Hecht 541 SW recenzia

Hecht 541 SW recenzia a skúsenosti

Popis produktu Hlavné technické parametre Obsah motora: 99 cm3 Pracovný záber: 40,6 cm Výkon: 3,5 HP Objem koša: 40 l Hmotnosť: 27 kg...

od 162 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Stručný popis

Značka HECHT ponúka kosačky za dobrú cenu, preto sme jej dali príležitosť v skupine benzínových aj elektrických kosačiek. Kosačka HECHT 541 SW je z tých prvých, s benzínovým pohonom. Pozrime sa teda najprv na jej parametre:

Parametre

Pohon benzín
Typ kosenia rotačné
Výrobca motora Hecht
Objem valcov motora 99 cm3
Výkon 3,5 HP
Šírka záberu 40,6 cm
Objem koša 40 l
Pojazd áno
Mulčovanie nie
Skelet oceľový
Pre plochy do 800 m2
Priemer kolies v mm (predné/zadné)  
Výška strihu 25-75 mm
Nastavenie výšky strihu centrálne
Hmotnosť 27 kg

Vlastnosti

Benzínová kosačka s pojazdom vhodná pre menšie a stredne veľké pozemky do 800 m2. Na robustnom oceľovom skelete má uložený štvortaktný motor HECHT s obsahom 99 cm3 s výkonom 3,5 koňa. Pod skeletom rotuje oceľový nôž so záberom 40,6 cm. Pokosená tráva je vyhadzovaná do koša z odolnej textílie s kapacitou 40 l.

Výšku si ako u väčšiny podobných kosačiek môžete nastaviť centrálne jednou pákou v rozsahu 25-75 mm. Rýchlosť pojazdu je 3 km/h. Madlo nie je skladacie, ale vďaka krídlovým maticiam ho môžete rozobrať a ušetriť tak priestor pri preprave alebo uskladnení kosačky.

Mulčovacou sadou ani krytom pre bočné vyhadzovanie kosačka vybavená nie je.

Hmotnosť kosačky je 27 kg.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na kosačky a redakčný výber najlepšie kosačky

Naše hodnotenie

Prvé sklamanie sme zažili hneď na úvod, návod je príliš strohý a zle zrozumiteľný, začiatočník sa vytrápi, kým kosačku pripraví na použitie. Poďme však kosiť. Prvý krok - kosačku nie a nie naštartovať. Naša chyba. Chce to trochu cviku, aby ste motor pri studenom štarte nezahltili benzínom. Na druhý pokus to už bolo v poriadku.

Výška strihu sa nastavuje ľahko, najnižšia úroveň 25 mm je však v praxi vhodná len na naozaj rovný terén, s nerovnosťami si kosačka neporadí. Na vyšších úrovniach kosila dobre, zvládla aj vysokú trávu. Kolieska sú dostatočne veľké, ale na terénnych nerovnostiach sme mali obavy, že sa vylomia, stalo sa, že odpadol kryt.

Čo sa týka kvality vyhotovenia, krátky test nemusí prezradiť potenciálnu životnosť, tak sme sa poobzerali po názoroch užívateľov, ktorí s kosačkou pracujú dlhšie. Výsledný dojem – dajte si záležať na údržbe a najmä na kvalite a skladovaní paliva, ktoré by nemalo dlho stáť. Viacerí užívatelia sa sťažovali na poruchy motora alebo palivového systému, podľa vyjadrenia výrobcu je za tým práve podcenená údržba.

Výkon: 4,0/5
Hlučnosť: 4,0/5
Ovládanie: 3,5/5
Materiály a spracovanie:  3,5/5
Cena/výkon: 4,5/5
Celkové hodnotenie: 4,0/5

Záver

Ak hľadáte lacnú benzínovú kosačku, Hecht 541 SW môže byť tou vašou voľbou. Nižšia cena sa však nezaobíde bez kompromisov, jednak, čo sa týka výbavy, jednak čo sa týka použitých materiálov a spracovania. Pokaziť sa vám síce môže aj tá najdrahšia kosačka, ale pri lacnejších produktoch si zvlášť dajte pozor na údržbu, ak vám majú slúžiť dlhé roky.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Naši predkovia to mali jednoduché. Ráno, ešte za rosy, sa vzala kosa na plece a išlo sa kosiť. Áno, musela byť nabrúsená, naklepaná. Kosisko dobre sedieť v rukách. A počas kosenia ešte čepeľ občas prebrúsiť oslou. Ale tým sa starosti končili. Dnes však žijeme v 21. storočí a mnohí z nás už takú... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Hecht 541 SW

Recenzie

AL-KO Classic 4.66 SP-A

AL-KO Classic 4.66 SP-A

Značková benzínová kosačka od rakúskeho výrobcu za rozumnú cenu. Motor má výkon  2 kW a je dostatočne silný  – poradí si aj s  vyššou trávou  pri... Prečítať recenziu

VeGA 46HWXV

VeGA 46HWXV

Kosačka menej známej značky, avšak s vynikajúcou cenou. Tá je však zodpovedná za  viacero konštrukčných nedostatkov  (podvozok, zle spasované... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Kosačky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Riwall RPM 4120 P

Pridať komentár