AL-KO CLASSIC 4.65 SP-B PLUS recenzia

AL-KO CLASSIC 4.65 SP-B PLUS recenzia a skúsenosti

Spoľahlivá benzínová kosačka s veľkorysou výbavou za atraktívnu cenu Funkcia 3v1 : kosenie, zberanie a mulčovanie Objemný 65 l zberný kôš s...

od 269.9 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Stručný popis

Benzínová kosačka AL-KO Classic 4.65 SP-B Plus patrí na našom trhu k najobľúbenejším. Nečudo – nie je to dovoz z Ázie, ale kvalitný európsky produkt vyvinutý v Nemecku a vyrobený v rakúskom závode. Výrobca na kosačku poskytuje predĺženú 5-ročnú záruku. Pozrime sa teda na ňu bližšie.

Parametre

Pohon benzín
Typ kosenia rotačné
Výrobca motora Briggs & Stratton
Objem valcov motora 140 cm3
Výkon 2,6 kW
Šírka záberu 46 cm
Objem koša 65 l
Pojazd áno
Mulčovanie áno
Skelet oceľový
Pre plochy do 1400 m2
Otáčky za min. 2900
Priemer kolies v mm (predné/zadné) 200/280
Výška strihu 30-80 mm
Nastavenie výšky strihu centrálne, 7 polôh
Hmotnosť 29 kg
Uvedenie na trh 2012

Vlastnosti

Kosačka s výkonným 2,6 kW-ttovým motorom, šírkou záberu 46 cm a veľkým 65-litrovým košom toho ponúka naozaj dosť: kosenie, zberanie aj mulčovanie. Je určená na stredne veľké plochy až do 1400 m2. Na údržbu futbalového ihriska vám teda stačiť nebude, ale väčší dvor alebo záhradu zvládne bez problémov.

Výšku strihu si môžete nastaviť jednoduchou pákou v 7 polohách od 30 do 80 mm. Asymetrický tvar kosačky vám umožní kosenie až po okraj trávnika. Zberný kôš je vybavený ukazovateľom naplnenia.

Kosačka má ergonomicky tvarovanú vodiaca rukoväť, ktorú po skončení práce môžete sklopiť pre lepšie uskladnenie. Pri prenášaní vám pomôže integrovaný predný držiak. Široké kolesá s pohonom sú uložené v guľôčkových ložiskách.

favorite Pridali sme nové recenzie na kosačky a redakčný výber najlepšie kosačky

Naše hodnotenie

Naštartovanie kosačky nám nerobilo žiadny problém, motor naskočil na prvý raz. Samotné kosenie bolo takisto bezproblémové, poradila si aj s vysokou alebo mokrou trávou a vďaka dostatočne veľkým kolesám aj s nerovnosťami terénu.

Rýchlosť pojazdu bohužiaľ nie je nastaviteľná, musíte sa teda prispôsobiť vy kosačke, nie ona vám. Otáčky motora sa automaticky prispôsobujú záťaži, nič nepotrebujete ovládať manuálne.

Kosačka má kvalitný oceľový skelet, bezchybne nalakovaný. Kôš je celoplastový, ľahko sa udržiava a vďaka šikovnému závesu EasyClick aj ľahko osadzuje na kosačku. Otvor pre vyhadzovanie trávy do koša je dostatočne veľký, nezanáša sa ako v prípade niektorých iných kosačiek.

Niektoré modely AL-KO majú aj bočné vyhadzovanie trávy, nami testovanému táto funkcia chýbala.

Výkon: 4,5/5
Hlučnosť:  4,0/5
Ovládanie:  4,0/5
Materiály a spracovanie:  4,5/5
Cena/výkon:  4,5/5
Celkové hodnotenie:  4,5/5

Záver

Kosačka AL-KO 4.65 SP-B Plus s motorom Briggs & Stratton Series 500 E patrí k tomu najlepšiemu, čo si môžete do svojej záhrady kúpiť. Kosí, zbiera, mulčuje a trávnik je pokosený ako od profíka. Cena je podľa nás primeraná kvalite produktu.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Naši predkovia to mali jednoduché. Ráno, ešte za rosy, sa vzala kosa na plece a išlo sa kosiť. Áno, musela byť nabrúsená, naklepaná. Kosisko dobre sedieť v rukách. A počas kosenia ešte čepeľ občas prebrúsiť oslou. Ale tým sa starosti končili. Dnes však žijeme v 21. storočí a mnohí z nás už takú... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu AL-KO CLASSIC 4.65 SP-B PLUS

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Kosačky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Fieldmann FZR 2010-E

Pridať komentár