zrnkovej kávy. Tento mlynček som odskúšala na prípravu zaliatej kávy aj kávy do kávovaru. Aký je teda tento cenovo dostupný model a kedy sa oplatí jeho nákup?

Dizajn a veľkosť zásobníka

Minimalistický dizajn mlynčeka mi pripomína elektrické mlynčeky na kávu ešte z 80. rokov, ale napriek tomu, je to pekný mlynček v elegantnom čiernom prevedení s priesvitným vrchným krytom. Do zásobníka vojde približne 60 -70 gramov kávových zŕn. Vnútri sú dva ostré nože, ktorými sa zrnká pri veľkých otáčkach trieštia. Je dôležité nenasypať príliš veľa zrnkovej kávy. Mne sa stalo, že pri skúšaní koľko vojde mal mlynček už problém s rozbehom. Ovládanie je jednoduché a po uzavretí mlynčeka stačí podržať bezpečnostný vypínač a káva sa melie.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na mlynčeky na kávu a redakčný výber najlepšie mlynčeky na kávu

Výkon a kvalita zomletej kávy

Papierovo má tento mlynček príkon 180 W a kávu zomelie veľmi rýchle. Po naplnení a spustení, zomelie kávu na prípravu espressa asi za 15- 20 sekúnd. Takto zomletá káva už bola vhodná na prípravu pre kávovar. Pre klasickú zalievanú kávu som ju po 15 sekundách ešte mierne domlela a za 30 sekúnd už dosiahnete mimoriadne jemnú kávu. Musím však upozorniť, že je lepšie pár sekúnd počkať a tak domlieť. Pri jednorazovom dlhšom mletí sa káva už veľmi nahriala. V návode je upozornenie a presný postup, ako a v akých intervaloch kávu mlieť. Po troch cykloch mletia je potrebné počkať určitý čas, kedy je vhodné znova začať mlieť.

Výhody a nevýhody

thumb_up

Kvalitné spracovanie
Jednoduché ovládanie
Dobrá kvalita namletej kávy
Možnosť pri dlhšej dobe mletia dosiahnuť jemnejšiu kávu
Dostupná cena

thumb_down

Pri dlhšom jednorazovom mletí sa nahrieva mlynček aj káva
Menšie množstvo namletej kávy naraz
Vyššia hlučnosť

Pohľad na záver

Tento elektrický mlynček je jednoduché riešenie pre zomletie kávy a najväčšou výhodou je dostupná cena. Páčil sa mi jednoduchý dizajn a rýchlosť zomletia. Kvalita kávy bola dobrá a pri krátkom mletí hodnotím na výbornu. Čo mi však prekážalo, bolo že pri dlhšom mletí sa mlynček nahrial a rovnako aj káva. Preto je vhodný na stredné jemnú kávu do kávovarov alebo do koťoga, kde sa tiež nevyžaduje až úplná jemnosť. Odporúčam ho pre každého, kto nechce veľa investovať a melie kávu pre jednu dve osoby. V takom prípade je tento mlynček dostačujúci. Ak pripravujete kávu pre viac osôb alebo potrebujete výnimočne jemne zomletú kávu poobzerajte sa po niektorom z mlynčekov, ktoré obsahujú aj možnosť nastavenia jemnosti kávy a majú väčší zásobník na kávové zrnká.

Zoznam článkov

Ako vybrať mlynček na kávu. Bosch, Delonghi alebo Krups

Ako vybrať mlynček na kávu. Bosch, Delonghi alebo Krups

Bez kávy si neviete predstaviť svoj deň? Potom určite viete, že najlepšie chutí tento nápoj z čerstvo namletej kávy. Vybrať si môžete z rôznych spôsobov prípravy, také espresso, french press či turecká káva potrebujú rôznu hrúbku mletia. Kávičkári, ktorí to myslia so svojou vášňou... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Bosch MKM 6003

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Mlynčeky na kávu

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

20/01/2019 22:43
Mirka
Hodnotenie

Na začiatok musím povedať že prvotný zámer a využitie tohto mlynčeka bol určený samozrejme na mletie kávy ale ako pre mamičku na materskej som ho začala využívať na mletie obilnín, orechov, olejnín, mletie ryže a iných pochutín na zahustenie do polievok pre dojčatá na výrobu kaše, a nátierok. Veľmi rada ho využívam ako viacúčelový produkt. Určite ho netreba dlho zaťažiť a dať mu pauzu pred ďalším použitím.

thumb_up

rýchly
systémom pritlačenia vrchnáčika si viete zvoliť hrubosť či jemnosť namletia
prijateľná cena

thumb_down

možné prehriatie
trošku vyššia hlučnosť

13/10/2016 09:37
Miloš
Hodnotenie

Mlynček kávu zomelie celkom slušne a pre jednu dve osoby to úplne postačuje. Nestál veľa a tak sa nesťažujem.

thumb_up

nízka cena, jednoducho sa ovláda, dobre melie

thumb_down

zrnka treba dávkovať po menšom množstve, pri dlhšom mletí sa dosť nahrieva

Pridať komentár