Bosch Rotak 43 LI Ergoflex recenzia

Bosch Rotak 43 LI Ergoflex recenzia a skúsenosti

Popis produktu Bezkáblový silák na záhrade! Plný výkon bez benzínu i bez kábla. Manipulácia bez námahy: Systém Ergoflex zlepšuje ovládateľnosť a...

od 507.67 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Stručný popis

Žiadny nepríjemný zápach benzínu, žiadne obmedzenia dĺžkou kábla alebo obavy, že kábel pri kosení preseknete. Preto sme do nášho testu 10 záhradných kosačiek zaradili aj jednu akumulátorovú. Cena je vyššia, pozrime sa však na parametre a vlastnosti kosačky.

Parametre

Pohon akumulátor
Typ kosenia rotačné
Otáčky za min. 3450
Šírka záberu 43,0 cm
Objem koša 50 l
Pojazd nie
Mulčovanie nie
Skelet plastový
Odporúčaná pre plochy do 700 m2
Priemer kolies v mm (predné/zadné) 145/165 mm
Výška strihu 20-70 mm
Nastavenie výšky strihu 6 stupňov
Hmotnosť 13,9 kg
Uvedenie na trh 2011

Vlastnosti

Výkonom, šírkou záberu 43 cm a objemom koša 50 litrov je kosačka určená do stredne veľkých záhrad do 700 m2. V porovnaní s benzínovými konkurentmi je samozrejme ľahšia, len 13,9 kg. Menšej hmotnosti zodpovedá plastový skelet a menšie kolieska. Inak však v parametroch nezaostáva, výšku strihu si môžete nastaviť v šiestich stupňoch na 20 až 70 mm.

Kosačka nemá pojazd, čo sme však v prípade akumulátorového napájania a nízkej hmotnosti ani neočakávali. V základnej výbave nie je ani mulčovanie, mulčovací nástavec si však môžete dokúpiť ako voliteľné príslušenstvo.

Lítium-iónový 36 V / 4,0 Ah akumulátor nabijete na maximum za 140 minút. Rýchlonabíjanie vám však batériu nabije na 80% už za polovičný čas. Kosačka je vybavená indikátorom stavu nabitia akumulátora.

Certifikované ergonomické rukoväte Ergoflex zlepšujú ovládateľnosť kosačky a umožňujú lepšie držanie tela, čo oceníte najmä vo vyššom veku.

Bočný hrebeň vám pomôže trávu perfektne pokosiť až po okraj trávnika aj popri múrikoch alebo schodoch. Funkcia LeafCollect sa zase na jeseň postará o pozbieranie lístia.

Pri prenášaní kosačky vám pomôže integrované držadlo. 

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na kosačky a redakčný výber najlepšie kosačky

Naše hodnotenie

Pri teste si kosačka s bežným trávnikom poradila bez problémov, v celku dobre zvládla aj drnový trávnik, svah alebo nerovnosti. Vďaka spomínanému bočnému hrebeňu nemala problém ani pri plote.

Manipulácia s kosačkou je jednoduchá, hlučnosť na uspokojivej úrovni. Nároky na údržbu sú minimálne.

Výhrady máme k možnostiam nastavenia madla. Mulčovací nástavec pri tej cene mohol byť súčasťou základnej výbavy. Chýbal nám aj indikátor naplnenia koša.

Výdrž batérie je vzhľadom na výkon veľmi dobrá. Nabitie na 100% trvá dosť dlho, ale v núdzi si pomôžete rýchlym nabitím na 80% kapacity.

Výkon: 4,0/5
Hlučnosť: 4,0/5
Ovládanie:  4,5/5
Materiály a spracovanie: 4,5/5
Cena/výkon: 3,5/5
Celkové hodnotenie: 4,0/5

Záver

Výkon benzínovej ani výdrž „zásuvkovej“ kosačky v tomto prípade neočakávajte, ale ak preferujete čistý vzduch a nezávislosť od káblov, ste na správnej adrese. Napriek vyššej cene by sme značkovej kosačke Bosch 43 LI Ergoflex dali prednosť ako pred lacnejšími konkurentmi, tak pred jej menšou sestrou Bosch Rotak 32 LI Ergoflex, ktorá je síce lacnejšia, ale aj menej výkonná.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Naši predkovia to mali jednoduché. Ráno, ešte za rosy, sa vzala kosa na plece a išlo sa kosiť. Áno, musela byť nabrúsená, naklepaná. Kosisko dobre sedieť v rukách. A počas kosenia ešte čepeľ občas prebrúsiť oslou. Ale tým sa starosti končili. Dnes však žijeme v 21. storočí a mnohí z nás už takú... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Bosch Rotak 43 LI Ergoflex

Recenzie

AL-KO Classic 4.66 SP-A

AL-KO Classic 4.66 SP-A

Značková benzínová kosačka od rakúskeho výrobcu za rozumnú cenu. Motor má výkon  2 kW a je dostatočne silný  – poradí si aj s  vyššou trávou  pri... Prečítať recenziu

VeGA 46HWXV

VeGA 46HWXV

Kosačka menej známej značky, avšak s vynikajúcou cenou. Tá je však zodpovedná za  viacero konštrukčných nedostatkov  (podvozok, zle spasované... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Kosačky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Bosch Rotak 40 ErgoFlex

Pridať komentár