VeGA 46 HWXV recenzia

VeGA 46 HWXV recenzia a skúsenosti

Záhradná motorová kosačka VeGA 46 HWXV 6 v 1  s pojazdom vyniká vo vyššej strednej triede kosačiek svojím kvalitným spracovaním. Je určená na stredne veľké trávnaté plochy....

od 249.9 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Stručný popis

Benzínové záhradné kosačky značky VeGA patria na našom trhu k najobľúbenejším, preto sme do testu zaradili aj jednu z nich. VeGA 46 HWXV, motorová kosačka s pojazdom a záberom noža 46 cm, je určená na stredne veľké trávnaté plochy. Prečítajte si, ako v teste obstála.

Parametre

Pohon benzín
Typ kosenia rotačné
Výrobca motora Vega
Objem valcov motora 139 cm3
Výkon 2,6 kW
Šírka záberu 46,0 cm
Objem koša 70 l
Pojazd áno
Mulčovanie áno
Skelet oceľový
Pre plochy do stredne veľké
Otáčky za min. 3060
Priemer kolies v mm (predné/zadné) 180/255
Výška strihu 25-80 mm
Nastavenie výšky strihu centrálne
Hmotnosť 33 kg

 

Vlastnosti

Motor Vega s objemom valcom 139 cm3 má príkon 2600 W. Hmotnosť kosačky je 33 kg, objem zberného koša 70 litrov. Výška kosenia sa nastavuje centrálne pákou v rozsahu od 25 mm do 75 mm. Kosačku možno použiť aj na mulčovanie.

70-litrový zberný kôš je nadpriemerne veľký, vybavený ukazovateľom naplnenia, v tomto smere nemáme kosačke čo vytknúť.

Veľké zadné pojazdové i menšie predné kolesá sú uložené v guľôčkových ložiskách. Rýchlosť pojazdu si môžete regulovať v rozmedzí 3 až 4 km/h. Nevýhodou je, že pri pomalšom pojazde sa znížia aj otáčky motora.

Výrobca poskytuje na kosačku predĺženú záruku 3 roky. Potešil nás aj náhradný nôž vo výbave kosačky.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na kosačky a redakčný výber najlepšie kosačky

Naše hodnotenie

Obsluha kosačky VeGA 46 HWXV je bezproblémová, či už ide o zostavenie, nastavenie výšky madla, nastavenie výšky kosenia, alebo naštartovanie motora a ovládanie pri práci. Ľahká je aj manipulácia so zberným košom a údržba kosačky.

Kosačka má variabilné použitie: vie zbierať pokosenú trávu do koša, mulčuje, alebo môže trávu vyhadzovať von bočným alebo zadným deflektorom. Posledné spomínané funkcie využijete najmä v prípade prerastenej alebo mokrej trávy.

Pri kosení nízkeho aj prerasteného trávnika na rovnom aj nerovnom teréne sme s kosačkou dosiahli veľmi dobré výsledky. V prípade kosenia vysokého trávnika boli výsledky o čosi slabšie, ale ešte stále vcelku uspokojivé. Ak chcete aj v tomto prípade perfektný výsledok, prejdite si trávnik na dva razy, raz s vyššie nastaveným nožom a potom ešte raz nakrátko. Podobne na svahu.

Slabšie výsledky sme dosiahli pri kosení vlhkého trávnika. Tráva nebola pokosená celkom dokonale, niektoré steblá sa po noži očividne len zošmykli, ale zostali stáť. Kosenie okolo rohu a pozdĺž steny takisto nebolo úplne čisté.  Určité rezervy má kosačka v zbere trávy, nie všetko, čo nôž posekal, sa skutočne dostalo do zberného koša.

Úroveň hlučnosti je pomerne vysoká, ale dá sa zniesť.

Úplne spokojní sme neboli ani s dielenským spracovaním. Na prvý pohľad síce všetko v poriadku, ale ak nemáte všetky skrutky poriadne dotiahnuté, pri nevyhnutných vibráciách sa vám proste niečo „vytrasie“.

Výkon: 4,5/5
Hlučnosť:  3,5/5
Ovládanie: 4,0/5
Materiály a spracovanie: 4,0/5
Cena/výkon:   4,5/5
Celkové hodnotenie: 4,0/5

Záver

Kvalitná konštrukcia, výkonný motor, vcelku dobré výsledky. Je na vás, či preferujete dokonalosť a radšej si priplatíte, alebo čosi ušetríte a pri drobných nedostatkoch privriete oči. VeGA 46 HWXV je ten druhý prípad. Nie je to úplná špička, ale za tú cenu slušný a dobre vybavený produkt.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Naši predkovia to mali jednoduché. Ráno, ešte za rosy, sa vzala kosa na plece a išlo sa kosiť. Áno, musela byť nabrúsená, naklepaná. Kosisko dobre sedieť v rukách. A počas kosenia ešte čepeľ občas prebrúsiť oslou. Ale tým sa starosti končili. Dnes však žijeme v 21. storočí a mnohí z nás už takú... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu VeGA 46 HWXV

Recenzie

AL-KO Classic 4.66 SP-A

AL-KO Classic 4.66 SP-A

Značková benzínová kosačka od rakúskeho výrobcu za rozumnú cenu. Motor má výkon  2 kW a je dostatočne silný  – poradí si aj s  vyššou trávou  pri... Prečítať recenziu

VeGA 46HWXV

VeGA 46HWXV

Kosačka menej známej značky, avšak s vynikajúcou cenou. Tá je však zodpovedná za  viacero konštrukčných nedostatkov  (podvozok, zle spasované... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Kosačky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

16/10/2019 07:51
Maria
Hodnotenie

Tretí raz použitá, pokazila saa prevodovka, môžem vyhodiť. Neexistuje záručný servis na Slovensku? Načo je potom záruka? NEKUPUJTE.

17/07/2018 19:48
brnko
Hodnotenie

S panom Janom musim len suhlasit mne sa na Vege pokazil pojazd a servis, alebo nahredne suciastky bez sance. Nechapem to, takato znacka a v 21 storoci nema zarucny, alebo pozarucny servis aspon v kazdom krajskom meste, proste na Slovensku hlboke nic. Odporucam radsej sa poohliadnite po inej znacke, lebo raz sa vsetko pokazi.

thumb_up

vsetko OK do vtedy kym sa nieco nepokazi

thumb_down

ked sa pokazi mate smolu

27/06/2018 09:49
Ján
Hodnotenie

Je to moja prvá benzínová kosačka, takže s inými porovnať neviem. Štartovanie aj chod motora je veľmi dobrý, so silou problém nemá, ťahá dobre aj do kopca. Vyhotovenie aj ergonómia držania a ovládania bezproblémová. Ak kosíte vlhkejšiu a vyššiu trávu, nevyhnete sa častému prerušovanie kosenia a čisteniu vyhadzovacieho otvoru, ktorý sa celkom upcháva. Po úžitkovej stránke a prihliadnuc k cene som zatiaľ spokojný. Čo som však pred kúpou netušil, tak neviem zohnať servis ani možnosť kúpiť náhradné diely. Všetci sa tvária, ako keby táto značka neexistovala. Takže zatiaľ s kosačkou fungujem, ale keď sa niečo pokazí, asi ju môžem hodiť rovno do odpadu a potom už asi kúpa nebude taká výhodná ako sa zdá.

thumb_up

Výborný štart, chod motora, sila

thumb_down

Nedostupný servis a náhradné diely

Pridať komentár