MTD 46 S recenzia

MTD 46 S recenzia a skúsenosti

Popis produktu Technické parametre: Vlastný pojazd: ÁNO Motor: ThorX 35 , 4 – takt OHV Výkon motora: 2850 rpm, 1,7 kW Objem nádrže: 1.25 l...

od 209.9 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Stručný popis

Kosačka MTD 46 S je druhou najlacnejšou spomedzi testovaných záhradných kosačiek s benzínovým pohonom. Stojí to za to, alebo by ste sa mali poobzerať po drahších riešeniach? Poďme sa pozrieť.

Parametre

Pohon benzín
Typ kosenia rotačné
Výrobca motora MTD
Objem valcov motora 123 cm3
Výkon 1,7 kW
Šírka záberu 46,0 cm
Objem koša 70 l
Pojazd áno
Mulčovanie za príplatok
Skelet oceľový
Pre plochy do 1000 m2
Otáčky za min. 2850
Priemer kolies v mm (predné/zadné) 180/200
Výška strihu 20 - 90 mm
Nastavenie výšky strihu 6 polôh, 3 páky
Hmotnosť 31 kg

 

Vlastnosti

Výrobca kosačku vybavil menším motorom ThorX 35, 4 a výkonom 1,7 kW. Šírka záberu je 46 cm, zberný kôš má nadpriemernú kapacitu 70 l.

Ergonomické, výškovo nastaviteľné, plne zložiteľné riadidlá sú bez stredovej priečky, takže manipulácia s košom je úplne bezproblémová.

Kosačka je vybavená pojazdom, mulčovací nástavec však v základnej výbave nehľadajte, ak ho potrebujete, musíte si ho dokúpiť.

Výšku strihu si môžete nastaviť v rozmedzí 20 až 90 mm, kolieska majú veľkosť 18, resp. 20 cm.

favorite Pridali sme nové recenzie na kosačky a redakčný výber najlepšie kosačky

Naše hodnotenie

Vzhľadom na slabší motor a pomerne malé kolieska sme nemali veľké očakávania. Kosenie za mokra alebo vo väčšom stúpaní nebudú silné stránky tejto kosačky. S pravidelne ošetrovaným trávnikom si však poradila hravo. A to je zrejme jej doména.

Trošku sme sa potrápili s nastavením výšky, nešlo to až tak hladko, ako sme zvyknutí, ale nie je to žiadna katastrofa.

Textilný zberný kôš je riešený trochu neprakticky, jednak čo sa týka jeho tvaru, jednak mu chýba rukoväť, čo pocítite pri vyprázdňovaní koša. Ale jeho uchytenie na kosačku je bezproblémové.

Sondovali sme aj u užívateľov, ktorí majú kosačku MTD 46 S dlhšie, prevládala spokojnosť.

Výkon 3,5/5
Hlučnosť: 4,0/5
Ovládanie: 4,0/5
Materiály a spracovanie:  4,0/5
Cena/výkon: 4,5/5
Celkové hodnotenie: 4,0/5

 

Záver

Ak hľadáte spoľahlivý, robustný stroj s jednoduchým ovládaním, pričom nechcete zbytočne platiť za vysoký výkon alebo nadštandardné funkcie, kosačka MTD predstavuje pre vás ideálnu voľbu. Do veľkých neudržiavaných porastov by sme sa s ňou radšej nepúšťali, ale na pravidelne udržiavanom domácom trávniku ukáže svoje prednosti.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Naši predkovia to mali jednoduché. Ráno, ešte za rosy, sa vzala kosa na plece a išlo sa kosiť. Áno, musela byť nabrúsená, naklepaná. Kosisko dobre sedieť v rukách. A počas kosenia ešte čepeľ občas prebrúsiť oslou. Ale tým sa starosti končili. Dnes však žijeme v 21. storočí a mnohí z nás už takú... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu MTD 46 S

Recenzie

AL-KO Classic 4.66 SP-A

AL-KO Classic 4.66 SP-A

Značková benzínová kosačka od rakúskeho výrobcu za rozumnú cenu. Motor má výkon  2 kW a je dostatočne silný  – poradí si aj s  vyššou trávou  pri... Prečítať recenziu

VeGA 46HWXV

VeGA 46HWXV

Kosačka menej známej značky, avšak s vynikajúcou cenou. Tá je však zodpovedná za  viacero konštrukčných nedostatkov  (podvozok, zle spasované... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Kosačky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Bosch Rotak 43 LI Ergoflex

Pridať komentár