Bosch Rotak 40 ErgoFlex recenzia

Bosch Rotak 40 ErgoFlex recenzia a skúsenosti

Motor Powerdrive umožňuje výkonné kosenie a vďaka vysokému krútiacemu momentu sa dokáže vysporiadať s trávou vysokou až 25 cm. Inovatívne bočné hrebene umožňujú kosiť...

od 199.9 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Stručný popis

Elektrická záhradná kosačka značky Bosch s výkonným motorom, nízkou hmotnosťou a ergonomickými rukoväťami. Nepatrí k najlacnejším, preto sa pozrime, čo za tie peniaze dostanete.

Parametre

Pohon elektrický
Typ kosenia rotačné
Výkon motora 1,7 kW
Otáčky za min. 3450
Šírka záberu 40,0 cm
Objem koša 50 l
Pojazd nie
Mulčovanie nie
Skelet plastový
Odporúčaná pre plochy do 450 m2
Priemer kolies v mm (predné/zadné) 145/170 mm
Výška strihu 20-70 mm
Nastavenie výšky strihu 6 stupňov
Hmotnosť 12,6 kg
Uvedenie na trh 2011

Vlastnosti

Kosačka má šírku záberu 40 cm a objem koša 50 litrov. Je určená do stredne veľkých záhrad do 450 m2. Vzhľadom na nízku hmotnosť len 12,6 kg vám nebude chýbať pojazd, ale dosah závisí od predlžovacieho kábla, preto si dobre zrátajte potrebnú dĺžku. Kosačka má plastový skelet a menšie kolieska, čo vzhľadom na nízku hmotnosť nehodnotíme negatívne. Výšku strihu si môžete nastaviť v šiestich stupňoch na 20 až 70 mm.

Motor Powerdrive sa vďaka vysokému krútiacemu momentu sa dokáže vysporiadať s trávou vysokou až 25 cm. Inovatívne bočné hrebene vám pomôžu pokosiť trávu až po okraj trávnika, popri múroch, plotoch a pod.

Mulčovací nástavec v základnej výbave nehľadajte,  dokúpiť si ho môžete ako voliteľné príslušenstvo. Poteší však funkcia LeafCollect, ktorá vám na jeseň ušetrí kopec času pri zbere opadaného lístia.

Ergonomické rukoväte Ergoflex schválené renomovanou nemeckou inštitúciou AGR zlepšujú ovládateľnosť kosačky a umožňujú lepšie držanie tela, čo oceníte najmä vo vyššom veku. Pri prenášaní kosačky vám pomôže integrované držadlo.

favorite Pridali sme nové recenzie na kosačky a redakčný výber najlepšie kosačky

Naše hodnotenie

Pri teste si kosačka svoje úlohy plnila skvele, uspokojivo zvládla aj drnový trávnik, svah a nerovnosti. Vďaka spomínaným bočným hrebeňom zvládla aj kosenie tesne popri múriku. Motor Powerdrive 1700 W má dostatočne vysoký krútiaci moment, kosačka si bez problémov poradila aj s tvrdými a vyschnutými steblami burín.

Manipulácia s kosačkou je jednoduchá, hlučnosť na uspokojivej úrovni. Nároky na údržbu sú minimálne.

Možnosti výškového nastavenia madla sú bohužiaľ obmedzené. Chýbal nám mulčovací nástavec aj indikátor naplnenia koša.

Výkon: 4,0/5
Hlučnosť: 4,0/5
Ovládanie: 4,5/5
Materiály a spracovanie:  3,5/5
Cena/výkon: 4,0/5
Celkové hodnotenie: 4,0/5

Záver

S kosačkou sa nám pracovalo dobre, žiadne problémy sme nezaznamenali. Značka Bosch má dobrú reputáciu, v prípade tohto modelu vás však musíme upozorniť na sťažnosti užívateľov na obmedzenú životnosť. Ložiská rotora uložené v plaste po 3 až 5 rokoch používania „odchádzajú“, čo v praxi znamená výmenu kosačky.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Naši predkovia to mali jednoduché. Ráno, ešte za rosy, sa vzala kosa na plece a išlo sa kosiť. Áno, musela byť nabrúsená, naklepaná. Kosisko dobre sedieť v rukách. A počas kosenia ešte čepeľ občas prebrúsiť oslou. Ale tým sa starosti končili. Dnes však žijeme v 21. storočí a mnohí z nás už takú... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Bosch Rotak 40 ErgoFlex

Recenzie

AL-KO Classic 4.66 SP-A

AL-KO Classic 4.66 SP-A

Značková benzínová kosačka od rakúskeho výrobcu za rozumnú cenu. Motor má výkon  2 kW a je dostatočne silný  – poradí si aj s  vyššou trávou  pri... Prečítať recenziu

VeGA 46HWXV

VeGA 46HWXV

Kosačka menej známej značky, avšak s vynikajúcou cenou. Tá je však zodpovedná za  viacero konštrukčných nedostatkov  (podvozok, zle spasované... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Kosačky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Riwall RPM 4120 P

Pridať komentár