Riwall RPM 5135 recenzia

Riwall RPM 5135 recenzia a skúsenosti

Benzínová motorová kosačka s pojazdom  RIWALL RPM 5135  a funkciou 4v1  umožňuje zber, mulčovanie, zadné vyhadzovanie, bočné vyhadzovanie. Kosačka je vybavená objemným 65...

od 228.7 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Stručný popis

Tak na slovenskom ako aj na českom trhu patrí záhradná kosačka Riwall PRO RPM 5135 k najobľúbenejším. Keď sa pozrieme na jej cenu, nepatrí k najdrahším, ale ani k najlacnejším. Bude to teda tá zlatá stredná cesta?

Parametre

Pohon benzín
Typ kosenia rotačné
Výrobca motora Riwall
Objem valcov motora 139 cm3
Výkon 2,6 kW
Šírka záberu 51 cm
Objem koša 65 l
Pojazd áno
Mulčovanie áno
Skelet oceľový
Pre plochy do 1400 m2
Otáčky za min. 2900
Priemer kolies v mm (predné/zadné) 200/280
Výška strihu 25-75 mm
Nastavenie výšky strihu centrálne
Hmotnosť 38 kg

Vlastnosti

Benzínový motor s výkonom 2,6 kW je dnes štandardom v tejto kategórii kosačiek pre menšie až stredne veľké plochy. Šírka záberu 51 cm, textilný zberný kôš so slušným objemom 65 l, ale bez indikátora naplnenia. Výšku strihu nastavíte centrálne v 7 pozíciách v rozmedzí 25 až 75 mm. Hmotnosťou 38 kg patrí Riwall k najťažším kosačkám v našom teste.

Šasi kosačky je vyosené do strany a sklonené dopredu, čo vám uľahčí kosenie a zber trávy popri obrubníku. Teoreticky. Uvidíme neskôr.

S pokosenou trávou sa môžete vysporiadať štyrmi spôsobmi: zber do koša, mulčovanie, zadné vyhadzovanie alebo bočné vyhadzovanie. Mulčovacia záslepka aj deflektor bočného vyhadzovania sú súčasťou dodávky. Zberný kôš má pohodlné madlo a odvod vzduchu do strán, čo pomôže najmä alergikom.

Riadidlá sú ergonomicky tvarované a výškovo nastaviteľné. Pri transporte alebo uskladnení si ich ľahko zložíte.

Kolieska majú guličkové ložiská.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na kosačky a redakčný výber najlepšie kosačky

Naše hodnotenie

Na začiatok pozor na zle zrozumiteľný až zmätočný návod. Ak máte kosačku v rukách prvý raz, radšej si ho pozorne pozrite 2x, kým urobíte niečo, čo ste nemali. Napríklad nalejete olej do nádržky na benzín.

Inak je ovládanie kosačky jednoduché, štart hladký. Čo sme chceli, to nám kosačka pokosila. Aj prerastenú trávu. Problémy sme však mali s okrajmi trávnika. Dizajnér to nedomyslel. Keďže šírku kosačky určujú kolieska, nie nôž, popri múriku alebo obrubníku trávu proste nepokosíte.

Výkon kosačky bol vyhovujúci, musíme jej však vytknúť plastové diely, ktoré na prvý pohľad pôsobia krehkým dojmom. A ako ukazujú skúsenosti iných užívateľov, nie je to len vizuálny nedostatok, občas sa niečo poláme.

Výkon: 4,0/5
Hlučnosť: 4,5/5
Ovládanie: 4,5/5
Materiály a spracovanie: 3,5/5
Cena/výkon: 4,0/5
Celkové hodnotenie: 4,0/5

Záver

Vzhľadom na veľkosť kosačky neočakávajte od nej, že si poradí so všetkými zákutiami členitej malej záhradky. Na väčších plochách vám však poslúži výborne. Pozor si treba dať na slabšie plasty. Ak ju však potrebujete na údržbu trávnika, nie na rallye, je to vhodný kompromis medzi špičkovými ale drahými kosačkami na jednej strane a lacnými ale nespoľahlivými na druhej.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Naši predkovia to mali jednoduché. Ráno, ešte za rosy, sa vzala kosa na plece a išlo sa kosiť. Áno, musela byť nabrúsená, naklepaná. Kosisko dobre sedieť v rukách. A počas kosenia ešte čepeľ občas prebrúsiť oslou. Ale tým sa starosti končili. Dnes však žijeme v 21. storočí a mnohí z nás už takú... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Riwall RPM 5135

Recenzie

AL-KO Classic 4.66 SP-A

AL-KO Classic 4.66 SP-A

Značková benzínová kosačka od rakúskeho výrobcu za rozumnú cenu. Motor má výkon  2 kW a je dostatočne silný  – poradí si aj s  vyššou trávou  pri... Prečítať recenziu

VeGA 46HWXV

VeGA 46HWXV

Kosačka menej známej značky, avšak s vynikajúcou cenou. Tá je však zodpovedná za  viacero konštrukčných nedostatkov  (podvozok, zle spasované... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Kosačky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

26/06/2019 12:53
Lucia
Hodnotenie

Nahradne diely ma OBI.

26/09/2018 21:55
Ján Bača
Hodnotenie

Kosačka dobrá pokiaľ sa nič nepokazí a tím myslí doslova aj keď to je úplná prkotina.

thumb_down

Nie je možné dostať na tuto kosačku žiadny náhradný diel.Ani na Slovensku ani v Čechách takže o čom to je.Je to zase len o biznise a nie o férovom výrobku.

Pridať komentár